پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نفس زارعی

تعداد سوال: ۱

علت سوختگی سربرگ پرنده بهشتی ویژه

تعداد بازدید ۱۹۳۶

سلام من ۱ماه هست پرنده بهشتی خریده ام،دوتاجوانه کوچیک داشت که الاندبزرگ شدن ولی دیگه حوانه نزده و سربرگ ها مثل سوختگی ایجاد شده و روی برگ های جدید هم حالت سوختگی داره.و حالت چین خوردگی داره لبه های برگ ها

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۱ ۱۳:۵۶:۲۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا بفرمایید محیط نگهداری گیاه از نظر نور و دما و تهویه چه وضعیتی داره و نحوه ی رطوبت رسانی و آبیاری تون به چه صورت هستش ؟ متشکرم

۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۰۱:۳۵:۵۷

نفس زارعی

گلدان با پنجره حدود متر فاصله داره هر ۳روز به اندازه نیم لیترآب بهش میدم با توجه به اینکه گلدون بزرگ هست ۱روز در میان گیاه رو آب پاشی میکنم با اسپری و الان ۳روز هست که واسش جزیره درست کردم .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۰۲:۲۱:۳۳

نفس زارعی

حدودا ۲ مترفاصله داره با پنجره تراس

۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۰۲:۲۲:۳۳

کارشناس شماره ۱

در زمان آبیاری آب از زیر گلدان خارج میشه ؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۳ ۰۲:۰۵:۰۵

نفس زارعی

خیر ولی سوراخ های کف گلدان رو چک کردم و زه کشی مناسبی داره و کف کلدان پوکه هست. مقدار آبی که میدم انقدر نیست که زیر گلدان بیرون بیاد

۱۴۰۰-۰۲-۱۳ ۰۴:۲۹:۰۲

کارشناس شماره ۱

استرلیتزیا گیاهی آبدوست و رطوبت دوسته .بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد .آبیاری باید بصورت کامل انجام بشه و و در زمان آبیاری باید حداقل چند قطره از انتهای گلدون , آب خارج بشه .مدتی آبیاری را بیشتر کنید و از طریق همین تاپیک وضعیت گیاه را اطلاع بدید .وضعیت بهبود گیاه در برگهای جدید باید چک شود چون برگهایی که حاشیه ی خشک دارند ترمیم نمیشوند .به گیاه هوای تازه و نور کافی برسانید .

۱۴۰۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۱۲:۳۹

نفس زارعی

روز اول دوتا جوانه کوچک داشت که بزرگ شدن ولی دیگه جوانه نزده

۱۴۰۰-۰۲-۱۶ ۱۳:۲۱:۴۳

کارشناس شماره ۱

میزان ابیاری و نور در جوانه زایی موثر هستند .البته پرنده بهشتی گیاهی با رشد آهسته است مخصوصا زمانی که در گلدان نگهداری شود ، رشد ، کندتر میشود .

۱۴۰۰-۰۲-۱۶ ۲۳:۱۴:۳۶

نفس زارعی

سلام از خاک ارکیده به منظور تزئن میتوان یک لایه نازک روی سطح خاک پرنده بهشتی بریزم؟؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۰۰:۴۹:۰۸

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر اگر لیکاپون بیشتر از کوکوچیپس باشه , بله میتونید استفاده کنید .

۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۰۰:۵۸:۰۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@