پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

منیره حسن خانی

تعداد سوال: ۱

با سلام و وقت بخیر. من ١ سال پیش نخل شامادورا خریدم و به فاصله ٢متری از پنجره ای که نور غیرمستقیم داره گذاشتم،هفته ای یک بار آبیاری میکنم طوری که آب از گلدان خارج میشه، ولی همیشه نوک برگا زرد و قهوه ای میشن، دلیلش چیه؟ آیا باید خاک گلدون رو عوض کنم؟ البته دوهفته پیش هم یه کود ویتامینه دادم بهش.به نظرتون گلدونش بزرگه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. ویژه

تعداد بازدید ۵۹۳

زرد و قهوای شدن نوک برگ شامادورا

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۱۱:۴۷:۲۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر رطوبت محل نگهداری به چه شکل هست؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۱۳:۱۵:۱۱

منیره حسن خانی

رطوبت که داخل آپارتمان هوا تقریبا خشکه، گرمایش و سرمایش هم از طریق چیلره

۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۱۳:۴۰:۱۴

کارشناس شماره ۲

این خشکی نوک برگ بخاطر رسوبت پایین محیط هست میتونید برای تامین رطوبت گیاهتون از فاصله یک متری غبار پاشی کنید و یا یک ظرف پر اب کنار گیاهتون قرار بدید که رطوبت نسبی محیط بالا تر بره

۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۱۵:۰۵:۳۲

منیره حسن خانی

ممنونم. جزیزه هم میتونم درست کنم براش؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۱۵:۱۵:۳۸

منیره حسن خانی

و اینکه فاصله از پنجره ای که نور غیر مستقیم داره و رو به شماله چقدر باید باشه؟ من در فاصله ٢ متری گذاشته بودم ولی یک هفته ست که دورترش کردم گفتم شاید نورش زیاده.

۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۱۵:۴۸:۱۰

کارشناس شماره ۲

به طور کلی نخل شامادورا نیاز نوری کم تا متوسطی داره و به سایه مقاوم است. نور داخل منزل و پنجره های شرقی و شمالی برای گیاه شامادورا مناسب است. خوب کردید محل گیاه رو دورتر کردید نور زیاد براش خوب نیست البته در سایه کامل هم نباشه. بله جزیره هم عالیه براش طریقه درست کردن جزیره رو میدونید یا براتون بفرستم؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۲۲:۲۷:۲۸

منیره حسن خانی

ممنونم بابت پاسخ گوییتون. بله تقریبا میدونم که داخل یک ظرف یا همون زیر گلدانی سنگ بریزم و آب طوری که تماس نداشته باشه با زیر گلدان، درسته؟ بعد اینکه کی باید خاک گلدانو عوض کنم؟ و اینکه آبیاری دقیقش چه جوری باشه؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۲۲:۴۲:۳۰

کارشناس شماره ۲

بله دقیقا درسته همین روش هست. خاک رو نیاز نیست کامل عوض کنید که به گیاه شوک وارد بشه هر زمان مشکل اساسی داشت یا رشد گیاه متوقف شد خاک رو تعویض کنید فعلا میتونید هر 6 ماه یکبار سه سانت از سطح خاک و بردارید و با خاک جدید جایگزین کنید.

۱۴۰۰-۰۲-۱۳ ۰۰:۴۰:۱۵

منیره حسن خانی

ممنون، خاک جدید شامل چی باشه؟ فقط خاک برگ خوبه؟ ورمی کمپوست میتونم بریزم توش؟ غبارپاشی رو میشه روزی ٧،٨ بار انجام بدم که برگا مرطوب شن یا خیر؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۳ ۰۸:۲۵:۲۵

کارشناس شماره ۲

دو ترکیب برای خاکش میتونید استفاده کنید خاک سبک و غنی براش مناسبه 40 درصد خاک برگ و 40 درصد خاک باغچه و 20 درصد شن یا ترکیب یک قسمت خاک برگ و یک قسمت خاک باغچه برای تامین رطوبتش براش جزیره درست کنید خیلی بهتره.

۱۴۰۰-۰۲-۱۳ ۲۲:۵۴:۲۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@