پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

بهاریه

تعداد سوال: ۲

بی حالی و سیاه شدن برگ های شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۳۵۸۶

سلام من 4 ماهه یک گیاه شفلرا برای محل کارم گرفتم خیلی ابتدا پربرگ و سرحال بود متاسفانه حدود 20 روزیه میبینم برگ ها بی حال شدن و بعد از اینکه خال قهوه ای روشون ابجاد میشه سیاه میشن و میریزن ، فک کردم امکان داره قارچ باشه سه بار به فاصله سه روز از اسپری بنومیل 5درصد استفاده کردم متاسفانه همون روند رو باز مشاهده کردم . نور گیاه مناسب هست و تو اتاق یه پنجره باز همیشه وجود داره برا تهویه هوا آبیاریشم دارم کنترل میکنم که بعد از خشک شدن بهش آب بدیم -اگه موردی هست راهنمایی بفرمایید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۱۳:۱۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . لطفا بفرمایید در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید و گیاه چقدر با پنجره فاصله داره ؟ آیا تمام مدت شبانه روز پنجره باز هستش یا فقط در ساعات کاری پنجره بازه ؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۲۹:۲۶

بهاریه

سلام مجدد ، ابتدا به این صورت بود که فقط در ساعت کاری باز بود اما با دیدن این وضعیت یه پنجره با فاصله یک تا ۲متری گیاه رو همیشه باز میذاریم آبیاری هم به مقداری که کمی ازته گلدان خارج بشه.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۵۵:۴۳

کارشناس شماره ۱

گیاه دچار بیماری قارچی شده .استفاده از قارچ کش بدون تغییر محیط و شرایط نگهداری تاثیری نداره . خاک نامناسب , نوسان دمای محیط و گرم و سرد شدن هوای محیط و کم و زیاد شدن رطوبت و سایر عوامل محیطی در بروز بیماری قارچی موثر هستند . اگر در ترکیب خاک گلدان کوکوپیت داشته باشه این هم عاملی برای بروز این بیماری در مورد شفلرا میشه چون آب را زیاد در خود نگه میدارد . برگهای سیاه و آسیب دیده را از گیاه جدا کنید و بین دو آبیاری حتما اجازه بدید رطوبت خاک تا حدی کم شود و بعد آبیاری را انجام دهید . برای محیطی که دارید سانسوریاها و پتوس ها مناسب تر هستند تا گیاهانی که حالت درختچه ای دارند .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۴۰۰-۰۲-۱۳ ۱۸:۵۷:۲۹

بهاریه

ممنون از راهنماییتون چه خاکی رو پیشنهاد میدید تا خاکش رو عوض کنیم و همچنین چه قارچ کشی و به چه روشی استفاده کنیم ؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۳ ۱۹:۱۱:۳۸

کارشناس شماره ۱

خاکش بهتره بافتی متوسط داشته باشه .در ترکیب خاکش , خاکبرگ و خاکباغچه و کمی ورمی کمپوست و کمی ماسه وجود داشته باشه خوب هستش .سمپاشی هم باید مقداری از سم را در حدود 1 قاشق چایخوری در یک لیتر آب حل کنید و روی گیاه اسپری نمایید .

۱۴۰۰-۰۲-۱۳ ۱۹:۱۷:۵۸

بهاریه

سلام وقت بخيرمن يك گل شفلرا در منزل هم دارم اون گل هم شروع به ريزش برگ كرده و برگهاش بي حالن تهويه و نورش بسيار مناسبه رطوبتش هم با ليوان اب كنارش تامين كرديم ابياري هم زمان خشك شدن خاك انجام ميديم ممنون ميشم با ديدن عكس راهنمايي بفرماييد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۵ ۱۳:۰۳:۵۰

کارشناس شماره ۱

سلام وقت شما هم بخیر .آبیاری به چه صورت هستش ؟ و آیا در ترکیب خاک گلدان کوکوپیت وجود داره ؟ آیا در اوقاتی که محل کار هستید , باز هم پنجره یا درب کنار گیاه باز هستش ؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۵ ۲۳:۲۸:۳۸

بهاریه

بله پنجره دائما باز هست ، آبیاری زمانی انجام میشه که خاکش خشک شده باشه ، تقریبا هفته ای یکبار، البته اینو بگم که ما ساکن شهر یزد هستیم و آب هوای گرم و خشک

۱۴۰۰-۰۲-۱۶ ۰۰:۳۲:۲۱

بهاریه

اینم تصویر خاکش

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۶ ۰۰:۳۵:۱۰

کارشناس شماره ۱

خاکش بسترِ آماده ی کشت هستش ؟ اگر خیلی سبک باشه براش مناسب نیست .

۱۴۰۰-۰۲-۱۶ ۲۳:۱۷:۰۰

بهاریه

سلام وقت شما بخیر، گلدون اول که خدمتتون عکسش رو ارسال کردم از محل کار به خونه منتقل کردم و بعداز استفاده از قارچ کش به یه روند پایدار رسید و تقریبا سرحال شد، حدودا دوماه بعد بخاطر مسافرت جابجاش کردیم و متاسفانه باز برگهاش بی حال و بعدم قهوه ای شدن از قارچ کش استفاده کردم فعلا تاثیری نداشته، به نظر شما علت دیگه ای داره مثل آفتی چیزی؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۳۰ ۰۱:۰۹:۰۳

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .تو این دو ماه در محیط کاملا بسته و بدون تهویه قرار داشت ؟ آب ، در این مدتی که تشریف نداشتید چطور تامین میشد ؟

۱۴۰۰-۰۳-۳۰ ۰۲:۱۱:۱۹

بهاریه

سلام مجدد، فقط دو هفته از محل خودش جابجا شده و تو این دو هفته ۴/۵روز یکبار آبیاری شده چون محل گرم و خشک هست، کنار پنجره هم بوده که تو روز ۵/۶ساعت بازه،به نظرتون میشه باز احیاش کرد؟

۱۴۰۰-۰۳-۳۰ ۱۱:۴۶:۴۵

کارشناس شماره ۱

اگه ساقه اش سبز و سالم باشه بله میشه . برای قدم اول بهتره تمام برگهای آسیب دیده که خیلی بیحال شدن رو قطع کنید فقط دوسه برگِ قسمتِ بالایی گیاه باقی بمونه .بعد آبیاری را منظم کنید و هرزمان خاک گلدان خشک بود بهش اب بدید .فعلا از هیچ نوع کودی استفاده نکنید .به گیاه هوای تازه ی بیشتری برسونید و نتیجه ی کارتون رو از طریق همین تاپیک اطلاع بدید

۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۰۰:۰۴:۰۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@