پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

میلاد حسینی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ پوتوس ویژه

تعداد بازدید ۵۴۹

با سلام یه چند وقتی هست که من این گل تازه قلمه زده شده رو خریدم که یه سری لکه های زرد روی برگهاش بود و به دلیل احتمال وجود قارچ از قارچ کش استفاده کردم و این لکه ها متاسفانه بیشتر شد و بعضی ها کامل زرد شد.البته پوتوس نئون هم گرفتم که اونم لکه های زرد غیر طبیعی روش افتاد خواستم راهنمایی بفرمایید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۴ ۱۱:۵۵:۵۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر چه میزان اب میدید؟ ساقه برگ ها نرم هستن؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۴ ۱۲:۴۵:۱۵

میلاد حسینی

معمولا هر زمانی که خزه ها خشک شدن ینی رطوبت کافی ندارن آبیاری میکنم که البته تو محیط اتاق دارمشون و تقریبا آبیاری هفته ای یه بار انجام میشه و ساقه ها هم نرمیشون در حد معمول مگه اونایی که زرد شدن و پژمردن

۱۴۰۰-۰۲-۱۴ ۱۳:۱۶:۲۶

کارشناس شماره ۲

سطح خاکتون خزه ریخته شده؟ میتونید یک عکس کلی از گلدون ارسال کنید

۱۴۰۰-۰۲-۱۴ ۱۳:۴۳:۰۸

میلاد حسینی

بله خزه داره البته گلدون های بزرگ خاک داره توش از هردوتاش عکس میفرستم و پوتوس نئون هم خزه هست

۱۴۰۰-۰۲-۱۴ ۱۴:۱۹:۳۰

میلاد حسینی

بله خزه داره البته گلدون های بزرگ خاک داره توش از هردوتاش عکس میفرستم و پوتوس نئون هم خزه هست

۱۴۰۰-۰۲-۱۴ ۱۴:۲۲:۲۲

میلاد حسینی

ببخشید نشد که اون عکس رو بفرستم امکانش هست که دلیلش رو بفرمایید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۴ ۱۸:۴۹:۴۸

کارشناس شماره ۲

بله حتما خزه ها رو از سطح خاک بردارید خود خزه میتونه باعث قارچی شدن خاک بشه و راه تنفس گیاه بسته میشه بزارید سطح خاک خالی بمونه و ابیاری هر زمان سطح خاک تا عمق 2 سانت خشک شد انجام بشه و زهکش زیر گلدون رو چک کنید بعد ابیاری ایا اب اضافی از زیر گلدون خارج میشه؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۴ ۲۳:۰۹:۰۶

میلاد حسینی

بله خارج میشه.فقط چون تازه قلمه زده کل گلدون که سایزش هم 8 هست با خزه پر شده و ریشه هاشون هم در حدی نیست ک بخوام عوضشون کنم.چیکار باید بکنم.

۱۴۰۰-۰۲-۱۴ ۲۳:۵۱:۵۸

کارشناس شماره ۲

فعلا فقط خزه های سطح رویی رو با دست بردارید بعدا که ریشه پر کرد میتونید گلدون‌رو تعویض کنید الان دچار تنش میشه ولی خزه های،سطح رویی خاک رو بردارید حتما

۱۴۰۰-۰۲-۱۵ ۰۲:۱۳:۵۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@