پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

آراد ت

تعداد سوال: ۳

کم شدن برگ نخل ماداگاسکار ویژه

تعداد بازدید ۴۰۵

[5/6, 6:50 PM] Semira: سلام وقت بخیر نخل ماداگاسکارمو حدود یک سال و نیم قبل خریدم رشدش خوب بود تا اخیرا با سیاه شدن برگهای جدیدش از بالا ینی جوانه هاش در واقع و سیاه و خشک شدن نوک برگهای بزرگش ابتدا سمپاشی کردم و بعد هم خاک گلدانو عوض کردم که دیدم رطوبت خاکش زیاد بود چون آبیاریو زیاد انجام داده بودم بعدش برگ جدید نداده و برگهای قبلی از پایین زرد شدن و ریختن [5/6, 6:53 PM] Semira: نور گلدان پنجره جنوبی هست، محیط تهویه مناسبی داره البته بیرون از محیط نزاشتمش تا الان.... ممنون میشم راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۶ ۱۹:۰۲:۰۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . نخل ماداگاسکار به مکانی با نور خوب و تهویه ی عالی نیاز داره .ریزش برگها بعلت افراط و تفریط در آبیاری است .البته نخل به مرور برگهای پایینی خود را از دست میدهد و این امر طبیعی است .بهتره حالا که فصل رشد شروع شده ، گلدان را در تراس و در مکانی سایه آفتاب قرار بدید.آبیاری را زمانی که خاک گلدان خشک بود انجام بدید و اگر گلدان زیر گلدانی دارد ، یا انرا بردارید ، یا اینکه همیشه آنرا خشک نگه دارید .هر چه نور بیشتری به گیاه برسه گیاه سالمتر و سرعت رشد، بیشتر میشود . نور زیاد ، باعث برگزایی بیشتر و قوی شدن تنه و برگها میشود .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۴۰۰-۰۲-۱۶ ۲۳:۵۱:۰۱

آراد ت

به نظر شما با توجه به عکس، نخل سالمه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۷ ۰۰:۳۶:۲۵

کارشناس شماره ۱

اگر تنه سفت و محکم باشه و هیچ قسمت نرمی نداشته باشه مشکلی نداره , چون قبلا آبیاری را زیاده از حد انجام داده بدید برگها سیاه شده و ریزش پیدا کرده اند .در تصویر مورد غیر عادی مشاهده نمیشه .تمام قسمتهای تنه سفت و محکمه ؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۰۲:۰۲:۵۲

آراد ت

بله، کاملا سفت و محکم

۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۰۸:۱۹:۵۴

کارشناس شماره ۱

موردی نداره بزاریدش تو هوای آزاد و هرزمان خاک گلدان خشک بود بهش آب بدید .

۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۲۳:۴۲:۴۸

آراد ت

مرسی دو روزه تو تراس گذاشتم اما امروز باز برگای پایینش درحال زرد شدن بود با وجود تنه کاملا سفت و آب هم خاکش که کامل خشک میشه میدم، شاید چون گلدانشو بخاطر خیسی خاک یبار خالی و پر کردم هنوز ریشش جا نیفتاده؟ یک هفته قبل البته اینکارو کردم

۱۴۰۰-۰۲-۱۹ ۰۰:۰۲:۳۲

کارشناس شماره ۱

زرد شدن برگهای پایینی به مرور امری طبیعی هستش چون نخل ماداگاسکار به مرور برگهای پایینی را از دست میدهد اما در عین حال از بالا برگهای جوان رشد میکنند . اگر تعداد زرد شدن برگهای پایینی زیاد و به یکباره باشه بعلت نادرست بودن آبیاری بوده است . بله به نوعی خالی کردن خاک و پرکردن مجدد , میتواند گیاه را دچار این مشکل کنه که به مرو با کنترل آبیاری مشکل برطرف میشه .

۱۴۰۰-۰۲-۱۹ ۰۰:۳۳:۰۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@