پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۲

گیاه اگزالیس ویژه

تعداد بازدید ۳۸۳

روی برگای اگزالیس من دونه های سفید زده و برگاش کم کم خشک میشن هفته ای یه بار آب میدم نور خوبی هم داره دو هفته ست اینجوری شده شرایطش هم تغییر نکرده یعنی جاش رو تغییر ندادم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۷ ۰۹:۵۰:۰۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر به برگ ها غبار پاشی میکنید؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۷ ۱۱:۲۱:۰۴

کاربر

قبلا میکردم ولی چون گفتن باعث قارچ میشه دیگه نکردم الان باید غبارپاشی کنم؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۷ ۱۴:۱۶:۱۸

کارشناس شماره ۲

غبار پاشی اگر با فاصله نزدیک انجام بشه باعث قارچ و لکه برگی میشه ولی با فاصله یک متری و دو بار در هفته مشکلی نداره البته بهتره برای تامین رطوبتش از روش جزیره زیر گلدون استفاده کنید و مراقب باشید زمان ابیاری اب روی برگ ها نریزه . نور گیاه به چه شکل هست؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۷ ۱۵:۳۰:۲۴

کاربر

نورش خوبه حالشم خیلی بود در عرض دو هفته بدون تغییر شرایط یهو اینجوری شد پنج ساله دارمش هیچ مشکلی نداشت الان داره برگاش هم میریزه و خیلی نگرانم لطفا کمکم کنید?

۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۰۸:۳۰:۳۳

کاربر

من فکر میکنم یه بیماری ای گرفته چون شرایط نگهداریش تغییری نکرده و ریشه اشم سالمه چون هم برگ جدید میده هم گل میده ولی برگای قدیمی اول دونه سفید میزنن بعد خشک میشن میترسم اگر برگای جدید بزرگ بشن هم مثل اونا بشن

۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۰۸:۳۵:۴۲

کارشناس شماره ۲

بله قطعا بیماری هم هست فقط برای تشخیص دقیق این افت و قارچ سوالات رو مطرح میکنم که سم مخصوص هریک رو‌پیشنهاد کنم پودر سفید که میف مایید روی برگ ها میشینه میتونه نشانه سفیدک که قارچ هست باشه یا شپشک ارد الود که حشره هست امکانش هست یک عکس از پودر سفید هم ارسال بفرمایید و اینکه فقط سطح برگ هست یا پشت برگ و اتصال ساقه به برگ هم دیده میشه؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۱۲:۰۴:۴۳

کاربر

این دونه های سفید از روی برگ تکون نمیخورند یعنی مثل لک هستند پشت برگ کمتر هست و محل اتصال به ساقه نیست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۱۲:۱۷:۰۳

کارشناس شماره ۲

بله این لکه ها سفیدک هست که در اثر قارچ ایجاد میشه برای کنترلش به حایی که نور بهتر و غیر مستقیم داره منتقل کنید اب پاشی سطح برگ فعلا انجام نشه که قارچ رو‌گسترش میده برای تامین رطوبت براش جزیره درست کنید و از سم شیمیایی پنوکونازول استفاده کنید سم پاشی در فضای باز انجام بشه

۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۱۳:۰۲:۰۱

کاربر

این سم رو روی برگ هم بدم یا فقط روی خاک بدم؟بعد هفته ای چند بار بدم؟و اینکه من این سمی که عکسش رو براتون میفرستم تهیه کردم این به درد نمیخوره؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۱۳:۲۹:۰۴

کارشناس شماره ۲

نه نه این سم و استفاده نکنید این سم به طور کلی منسوخ شده البته که در بعضی فروشگاه ها هنوز فروخته میشه ولی استفاده از این سم توصیه نمیشه و برای خودتون هم سمیت داره و از طرفی برای سفیدک سم اختصاصی خودشو رو باید استفاده کنید تا اثر گذار باشه بردوفیکس یا پنوکونازول برای سفیدک توصیه میشه

۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۲۲:۵۷:۳۵

کاربر

دستتون درد نکنه فقط میشه روش استفاده شون رو بگین؟روی برگ باید بزنم یا روی خاک؟و چند وقت یه بار انجام بدم؟؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۹ ۰۰:۰۴:۴۸

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم بله حتما طبق دستور روی بسته با اب حل کنید بهتره اب تصفیه یا ابی که کلرش پریده استفاده بشه هم روی برگ ها اسپری کنید از فاصله یک متری هم کمی با اب ابیاری به ریشه گیاهتون بدید

۱۴۰۰-۰۲-۱۹ ۰۰:۱۶:۰۶

کاربر

خیلی لطف کردین فقط من هر جا گشتم نتونستم پیدا کنم میشه بگین کجا داره؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۱ ۱۸:۴۹:۳۶

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم. ما قارچکش دیگری داریم ولی فعلا مانکوزب رو تموم کردیم میتونید از خدمات کشاورزی ها یا گلخونه های اطراف منزل تهیه کنید

۱۴۰۰-۰۲-۲۱ ۲۳:۰۰:۱۳

کاربر

خیلی گشتم هیچ جا نداشت شما جایی رو نمیشناسید که صد در صد داشته باشه راه و مسافتش زیاد مهم نیست

۱۴۰۰-۰۲-۲۲ ۰۹:۵۹:۲۱

کارشناس شماره ۲

این قارچکشی که براتون پیوست میزارم ه تاثیر خوبی داره و میتونید تهیه کنید ترکیب مانکوزب و یک قارچکش دیگه محافظتی و به راحتی اینترنتی هم میتونید سفارش بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۲-۲۲ ۱۲:۳۰:۱۸

کارشناس شماره ۲

بعد از استفاده از سم بعد از گذشت دو هفته از اسید هیومیک استفاده کنید برای تقویت گیاهتون

۱۴۰۰-۰۲-۲۲ ۱۲:۳۰:۴۹

کاربر

سلام ببخشید من محصولاتتون رو خریدم و استفاده کردم الان سه بار قارچ کش رو استفاده کردم ولی خب کلا گیاه من برگاش خشک شد و الان یک برگ ازش مونده میخواستم بندازم دور که فهمیدم این گیاه وقتی سنش میره بالا کلا برگاش باید زده شه تا دوباره دربیاد قبلا خیلی به سرعت جوانه میداد ولی الان نه از اون اسید هم زدم ولی نوشته ماهی یه بار علت جوانه نزدنش همون قارچ است؟؟به نظرتون الان چیکار کنم؟؟؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۴ ۱۲:۵۹:۲۱

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر بله قارچ و‌کلا هر بیماری گیاهی گیاه رو ضعیف میکنه و برای تقویتش نیاز به کود دهی رعایت شرایط نوری و‌دمایی و تهویه مناسب هست برگ ها رو از قسمت خشک کاملا جدا کنید برگ خشک و اسیب دیده انرژی گیاهتون رو میگیره براش جزیره درست کنید رطوبت باشه نور خوب داشته باشه و ابیاری منظم آنجام بشه و کودسه بیست هم بدید ماهیانه و اسید هیومیک ۳۰ تا ۴۵ روز،یکبار کمک میکنه اسیدیته خاک تنظیم بشه فقط دقت کنید کود اهن استفاده نکنید

۱۴۰۰-۰۳-۰۵ ۰۰:۲۴:۲۴

کاربر

خیلی ممنون همه کارهایی که گفتید رو انجام دادم فقط یه سوال داشتم گیاه من الان وقتی جوونه میزنه بزرگ نمیشه انقدر کوچولو میمونه تا خشک میشه قبلا خیلی زود و زیاد جوونه میزد و زود بزرگ میشد به نظرتون چیکار کنم که رشدش دوباره خوب شه؟اگر لازمه خاکش رو عوض بکنم؟؟و در ضمن من تعداد کامنتایی که میتونستم بدم تموم شده الان اگر دوباره به کمکتون نیاز داشتم اشتراک بخرم شما جواب میدین؟؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۱۰ ۱۷:۳۳:۴۶

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر بله تعداد کامنت ۱۰ تا هست تموم شد دوباره میتونید سوال جذید مطرح کنید و باز هم ده سوال میشه مطرح کنید دوست عزیز دلیل کوچک بودن برگ و کندی رشد خاک ضعیف و شرایط نوری نامناسب و تهویه کم محیط هست اگر شرایط نوری و تهویه مناسب هست میتونید خاک رو تعویض کنید فقط بعد از تعویض اولین ابیاری با اسید هیومیک انجام بشه که از تنش جابجایی خاک جلوگیری کنه و یک هفته بعد هم قارچکش بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۳-۱۰ ۲۱:۴۱:۰۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@