پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

الهام گل محمدی

تعداد سوال: ۷

زرد شدن نوک کوردلین ویژه

تعداد بازدید ۳۴۶

با سلام وقت بخیر من یه محیط گلخونه تو خونه دارم که از سقف نور میگیره ولی نورش کنترل شده است و سیستم مه پاش روز ۴ بار به مدت ۳ دقیقه عمل میکنه خوب جونه میزنه ولی نوک برگ هاش مدام زرد و خشک میشن

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۷ ۱۳:۰۵:۰۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر مه پاشی با چه فاصله ای هست؟ و دمای محیط چقدره؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۷ ۱۵:۱۷:۴۴

الهام گل محمدی

هر ۶ ساعت به مدت ۳ دقیقه مه پاش انجام میشه دمای محیط بین ۲۰ تا ۲۵ درجه

۱۴۰۰-۰۲-۱۷ ۱۵:۳۱:۵۳

کارشناس شماره ۲

فعلا مه پاشی رو متوقف کنید و حتما برای ابیاری از اب تصفیه و یا ابی که بعد از چند ساعت کلرش پریده استفاده کنید کوردیلین به کلر اب حساسه. فعلا برای تامین رطوبت گیاه بهتره از روش جزیره زیر گلدون استفاده کنید و گیاهتون رو سم پاشی کنید از سم قارچکش مانکوزب استفاده کنید و از فاصله یک متری قارچکش اسپری کنید و هم همراه اب ابیاری به گیاهتون بدید. اگر سوالی بود بفرمایید

۱۴۰۰-۰۲-۱۷ ۲۲:۵۲:۴۰

الهام گل محمدی

با سلام اشکالی نداره اگه بخوام قسمت خشک شده برگه ها که عمدتا نوک هاست جدا کنم با قیچی؟؟؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۰۵:۱۷:۱۸

کارشناس شماره ۲

وقت بخیر بله میتونید فقط بهتره بعد از اون یک اسپری قارچکش روی برگ ها اسپری کنید که از قسمت بریده شده اسیب بیشتر نبینه چون اون برگ های خشک شده دیگه احیا نمیشن فقط با رعایت شرایط محیطی و دمایی و استفاده به موقع از سم قارچکش میتونید از پیشروی لکه جلوگیری کنید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۲۳:۵۱:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@