پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

هاشم رمضانیان

تعداد سوال: ۱

کاکتوس اسپوستوا ویژه

تعداد بازدید ۴۰۲

سلام من یک کاکتوس اسپوستوا دارم بعلت پوسیدگی قسمت بالای آنرا برش زدم و در قارچ کش زدم گذاشتم تا تهش پینه ببنده و بعد توی خاک بکارم میخواستم بدونم که بعد پینه زدن میتونم اون رو داخل محلول ریشه زا بزنم و بعد توی خاک بکارم یک سوال دیگر داشتم بعد از این که کاشتم اون رو تا کی نباید آب بدم و آبیاری رو از کی شروع کنم ممنون

۱۴۰۰-۰۲-۱۷ ۲۰:۳۳:۲۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . نیازی به محلول ریشه زا نیست .بعد از پینه بستن ته کاکتوس , قلمه را در گلدان کوچکی که حاوی ماسه , یا خاک کاکتوس ی که کمی پیتماس با آن مخلوط شده بکارید .10 روز بعد کمی ماسه را مرطوب کنید .گلدان را در تراس و در مکانی سایه قرار بدید . اگر بعد از پینه بستن , باز انتهای قلمه دچار پوسیدگی شد باید آن قسمت را دوباره قطع نمایید و دوباره زمان بدید تا تهش پینه ببنده , زمانی که کوچکترین آثار پوسیدگی و نرم شدگی روی قلمه باقی بماند میتواند باعث عدم ریشه زایی و از بین رفتن قلمه شود . لطفا عکس گیاه را ارسال نمایید متشکرم .

۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۰۲:۳۰:۲۸

هاشم رمضانیان

سلام الان سه روز از برش کاکتوس اسپوستوا میگذره عکسشو براتون میفرستم ممنون میشم راهنمایی کنید میتونم الان بکارمش یا نه این هایی که تهش دیده میشه همون قارچ کشه که به تهش زدم راستی این تیکه تهش یکم به سیاهی میزنم راهنمایی کنید میتونم الان بکارمش یا تیکه تهش دوباره بزنم واکه باز سیاه شد چه کنم ممنون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۰ ۲۲:۰۶:۵۷

کارشناس شماره ۱

قسمتهای زرد و سیاه باید کاملا قطع بشه در غیر اینصورت کاکتوس ریشه نزده دچار پوسیدگی میشه . قلمه را بعد از برش دادن در چه مکانی نگه میدارید تا تهش پینه ببنده ؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۱ ۰۰:۵۷:۴۳

هاشم رمضانیان

قلمه رو بعد از برش داخل همین ظرف و داخل آشپزخانه یک جای تقریباً کم نور گذاشتم

۱۴۰۰-۰۲-۲۱ ۰۱:۴۱:۳۲

کارشناس شماره ۱

آشپزخانه محیط مرطوبی است و برای نگهداری کاکتوس یا قلمه اش مناسب نیست .بهتره قلمه را روی روزنامه یا کاغذ خشک و در هوای آزاد و مکانی سایه قرار بدید .

۱۴۰۰-۰۲-۲۱ ۲۳:۱۳:۳۶

هاشم رمضانیان

سلام من بذر کاکتوس که عکسشو براتون میفرستم دارم میخوام داخل خونه بکارم لطفاً راهنمایی کنید چطوری میتونم این کارو بکنم ممنون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۲۱:۵۵:۱۱

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .بستر کشت باید پیتمای و ماسه باشه . ابتدا بستر کشت را با قارچ کش آبیاری کنید و بعد از یک روز بذرها را روی بستر بپاشید و با قارچ کش روی آنها را اسپری کنید و درب ظرف را کاملا ببنید . تا سبز شدن جوانه ها باید درب ظرف بسته باشه بستگی به نوع کاکتوس , بذرها از 4 الی 45 روز, سبز میشن . هر گاه رطوبت بستر کم شد باید درب ظرف را بردارید و دوباره با قارچ کش رطوبترسانی را انجام بدید . معمولا کشت کاکتوس از طریق بذر و رسیدن به گیاه ی که بتونید به گلدان جداگانه انتقال بدید بین 6 ماه تا یکسال زمان میبره .میتونید وقتی جوانه ها یکماهه شدند کوددهی با کودهای پتاس و فسفر بالا را شروع کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36
۱۴۰۰-۰۳-۳۱ ۲۲:۰۴:۱۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@