پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سمیع الله کاظمی

تعداد سوال: ۱

از بین رفتن و تحلیل گیاه ویژه

تعداد بازدید ۴۶۲

سلام وقت بخیر/ بونسایی رو از مجموعه خوب شما خریداری کردیم ولی از روز ۷ شروع به زرد شدن و‌ریزش برگ ها کرد در حال حاظر پشت‌پنجره هست و هفته ای یک بار اب یاری میشه و دوروز ی بار اسپری اب ولی فقط سه‌برگ داره و حال گیاه خوب نیست عکس ها رو‌براتون ارسال می کنم ممنون می شم‌راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۷ ۲۲:۳۰:۲۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . سپاس از لطف و همراهی شما .لطفا بفرمایید در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۰۲:۳۲:۱۴

سمیع الله کاظمی

سلام در هر نوبت تقریبا نصف یک لیوان

۱۴۰۰-۰۲-۲۰ ۰۰:۲۸:۰۲

کارشناس شماره ۱

آیا بین دو ابیاری اجازه میدهید خاک گلدان خشک شود ؟ آیا آب از زیر گلدان خارج میشد ؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۰ ۰۰:۵۸:۰۹

سمیع الله کاظمی

بله خاک برای نوبت بعد خشک هست ولی اب از زیر گلدان خارج نمیشه چون بیش از حد ابیاری نمی کنم

۱۴۰۰-۰۲-۲۲ ۰۹:۴۹:۳۹

کارشناس شماره ۱

گیاهتون از بی ابی دچار ریزش برگ شده .بهتره ابیاری را کمی بیشتر انجام بدید و زمانی که خاک خشکه ، میزان آبیاری باید به اندازه ای باشه که آب از زیر گلدان خارج بشه .گلدان را در کنار پنجره ی نورگیر قرار بدید .

۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۰۱:۴۰:۲۱

سمیع الله کاظمی

خاک گلدون عوض کنم؟ بعضی از شاخه ها خشک شدن اون ها رو جدا کنم؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۱۸:۲۱:۳۰

کارشناس شماره ۱

بله ساقه های خشک را هرس کنید تا گیاه برای جوانه زایی تحریک بشه .الان چند وقته گیاه پیش شماست ؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۲۲:۳۱:۴۴

سمیع الله کاظمی

تقریبا یکسال

۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۲۲:۴۱:۵۷

کارشناس شماره ۱

بهتره خاک را هم تعویض کنید .میتوانید سه هفته بعد از تعویض خاک , کوددهی را شروع کنید و هر دو هفته یکبار به گیاهتون کود بدید .لینک کودهایی که میتوانید استفاده کنید را براتون میزارم .البته اگر از کود بونسای استفاده کنید نیازی به کودهای دیگه ندارید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 20-20-20 کود بونسای protect nature کود مایع آهن protect nature کود برگ دهی کود بونسای
۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۲۳:۱۸:۴۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@