پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

majid shafiee

تعداد سوال: ۲

ریختن تمام برگ‌های آزالیا ویژه

تعداد بازدید ۶۲۰

تمام برگ ها بعد از رویش سیاه میشن و ریزش دارن سطح خاک رو مربوط نگه داشتم از قارچ کش هم استفاده کردم نحوه آبیاری هم جدیدا از طریقه شناور کردن گلدان روی آب انجام دادم آیا امکان سبز شدن و گل دهی وجود داره ؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۰۰:۱۱:۵۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا بفرمایید گیاه از نظر نور و تهویه در چه مکانی قرار دارد؟ نحوه ی آبیاری و کوددهی تون به چه صورت هستش ؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۰۲:۳۷:۴۴

majid shafiee

سلام با فاصله یک متری از پنجره جنوبی آفتاب در روز دو سه ساعت غیر مستقیم میتابه پنجره هم مدام بازه البته دو سه روزه بارندگی تمام سر شاخه ها رو زدم و منتقلش کردم بیرون از آب بارون استفاده کنه کود هم آهن استفاده کردم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۱۰:۱۱:۱۰

کارشناس شماره ۱

بهتره هر دو هفته یکبار بهش کود سه بیست بدید تا برگ دهی رو شروع کنه بعد میتونید به تناوب بهش آهن هم بدید . بهتره در ترکیب خاک گلدان حتما کوکوپیت یا پیتماس وجود داشته باشه چون این مواد حالت اسیدی دارند و آزالیا به خاکی اسیدی نیاز داره . سرشاخه ها را که هرس کردید تر و زنده بودند یا خشک ؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۹ ۰۱:۴۵:۳۰

majid shafiee

تر و تازه بودن .آیا جاش رو عوض کنم یا همون بیرون پنجره نگه دارم ؟ حتی وقتی که آفتاب تند تر میشه ؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۹ ۰۲:۰۵:۱۱

کارشناس شماره ۱

آزالیا به مکانی با نور زیاد اما غیرمستقیم و تهویه ی مناسب و نسبتا خنک نیاز داره .بصورت دوره ای با کود آهن حتما باید تغذیه بشه و در ترکیب خاکش پیتماس یا مقداری کوکوپیت باید باشه چون این گیاه به خاکهای اسیدی نیاز داره .علاوه بر کود آهن به کودهای ازت دار مثل سه بیست هم نیاز داره که باید هر دو هفته یکبار با کود آهن و سه بیست به تناوب تغذیه بشه .چون ساقه ها تر و زنده هستند , با مراقبت درست دوباره برگزایی انجام میشه .

۱۴۰۰-۰۲-۱۹ ۲۲:۰۲:۵۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@