پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

محمد علی صادق پناهی

تعداد سوال: ۲

زرد شدن برگ یوکا ویژه

تعداد بازدید ۲۸۹

سلام. چند وقت پیش یه گیاه یوکا خریدم. که اولش خیلی خوب بود و حتی روی ساقه پاجوش داشت . البته جایی که گذاشته بودم نورش کم بود . و برگاش خشک میشد. گذاشتمش پشت پنجره. که البته خیلی نور مستقیم هم نداره . آب هم هفته ای یکبار میدادم . بعد خوندم که این گیاه نور زیادی می خواد . به همین خاطر گذاشتمش توی بالکن و البته سایه که خیلی زیر نور خورشید نباشه . ولی همچنان برگاش خشک میشه . حتی اون پاجوششم خشک شد . خیلی نگرانشم. مقدار زیادی لیکا پاش بود که بیشترشو برداشتم و گفتم شاید مال اونه. البته یه حدسی هم میزنم که خاکش خیلی متراکمه . چون اگر توی عکس پیدا باشه سمت چپ سطح خاک یه مقدار خاک جمع شده . ممنون میشم راهنمایی کنید و یوکای منو نجات بدید .

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۰۱:۲۶:۱۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا بفرمایید کدوم شهر تشریف دارید ؟ و آیا در ترکیب خاک کوکوپیت و پرلیت وجود دارد ؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۰۲:۳۹:۱۳

محمد علی صادق پناهی

من قم هستم . اینجا این چند وقته هوا خنکه. حتی داره بارون میاد . در

۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۰۳:۴۷:۳۳

محمد علی صادق پناهی

در ضمن پرلیت که قطعا نداره چون توش نمی بینم . و کوکو پیت رو هم نمی دونم. چون گلدون و خاکش رو فروشنده تهیه کرده .

۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۰۳:۴۸:۴۲

کارشناس شماره ۱

تا زمانی که هوا خنکه بهتره بزاریدش بیرون در مکانی تمام سایه .برگهای خشک را جدا کنید اینکه بافت خاک کمی متراکم هستش ایرادی نداره چون یوکا خاک زیاد سبک را دوست نداره .در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟ و آیا آب به راحتی در خاک نفوذ میکنه ؟ آیا آب از زیر گلدان خارج میشه ؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۹ ۰۱:۵۰:۰۶

محمد علی صادق پناهی

معمولا نیم لیتر یا بیشتر. البته کمتر از یک لیتر میریزم. ولی تا حالا ندیدم آب از گلدون خارج بشه. نمی دونم به خاطر کم آب دادنه یا خاک و یا گلدون مشکلی داره.

۱۴۰۰-۰۲-۱۹ ۰۲:۰۵:۲۹

کارشناس شماره ۱

خاکش باید بافتی متوسط داشته باشه و نیازی نیست که خیلی سبک باشه .بهتره در فصول رشد , هر نوبت آبیاری به گیاه انقدر آب بدید که آب از زیر گلدان خارج بشه اما بین دو آبیاری حتما باید خاک نسبتا خشک باشه و رطوبت کمی داشته باشه . مدتی آبیاری را بصورتی که بیان شد انجام بدید و وضعیت گیاه را از طریق همین تاپیک اطلاع بدید متشکرم .

۱۴۰۰-۰۲-۱۹ ۲۲:۰۵:۳۵

محمد علی صادق پناهی

با سلام مجدد. اول می خوام ازتون تشکر کنم چوم خیلی حال گیاهم بهتر شد . گفته بودید که وضعیتش رو بعدا بهتون اطلاع بدم. البته یه پاجوشای ریزی می خواست بزنه اون موقع که بعد از خشک شدن دیگه ازش پاجوش نزد . الان مشکلی که هست سفیدک های روی بعضی برگ ها ، مخصوصا برگ های جوان تر و کم رنگ تره که عکسشو فرستادم . نمی دونم آفته یا چی . البته چون کل گیاهای توی خونه شته گرفته بود ( روی گلدان یوکا ندیدم ) روی خاک تمام گلدان هام مالاتیون اسپری کردم که فعلا تموم شده . ممنون میشم بفرمائید که این سفیدک ها چیه و نیاز هست اقدامی کنم یا خیر؟ ممنون از شما

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۹ ۲۳:۰۵:۵۹

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر ممنون که اطلاع دادید و خوشحالیم که گیاهتون حالش بهتره .متاسفانه عکس آپلود نشده لطفا دوباره تلاش کنید یا عکس را به همراه نام کاربری از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ ارسال کنید متشکرم

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۰۰:۴۸:۳۴

محمد علی صادق پناهی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۰۱:۰۹:۴۳

کارشناس شماره ۱

آیا این آثار در بافت برگ هستند یا اینکه بصورت یک لایه ی نازک روی برگ را پوشانده اند و با دستمال قابل پاک شدن هستند ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۱۷:۴۸:۳۰

محمد علی صادق پناهی

الان امتحان کردم. یک لایه روی برگ هستن و با دستمال نمدار پاک میشن

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۲۱:۴۹:۲۰

کارشناس شماره ۱

قارچ هستش .با دستمال تمام آثار رو پاک کنید و گلدان را در مکانی با تهویه ی بهتر بزارید .روی برگها آب اسپری نکنید .فعلا نیازی به استفاده از قارچ کش نیست با بهبود شرایط ، این مشکل رفع میشه

۱۴۰۰-۰۴-۲۱ ۰۰:۳۴:۴۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@