پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ریحانی

تعداد سوال: ۱

خورده شدن برگ های بونسای ویژه

تعداد بازدید ۴۰۲

سلام خسته نباشید .من یک بونسای سه هفته پیش خریداری کردم که برگاش داره خوره میشه ویک چیزایی روی بعضی برگاش مشاهده میشه که البته تویه فیلم اگه دقت کنید نشون دادم که شما بگید چه مشکلی براش پیش امده .ممنون میشم کمک کنید. ریحانی

۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۱۰:۴۱:۴۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای تشخیص دقیق تر عکس گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۱۱:۵۱:۴۸

ریحانی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۱۲:۳۰:۱۱

ریحانی

خورده شدن برگای بونسایی ووجود سوارخ هایی روی بر گ ها

۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۱۲:۳۶:۰۵

ریحانی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۱۲:۳۹:۰۴

کارشناس شماره ۲

بله خوردگی ها و لکه های روی برگ نشان از وجود آفت هست. اون فیلمی که گفتید دریافت نشد میتونید به واتسپ این شماره ارسال کنید ۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸ تا سم مورد نظر دررابطه با این حشره تجویز بشه

۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۱۲:۴۱:۳۳

کارشناس شماره ۲

فعلا برای اقدام اولیه برگ های گیاهتون رو با محلول رقیق اب و مایع ظرفشویی پاک کنید سطح و پشت برگ را با یک پنبه اغشته به مایع یا الکل پاک کنید و بعد از این نوبت کنترل شیمیایی با سم هست

۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۱۲:۴۲:۴۸

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۲۳:۳۳:۰۴

کارشناس شماره ۲

با توجه به فیلم ارسالی تون بیشتر مشخص شد گیاه شما دچار خوردگی حشره شده و به افت دچار شده برای درمان سم دیازینون پیشنهاد میشه که لینکشو براتون میزارم س پاشی در فضای باز انجام بشه و قبل از سم پاشی با پنبه و الکل یا پنبه و اب و مایع ظرفشویی رقیق برگ ها و ساقه هارو پاک کنید و بعد سم پاشی انجام بشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon)
۱۴۰۰-۰۲-۱۸ ۲۳:۳۶:۱۵

ریحانی

سلام ریحانی هستم یک ماه نیم پیش پیام داشتم که بنسای من برگاش داره خورده میشه وقهوه ای میشه که شما سم دیازینون رو تجویز کردید من هم همین طور که گفتید به گیاه زدم ولی هنوز هم روز به روز داره بی حالتر میشه وعلاوه برخوردگی برگاش،برگ ها داره زرد میشه وبرگ های سلامتر هم کم کم دارن چین میخورن لطف کمک کنید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۲۱:۴۱:۵۴

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر الان در عکس ارسالی برگ ها لوله شدن میشه دقیقا بفرمایید برک ها چه علایمی دارند؟ لوله شدند یا خوردگی هم دارند و اگر ممکنه از،خوردگی عکس ارسال کنید و فعلا در مرحله اول اون برک های زرد و ریخته شده سطح گلدون رو از سطح خاک بردارید چون خودشون منبع الودگی هستند و‌میتونن الودگی رو به خاک منتقل کنند

۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۲۲:۳۳:۳۰

ریحانی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۲۲:۳۹:۱۴

ریحانی

اینم از خوردگی واینکه لوله شدگی هم زیاد داره

۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۲۲:۳۹:۵۵

ریحانی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۲۲:۴۴:۵۴

کارشناس شماره ۲

بله در این عکستون مشخصه همچنان گیاه دچار افت هست و هنوز بهبود کامل حاصل نشده میتونید به شکل تناوب این بار از سم حشره کش سیستمیک کنفیدور استفاده کنید این حشره کش کمک میکنه اگر حشره ی بالغ روی گیاه مونده بوده و با سم نفوذی از بین نرفته بااین سم که به شیره گیاه منتقل میشه و از طریق شیره گیاه به حشره منتقل میشه از بین میره. از طرفی ابیاری گیاهتون هم بفرمایید به چه شکل هست؟

حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۲۳:۵۳:۰۵

کارشناس شماره ۲

بله در این عکستون مشخصه همچنان گیاه دچار افت هست و هنوز بهبود کامل حاصل نشده میتونید به شکل تناوب این بار از سم حشره کش سیستمیک کنفیدور استفاده کنید این حشره کش کمک میکنه اگر حشره ی بالغ روی گیاه مونده بوده و با سم نفوذی از بین نرفته بااین سم که به شیره گیاه منتقل میشه و از طریق شیره گیاه به حشره منتقل میشه از بین میره. از طرفی ابیاری گیاهتون هم بفرمایید به چه شکل هست؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۲۳:۵۴:۵۶

کارشناس شماره ۲

۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۲۳:۵۸:۴۴

ریحانی

سه شنبه وجعمه ها یعنی هفته ای دوبار و با اینکه کنار پنجره همیشه رنگ پریده داره میشه واینکه این سمی رو که معرفی کردید به میزانی با چقدر اب مخلوط کنم واینکه روزانه باید سم بزنم؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۶ ۰۹:۴۹:۱۲

ریحانی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۶ ۱۰:۰۷:۲۵

کارشناس شماره ۲

برای رنگ سبز برگ ها ۴۵ روز یکبار به گیاهتون کود اهن بدید خیلی کمک میکنه شادابی و سبزی برگ ها حفظ بشه و سم رو با فاصله ۷ روزه استفاده کنید و‌حداکثر سه بار بیشتر از اون برگسوزی میده و برای مخلوط کردن سم حتما طبق دستور گفته شده روی بسته عمل کنید چون میزان مصرف سم در مارک های مختلف کمی متفاوت هست پس طبق دستور مصرف کنید که اثر سو نداشته باشه ابیاری هم زمانی انجام بدید که سطح خاک به عمق دوسانت خشک بود و چک کنید اب از زیر زهکش حتما خالی بشه

۱۴۰۰-۰۳-۲۶ ۱۱:۳۶:۳۰

کارشناس شماره ۲

کود اهن و‌کود مخصوص بونسای

کود بونسای protect nature کود مایع آهن protect nature کود بونسای
۱۴۰۰-۰۳-۲۶ ۱۱:۳۶:۵۴

ریحانی

علت لول شدگی برگ ها مشخص نشد باتشکر فراوان که با حوصله جواب میدید

۱۴۰۰-۰۳-۲۶ ۱۲:۰۷:۳۸

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم بله در کامنتای قبل عرض کردم آفت(حشره) میتونه باعث لوله شدن و جمع شدن برگ ها بشه

۱۴۰۰-۰۳-۲۶ ۱۲:۳۳:۵۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@