پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

بخشی

تعداد سوال: ۱

آبدهی و کود ویژه

تعداد بازدید ۴۸۲

سلا و وقت بخیر.من گیاه اریکا دارم سر آب دانش با همسرم به شدت اختلاف داریم ایشون هفته ای دوبار یک و نیم لیتر آب به گل میده به طوری که زیرگلدونی پر از آب میشه حالا جدای از این هر روز دستگاه بخور کنارش روشنه و از نظر رطوبت کاملا تامینه.میخواستم ببینم این اندازه آب دهی برای گل ما زیاد هست یا خیر؟و اینکه چون رطوبت با دستگاه بخور به سطح خاک گلدون میخوره ما نمی‌فهمیم که کی خاک گلدون خشکه برای ابیاریه بعدی.در مورد کود ۲۰۲۰۲۰ هم لطفاً راهنماییم کنین که چند وقت یکبار کود رو بدم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۱ ۱۲:۲۱:۵۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر دستگاه بخور رو طوری تنظیم کنید که به برگ ها بخوره و خاک رو بتونید چک کنید نیاز نیست خاک هرروز مرطوب باشه و اینطوری با توجه به سطح خاک گلدون میتونید از زمان دقیق ابیاری مطلع بشید و هرزمان سطح خاک به عمق یک بند انگشت خشک بود ابیاری کنید و تا حدی که فقط چند قطره اب از زیر گلدون خارج بشه 1 و نیم لیتر بله زیاده و زیر گلدونی نباید پر از اب باشه در حد چند قطره کافیه و بعد از گذشت یک ربع همون اب زیر گلدون رو هم باید خالی کنید. برای کوددهی ماهی یکبار از کود سه بیت 2020202 استفاده کنید. اگر سوالی بود بفرمایید

۱۴۰۰-۰۲-۲۱ ۱۲:۴۷:۴۸

بخشی

ممنون از راهنماییتون ولی من هرجوری دستگاه بخور رو بذارم باز سطح خاک رو مرطوب می‌کنه چون در نهایت بخور بصورت عمود میاد و میشینه روی برگ و خاک.چون با هر فاصله ای ام تنظیم کردم باز سطح خاک مرطوب شده.الان باتوجه به اندازه ی گلدون و اینکه زمانی که خریدیمش انتهای گلدون رو برای ما پوکه ریختن و حدودا دوسال و خورده ای ازش گذشته چه مقدار آب بدیم.لطفا اندازه ی آب رو بفرمایید با تشکر

۱۴۰۰-۰۲-۲۱ ۱۳:۰۷:۱۵

کارشناس شماره ۲

ببینید گلدون شما بزرگ هست و ارتفاع زیادی داره براش همین نیاز ابیش بیشتر میشه پس یک لیتر اب رو میخواد ولی چون میزان ابیاری به دما و رطوبت محیط هم بستگی داره باید بعد ابیاری چک‌کنید که وقتی یک لیتر اب میدید ایا چند قطره اب خارج میشه؟ اگر خارج شد کافی هست

۱۴۰۰-۰۲-۲۱ ۱۴:۲۳:۲۵

بخشی

ممنون از پاسختون. یه گل نسترنم دارم اول بهار کاملا سبز و سرحال بود و پر از برگ و غنچه.اواسط فروردین یکدفعه هشتاد درصد برگاش زرد شد و شروع به ریزش کرد و الانم که گلاش دراومده رنگشون پریده و خشک شدن!یک سری از شاخه های اصلیشم کاملا چوب شده!!بطور کلی میشه گفت انگار داره از بین میره .آبیاریشو به محض اینکه میبینم سطح خاک خشکه آب میدم ولی نمی‌دونم چرا یکدفعه اینجوری شد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۱ ۱۴:۵۷:۱۲

بخشی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۱ ۱۴:۵۹:۳۱

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر سوالتون دررابطه با گل نسترن رو در تالار سایر گیاهان مطرح بفرمایید لطفا

۱۴۰۰-۰۲-۲۱ ۲۳:۱۱:۵۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@