پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

عاطفه میرزایی

تعداد سوال: ۱

ریزش برگ بونسای ویژه

تعداد بازدید ۲۴۹

سلام وقتتون بخیر من فروردین ماه یک‌درختچه بدنیا خریدم اوایل خیلی خوب بود بعد دو هفته روزی دو سه تا برگاش می ریخت اول روی کنسول بود نور آفتاب نداشت ولی چراغ بالا سرش همیشه روشن بود برگاش هرروز آب پاشی میکنم جاشو عوض کردم گزاشتم آشپزخونه کنار پنجره ولی نور غیر مستقیم بود ظاهرا خوب شد ولی مجدد ریزش شروع شد دوباره گزاشتم جای اولش اینبار روزی دوازده سیزده تا برگ‌میریزه گزاشتم بالکن که نور خوبی داره ولی همچنان شدید برگ‌میریزه الان گزاشتم کنار بقیه گلدون هام که از پنجره چند متری فاصله داره ولی نور خوب میگیرن نمیدونم چیکار کنم دیگه ۵روز یکبار آب میدم زیر گلدون یدونه سوراخ برای زهکشی داره تا بحال هم‌ کود ندادم اوایل که خریده بودم دور گلدون برای زیبایی چمن زده بودن برام که وقتی ریزش شروع شد چمن هام خشک شدن برداشتم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۱ ۱۴:۰۱:۰۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر اون چمن ها خیلی خوب نیست برای گیاهتون و جابجایی زیاد گیاه خودش باعث ریزش برک میشه بونسای به جابجایی حساسیه جایی که نور غیر مستقیم زیاد داره براش خوبه سنگ در زیر گلدونی براش خیلی خوبه کمی اب روز سنگ ها بریزید و‌چک کنید زمانیکه به گیاه اب میدید اب اضافی از زیر گلدون خارج بشه و هر دو هفته یکبار از کود تقویتی بونسای استفاده کنید که میشه کمی به شکل اسپری پاشی برگ هاباشه و کمی همراه اب ابیاری بعد از گذشت ۱۰ روز تا دوهفته که جای گیاه ثابت بود و این رسیدگی ها انجام شد ببینید ایا ریزش قطع میشه؟ نتیجه رو از همین تاپیک پیگیری کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود بونسای protect nature کود بونسای
۱۴۰۰-۰۲-۲۱ ۱۴:۲۰:۳۳

عاطفه میرزایی

تعداد سوال: ۱

این عکسی که الان گزاشتم جاش خوبه؟امروز گزاشتمش اینجا

۱۴۰۰-۰۲-۲۱ ۱۴:۳۸:۵۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

بله اینجا خوبه نور مستقیم نخوره بهش و تهویه خوب باشه

۱۴۰۰-۰۲-۲۱ ۱۵:۰۴:۱۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@