پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

fatemehashourzadeh

تعداد سوال: ۳

علت زرد و پوسیده شدن برگ ویژه

تعداد بازدید ۳۱۹

سلام وقت بخیر یک گل آنتوریوم دارم حدود ۱/۵سال پیش خریداری کردم از پاییز نوک برگ های آن دچار زردی و پوسیدگی شده و برگهای ریز میده و گلدهی آن کم شده ، خاکش را تعویض کردم ،و کوددهی کردم ولی تاثیری نداشته است

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۲ ۰۰:۲۲:۱۷

fatemehashourzadeh

یک پاجوش گلو جدا کردم و داخل گلدان دگ زدم مدتی در خاکی ک از زهکش گلدان خارج میشه حشرات خیلی خیلی ریز سفید رنگ متحرکی هست علتش چیه؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۲ ۰۰:۲۵:۲۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورت هستش ؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۲ ۰۱:۴۵:۰۵

fatemehashourzadeh

قبل از اینکه خاکشو عوض کنم هروقت رویه خاک خشک میشد و داخل خاک چک میکردم آبیاری میکردم ۱۰روز ی بار ولی از وقتی خاکشو عوض کردم خیلی نم خاک نگه میداره مثلا الان ۱۸روزه ک آبیاری نکردم همچنان خاکش نم داره در کنار گلدان هم ظرف آب برای تامین رطوبت قرار دادم البته چ قبل عوض کردن و چ بعد عوض کردن خاک وضعیت گل همینطور بوده

۱۴۰۰-۰۲-۲۲ ۰۸:۵۷:۲۵

کارشناس شماره ۱

انتوریوم گیاهی رطوبت دوسته و همین باعث میشه زمانی که در شرایط نامناسب نگهداری شده باشه ، دچار بیماری قارچی بشه . بهتره یکبار با سم قارچ کش سمپاشی بشه و برگهایی که خیلی آسیب دیده اند جدا بشه .گلدان در مکانی نسبتا خنک با تهویه ی خوب قرار داشته باشه .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۰۱:۴۵:۱۸

fatemehashourzadeh

ممکنه گل های دگ ک در کنارش قرار دارن هم قارچی شده باشن؟ اینکه میگن از پودر زغال استفاده کنیم گیاه قارچی نمیشه درسته؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۰۸:۵۵:۱۹

کارشناس شماره ۱

این نوع قارچ قابل سرایت نیست و فقط گیاهی که بعلت شرایط نامناسب دچار این نوع قارچ شده , باهاش درگیر هستش اما ممکنه گیاهان دیگه هم , به دلیل نگهداری نامناسب به قارچ مبتلا بشن نه اینکه , از این گیاه بیماری به آنها سرایت کرده باشه .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۲۳:۲۱:۴۳

fatemehashourzadeh

خیلی ممنون،در مورد استفاده از پودر زغال جواب ندادین ؟موثر هست یا خیر؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۰۰:۴۵:۳۵

کارشناس شماره ۱

بله .استفاده از پودر زغال تا حدی از بروز بیماری قارچی و برخی آفات جلوگیری میکند اما بهر حال با وجود داشتن پودرزغال در خاک , باز هم باید رطوبت و آبیاری را کنترل کنید .

۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۰۱:۳۴:۱۹

fatemehashourzadeh

خیلی ممنون

۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۲۰:۴۶:۲۵

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۲۲:۵۹:۳۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@