پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاشانی

تعداد سوال: ۸

ریزش برگ ویژه

تعداد بازدید ۳۰۹

گیاه بونسای من برگاش میریزه هفته ای یکی دوبار آب اسپری میکنم چراغ هم روشن همیشه

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۲ ۰۹:۰۳:۱۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر محل قرار گیری گیاهتون کجا هست؟ چقدر با منبع نوری فاصله داره؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۲ ۱۲:۲۸:۱۱

کاشانی

بالاسرش چراغ

۱۴۰۰-۰۲-۲۲ ۱۴:۲۴:۴۷

کارشناس شماره ۲

ببینید این مدل از گلدون ها درسته زیبایی دارند ولی بخاطر زهکش نداشتن زیر گلدون و نبود تهویه خیلی برای بونسای مطلوب نیست به همین خاطر رطوبت زیادی یا جمع شدن اب در انتهای گلدون میتونه باعث این مشکل بشه

۱۴۰۰-۰۲-۲۲ ۲۳:۱۷:۵۶

کارشناس شماره ۲

هربار چقدر اب اسپری میکنید؟ و کود تا حالا بهش دادید؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۲ ۲۳:۱۸:۲۲

کاشانی

خوب میتونم تو گلدون بزنم؟ هفته ای دوبار تقریبا خودمم دیدم چون زهکش مناسب نداره اصلا آب نمیدم بهش فقط آبپاشی میکنم

۱۴۰۰-۰۲-۲۲ ۲۳:۳۵:۵۱

کارشناس شماره ۲

بله بهتره تو گلدون معمولی منتقل کنید فقط چک کنید گلدون زهکش داشته باشه و در حین انتقال مراقب ریشه ها باشید بهتره اولین ابیاری بعد از تغییر گلدون با اسید هیومیک انجام بشه که از تنش هم جلوگیری کنه و بعد از جابجایی چون گیاه به رطوبت بالا عادت داشته تا مدتی بهتره یک پلاستیک شفاف روی گلدونتون بکشید و چند سوراخ روی کیسه ایجاد کنید و کم کم اون کیسه رو بردارید که گیاه به شرایط جدید عادت بکنه از کود تقویتی بونسای ده روز بعد از جابه جایی گلدان حتما استفاده کنید هم به شکل اسپری پاشی برگ هم به شکل آب ابیاری

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود بونسای protect nature کود مایع هیومیک اسید protect nature کود بونسای
۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۱۱:۳۸:۵۲

کاشانی

ممنون از راهنماییتون

۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۱۲:۰۲:۰۳

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۱۲:۵۹:۱۰

کاشانی

ببخشبد من گلدون اینو عوض کردم اما برگاش همه داره میریزه?

۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۲۱:۳۶:۵۷

کارشناس شماره ۲

ریزش برگ دو سه روز بعد از اعویض گلدون طبیعیه ولی اگر بیشتر ادامه داشت اون وقت باید بررسی بشه شرایط نوری چطور هست؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۲۳:۱۵:۲۷

کاشانی

جمعه گلدونشو عوض کردم اسید هیومیک ریختم کیسه هم روش انداختم البته جلوی باد کولر ممکن برای اون باشه؟ بالاسرش لامپ روشن

۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۲۳:۲۹:۵۱

کارشناس شماره ۲

بله بلههههه اصلا جلوی باد کولر نباشه مخصوصا بونسای به دمای محیط و تنش سرما و گرما خیلی حساسه حتی نوری که بالای گیاه هست اگر نور مخصوص رشد گیاه نباشه براش مناسب نیست به نور طبیعی خوب و غیر مستقیم نیاز داره و تهویه مناسب

۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۲۳:۳۷:۲۴

کاشانی

اگر جاشو عوض بکنم اشکالی نداره؟ چون حساس میگم

۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۲۳:۴۰:۳۱

کارشناس شماره ۲

درسته که به جابجایی بسیار حساسه ولی الان جلوی کولر براش بدتره و ریزش رو بیشتر میکنه پس یک جایی که نور خوب غیر مستقیم میگیره و تهویه هوا هم خوب هست بگذارید و دیگه بعد از اون تغییرش ندید

۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۲۰:۱۲:۰۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@