پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

احمدی

تعداد سوال: ۳

خشک و سیاه شدن برگهای بونسای ویژه

تعداد بازدید ۵۸۸

سلام دو تا بونسای میخک و جنسینگ دارم و مدتیه برگ های بالایی میخک خشک میشه و بعد میافته. تو عکس کاملا مشخصه و جنسینگ هم انگار سیاه میشه و از بین می ره. تو عکس ها مشخصه. جنسینگ نورش خوبه اما میخک متوسط راهنمایی می کنید لطفا؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۱۱:۲۹:۳۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر رطوبت محل نگهداری به چه شکل هست؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۱۱:۳۴:۳۹

احمدی

رطوبت زیادی نیست هر ده روز ، ۱۵ روز آب اسپری می کنم.

۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۱۱:۴۲:۴۴

کارشناس شماره ۲

رطوبت کم باعث سیاه شدن برگ ها میشه و البته در عکس ارسالی لکه هایی روی برگ دیده میشه که میتونه اثر حشره یا قارچ باشه میتونید یک عکس از لکه ها ارسال کنید. ایا همه برگ ها این لکه هارو دارند؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۱۲:۰۶:۰۳

احمدی

ممنونم که اینقدر با حوصله جواب می دین. همه ندارن ؟ ۳ ، ۴ تا برگ سر شاخه ها اما اون خشک شدن که مثل سوختگی و سیاه شدنه تقریبا سر تمام شاخه ها هست.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۱۲:۳۱:۵۵

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم. عکستون اینجا لود نشد لطفا به واتسپ این شماره 09183161028 ارسال کنید عکساتون رو

۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۱۵:۳۹:۴۱

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۰۰:۵۳:۰۱

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۰۰:۵۳:۵۳

کارشناس شماره ۲

بله همونطور که شک کرده بودم بااین عکس ها مشخص شد گیاه شما دچار لکه برگی قارچی شده که نیاز به قارچکش داره و مورد دیگه اینکه روی برگ ها اسپری پاشی میکنید درسته؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۰۰:۵۵:۰۹

احمدی

حالا باید چکار کنم؟ درست میشه؟ اره هر از گاهی آب اسپری می کنم روی برگها و حتی ساقه ی بونسای بونسای میخک هم قارچ داره؟ چون شکل خشک شدن برگاش با جنسینگ متفاوته

۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۰۸:۱۶:۵۱

کارشناس شماره ۲

بله گیاهتون در اثر اب پاشی روی برگ ها دچار لکه برگی شده برای تامین رطوبت گیاهتون بهتره غبار پاشی انجام بشه غبار پاشی با اب پاشی فرق داره الان در عکس ارسالی مشخص هست جای لکه های اب روی برگ ها باقی مونده شما بهتره با نازل غبار و مه پاش با فاصله نیم‌متری غبار پاشی را انجام بدیدواز اب تصفیه یا اب بدون کلر استفاده کنید میتونید از ساخت جزیره هم برای گیاه استفاده کنید اگر سوالی در این رابطه بود بفرمایید و برای لکه های قارچی از قارچکش استفاده کنید سه بار به فاصله ۱۰ روز اسپری پاشی کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۰۰:۰۱:۱۱

احمدی

خیلی ممنونم برای توضیحات تون ?

۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۰:۵۴:۵۲

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۳:۰۵:۳۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@