پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شرافتی

تعداد سوال: ۱

از بین رفتن بونسای جید ویژه

تعداد بازدید ۴۸۶

با سلام، من ماه آبان بونسای جید، خریدم به محض انتقال به منزل برگهاش شروع به ریزش کرد، اواخر زمستان خیلی ریزش داشت، بردم گلفروشی برام هرس کردن و گفتن کیسه نایلونی بکشم تا جوانه بزنه، توی فروردین کیسه نایلونی رو جدا کردم جوانه زده بود اما همونا هم ریخت، محل نگهداری پر نور هست و هفته ای 2 بار آبیاری میکنم، لطفا راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۱۱:۱۰:۵۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر دمای محیطتتون به چه شکل هست؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۱۲:۴۰:۰۵

شرافتی

دمای دقیق رو نمیدونم، ولی هیچ وقت سرد نیست، کولر گازی و شوفاژ هم نداریم، از کولر آبی و بخاری استفاده نیکنیم

۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۱۳:۰۲:۲۹

کارشناس شماره ۲

بله دقیقا میخواستم از نظرسرما مطمئن بشم ببینید ریزش برگ در گیاهان بعد از انتقال از گلخونه به منزل طبیعی هست خصوصا بونسای که از گیاهان بسیار حساس به جابجایی هست و کار درست انجام شده گیاه هرس شده الان بدلیل برداشتن پلاستیک روی گیاه و کمبود رطوبت کمی تنش به گیاهتون وارد شده و نیاز هست علاوه بر نور خوب فیلتر شده و ابیاری منظم هر زمان که سطح خاک به عمق یک سانت خشک بود رطوبت مورد نیاز هم تامین بشه. رطوبت از طریق غبار پاشی برگ ها از فاصله و یا درست کردن جزیره در زیر گلدون تامین میشه و برای تقویت گیاهتون هم ماهی دوبار از کودهای تقویتی مخصوص بونسای استفاده کنید. اگر سوالی بود بفرمایید. زهکش گلدون هم حتما چک کنید که باز باشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود بونسای protect nature کود بونسای
۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۲۳:۴۳:۰۴

شرافتی

زهکش گلدون که باز هست، به نظرتون این درست میشه یا نه دیگه و اینکه من یه بونسای دیگه هم دارم، به همه گلهام کود سه بیست میدم، به این دو تا یعنی از این کودی که واسم فرستادید بدم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۰۰:۳۰:۵۸

شرافتی

و اینکه غبار پاشی چند روز یکبار باشه؟ و میزان آب دهی هم لطفا بهم بگید

۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۰۰:۳۲:۰۹

کارشناس شماره ۲

اگر ریشه گیاه اسیب ندیده باشه بله درست میشه بهتره به جای کود سه بیست از کود مخصوص بونسای استفاده کنید هم به شکل اسپری پاشی روی برگ هم مخلوط در اب ابیاری. غبار پاشی در روزهای گرم میتونه روزانه باشه فقط با فاصله نیم متری و به شکل مه پاشی درست کردن جزیره هم خیلی بهش کمک میکنه.

۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۳:۱۱:۲۲

کارشناس شماره ۲

برای ابیاری با یک سیخ چوبی چک کنید هر زمان خاک به عمق یک سانت خشک بود ابیاری انجام بشه

۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۳:۱۱:۵۳

شرافتی

ممنون، راهی هست که متوجه بشم ریشه اش، آسیب دیده یانه.... به نظرتون برای گلهام از کود مایع سه بیست استفاده کنم یا همون پودری صورتی ها؟ سانسوریا، پتوس، کراسولا، شفلرا، برگ انجیری دارم

۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۴:۱۷:۱۶

کارشناس شماره ۲

اگر ریشه اسیب دیده باشه تنه شل و قهوه ای میشه و ریزش برگ ها ادامه دار میشه میتونید از ریشه بیرون بیارید و چک کنید ولی باید احتیاط کنید به ریشه اسیب نرسه و گیاهتون دچار تنش نشه چون بونسای به تنش بسیار حساسه. پس اگر با رعایت شرایط محیطی و کوددهی منظم مشکل خاصی نداشت فعلا از ریشه بیرون نیارید. منظورتون از کود صورتی رو دقیق متوجه نشدم عکس کودتونو دارید؟ بعضی از کودهای npk رنگ صورتی دارند که یکی از همون ها 20-20-20 هست که برای بونسای خوبه البته کود مخصوص بونسای تهیه بشه در کنارش خیلی بهتره

کود NPK 20-20-20 کود بونسای protect nature کود بونسای
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۲۳:۲۹:۴۶

شرافتی

این کود رو من دارم، که وقتی خریدم بهم گفتن کود سه بیست هست.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۶ ۱۲:۱۰:۳۵

کارشناس شماره ۲

بله کود سه بیست برای غالب گیاهان خوب هست ولی بهتره برای بونسای کود مخصوص بونسای رو هم تهیه کنید

۱۴۰۰-۰۲-۲۶ ۲۲:۵۲:۲۳

شرافتی

ممنونم، من کارهایی رو که گفتید انجام میدم امیدوارم گلم خوب بشه. یه سوال دیگه دارم اینکه من کاکتوس ها برای امواج مضر، خوب هستن حقیقت داره؟ اگه آره کدوم نوعش

۱۴۰۰-۰۲-۲۶ ۲۳:۳۱:۱۷

کارشناس شماره ۲

بله از همین تاپیک میتونید نتیجه رو اطلاع بدید. بله در منابع ذکر شده که کاکتوس و یکسری گیاهان مثل آلووئه ورا توانایی جذب امواج الکترومغناطیس را دارند.

۱۴۰۰-۰۲-۲۸ ۰۱:۳۸:۳۲

شرافتی

من گیاه رو از خاک درآوردم که ببینم ریشه داره، عکسش رو فرستادم ببینید امیدی بهش هست و اینکه چیکارش کنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۳۰ ۱۲:۳۸:۵۲

کارشناس شماره ۲

بله گیاهتون به ظاهر سالم هست دست میزنید ریشه ها نرم هستند؟ یا سفت؟

۱۴۰۰-۰۲-۳۰ ۲۳:۳۸:۱۸

شرافتی

ساقه اصلی سفت هست ولی قسمت های بالا نرم، شده ریشه هم خشک نیست، من اون قسمت های نرم شاخه رو بریدم، و گیاه رو توی خاک تازه کاشتم گذاشتم جلوی نور داخل تراس، امیدوارم درست بشه

۱۴۰۰-۰۲-۳۰ ۲۳:۴۶:۲۲

کارشناس شماره ۲

اگر ریشه نرم باشه منظور از نرم حالت آبکی و لزج هست متاسفانه امکان احیا نیست و بعیده رشدی اتفاق بیافته ولی اگر نرم نشده با هرس شاخه های کاملا خشک و کوددهی منظم و رعایت شرایط محیطی میتونه احیا بشه

۱۴۰۰-۰۲-۳۰ ۲۳:۵۷:۰۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@