پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۱

مشکل گیاه سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۴۱۴

سلام و عرض ادب، گیاه سانسور یا دارم مدتیه برگهای اون پلاسیده شده لطفا راهنماییم کنید متشکرم

۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۱۲:۵۱:۵۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر برای تشخیص دقیق تر عکس گیاه رو ارسال کنید

۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۱۲:۵۷:۱۵

کاربر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۱۳:۲۲:۰۶

کاربر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۱۳:۲۳:۲۵

کارشناس شماره ۲

به گیاهاتون چقدر آب میدید و چند روز یکبار؟ و محل نگهداری گلدون تون از نظر دمایی به چه شکل هست؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۲۳:۳۸:۴۳

کاربر

نصف لیوان برای هر گلدان وقتی سطح خاک خشکه آب میدم وسمت پنجره شمالیه، 5تا گلدون دارم وهمشون با هم این مشکل رو پیداکردن چیزی که متوجه شدم خاکشون پوکه درضمن حدود 3ساله ازشون نگهداری میکنم حتی تکثیر هم کردم اولین باره این مشکل پیش اومده

۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۱:۲۱:۲۱

کاربر

لازم به ذکر است 2هفته یک بار کود مکمل سه بیست میدم

۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۱:۲۳:۴۶

کارشناس شماره ۲

خاک توی این سه سال تعویض نشده؟ اگر خاکتون رو تعویض نکردید بهتره بعد از سه سال اینکارو انجام بدید از خاک مناسب سانسوریا که خاک سنگین هست استفاده کنید خاک ترکیب 2 واحد خاک باغچه و 1 واحد ماسه و 1 واحد پرلیت براش مناسبه برای زهکشی بهتر لایه زیر گلدون پوکه یا سنگ ریزه قرار بدید. ابیاری تون هر زمان سطح خاک ب عمق 3 سانت خشک بود انجام بشه حتما و چون همه گیاهاتون باهم این مشکل رو دارن دمای محیط رو بفرمایید؟ ایا تغییری داشته؟ و اینکه برگ همه گیاهاتون لوله و چروک شدن؟ اگر این حالت در همه گیاهان کنار هم مشاهده بشه میتونه از سرما یا وجود افت هم باشه که بهتره برای کنترل یک نوبت سم پاشی با دیازینون انجام بشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon)
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۳:۲۵:۰۴

کاربر

سالی یک بار خاک عوض شده‌ امسال هنوز عوض نکردم عکس ترکیب کود رو براتون میفرستم، بله همه گلدون ها این مشکل روپیدا کردن البته کناراینها گلدانهای دیگه هم هست ولی خدا رو شکر سالمن لطفآ به من بگید چطور خاک رو عوض کنم و چه زمان ازسم استفاده کنم

۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۴:۲۶:۰۳

کاربر

این کودروازدکتراکسیژن بازار گل بابایی گرفتم آیامناسب هست؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۴:۲۹:۳۶

کاربر

ببخشید از این کود میتونم برای بنسای هم استفاده کنم؟ بعداز یک دوره برگریزان خیلی برگ داده ولی رشد نکرده همشون کوچک موندن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۴:۳۶:۱۹

کارشناس شماره ۲

ببینید کودهای ارگانیک میتونن خیلی کودهای خوبی باشن ولی نه همشون من شناختی از این مارک کود شما ندارم که قطعا بگم فایده داره. بهتره از کود npk52 که مخصوص سانسوریاها هست و کمک میکنه به پاجوش زنی و تقویت ریزوم استفاده کنید. خاک رو میتونید از اطراف گلدون گیاه رو با یک بیلچه ازاد کنید و چند سانت از خاک سطح رو بردارید و با کج کردن گلدون گیاهتون به راحتی جدا بشه بعد از خارج کردن حتما ریشه هارو بررسی کنید ببینید نرم هستند یا سفت اگر قسمتهای نرم و پوسیده داشت باید جدا بشه با سم قارچ کش اسپری پاشی بشه و در خاک مناسب کاشته بشه بعد از کاشت کمی از سم با ابیاری هم به گیاه بدید یک هفته بعد با حشره کش دیازینون اسپری پاشی کنید از فاصله دور و دو هفته بعد که نوبت ابیاری بعدی میشه ابیاری با اسید هیومیک انجام بشه که کمک کنه به تقویت گیاهتون. اگر سوالی بود بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود مایع هیومیک اسید protect nature سم دیازینون (Diazinon) قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۲۳:۳۵:۴۳

کاربر

پرلیت رواز کجا تهیه کنم ممکنه بهمراه سفارش ها برام بفرستید؟ محصولات رو سفارش دادم هنوز ثبت نکردم

۱۴۰۰-۰۲-۲۶ ۰۰:۱۱:۱۹

کارشناس شماره ۲

ما یک ترکیب خاک اماده داریم پرلیت جدا فعلا موجود نیست میتونید پرلیت رو از،گل فروشی ها تهیه کنید

۱۴۰۰-۰۲-۲۶ ۰۱:۰۴:۱۸

کاربر

خاک آماده شما همون سه ترکیبی که گفتید(خاک باغچه، ماسه، پرلیت) رو شامل میشه؟ مخصوص سانسوریا؟اگر همونه، من آمادشو از خودتون بخرم. لطفاً بگیدچطور سفارش بدم واینکه برای حدود8 گلدون متوسط چقدر باید بگیرم ببخشید نحوه ارسالتون به چه صورته(از کدام محدوده؟)

۱۴۰۰-۰۲-۲۶ ۰۹:۴۳:۰۰

کارشناس شماره ۲

بله این خاک مناسبه حتما زیرش یک لایه سنگریزه هم بریزید برای زهکش بیشتر در بسته های 3 کیلویی و 5 کیلویی برای فروش داریم در قسمت خرید محصولات ملزومات نگهداری گیاه رو انتخاب کنید براتون میاره که وزنشو انتخاب کنید دررابطه با ارسال سفارشات اگر سوالی بود به این شماره 09375642158 پیام بدید

۱۴۰۰-۰۲-۲۶ ۲۲:۵۱:۱۲

کاربر

سلام خسته نباشید ممنون از ارسال بموقع ببخشید موقع تعویض خاک لازمه داخل گلدان سم زدایی یا ضد عفونی بشه باتوجه به وجود آفت؟ از راهنماییتون سپاس گزارم

۱۴۰۰-۰۲-۲۸ ۱۳:۰۴:۵۸

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر خواهش میکنم بله اگر گلدان را بشورید و بعد با الکل و کمی قارچکش اسپری کنید خیلی بهتره

۱۴۰۰-۰۲-۲۹ ۰۰:۴۷:۵۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@