پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا حیدری

تعداد سوال: ۱

سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۳۹۷

سلام خسته نباشید من ۳ماه پیش یه سانسوریا مدل شمشیری ابلق گرفتم اون اول یه گیاه کامل شده داشت و یه پاجوش الان بعد ۳ماه پاجوشش بزرگ شده ولی اون یکی گیاه کامل وسطش اینشکلی شده من ۱۵روز به بار ۱لیوان حدودا بزرگ اب میدو بهش و تا پنجره ۳متر فاصله داره ولی اتاق حدودا نورگیره اگه میشه بگید چرا اینجوری شده و چیکار بابد بکنم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۱۴:۴۷:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .گیاهتون به دلیل افراط و تفریط در آبیاری و تهویه ی نامناسب محیط و یا نوسان دمای محیط و خاک نامناسب دچار بیماری قارچی شده است . بهتره برگ بیمار را از گیاه جدا کرده و با سم قارچ کش یکبار گیاه را سمپاشی نمایید .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود .بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۰۱:۴۲:۳۴

زهرا حیدری

خیلی

۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۰۲:۰۲:۲۳

زهرا حیدری

خیلی ممنون برای پاسخگویی کاملتون

۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۰۲:۰۲:۵۱

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۰۲:۰۴:۲۵

زهرا حیدری

فقط من یه چیز کوچیک دیگه بپرسم من توی اتاقم نگه میدارم گیاهم و اخه چجوری شرایط اب و هوارو براش فراهم کنم من که نمیدونم چه حوایی براش مناسبه؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۰۲:۰۹:۱۵

زهرا حیدری

یه سوال دیگه داشتم اگه توی بهار و تابستون که دمای اتاق بالا میره میشه پنکه بذاریم داخل اتاق؟ تا دمارم برای گیاه فراهم کنیم؟ و اگر که میشه باد مستقیم باید بخوره یا غیر مستقیم

۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۴:۳۷:۱۱

کارشناس شماره ۱

با باز کردن پنجره ها در بهار و تابستان میتوانید تهویه ی محیط را بهبود بخشید .گیاهان نباید در معرض مستقیم سرما یا گرما قرار داشته باشند پس بهتره روبروی وزش بادِ وسایل سرمایشی , قرار نداشته باشند . گیاهان نباید برای مدت طولانی (یک روز کامل یا بیشتر)در اتاقی بسته و بدون تهویه قرار داشته باشند پس بهتره در زمانی که مسافرت هستید یا چند روز در منزل نیستید گلدان را در مکانی مناسب از نظر تهویه قرار بدید .

۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۲۳:۰۴:۳۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@