پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ساحل محمدی

تعداد سوال: ۸

ادامه افت پشه های سفید گیاه ختمی ویژه

تعداد بازدید ۴۷۰

سلام روزتون بخیر گیاه من الا ن دو بار طی ۲ هفتس طی سم پاشی دیازنون قرار گرفته ولی همچنان آفتاش هستن

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۱۸:۵۱:۰۴

ساحل محمدی

همکارتون فرمودن به تراس منتقل بشه و کلا برای هوای ازاد هست این گیاه ، الان بعد ۲ ری سمپاشی همچنان افتاش هستن و خیلی کم کم شدن و حس میکنم آفتایی از نوع دیگم بهش اضافه شدن، همکارتون هم فرمودن الان باید با یه سم دیگه سمپاشی شه مالاتیون یا کنفیدور میخاستم بدونم کدومش دقیقا بهتر هست ؟و اینکه لینک این محصولاتی که داخل سایت گذاشتین خود سمش هست یا محلول شدش با اب؟ چون الان ارتفاع گیاهه خیلی بلنده نمیدونم کدومو بگیرم به صرفه تر هست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۱۸:۵۵:۳۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .متاسفانه آفت مگس سفید به راحتی دفع نمیشه سم کنفیدور را میتوانید استفاده کنید .استفاده از کارت زرد گلخانه هم در کنار گیاه موثر است .باید تمام قسمتهای گیاه را کاملا با سم شست و شو بدید به صورتی که لکه ی سفیدِ سم برروی برگها باقی بماند .البته بهتره ساقه های انتهایی را که محل تجمع این آفت است قطع کرده و دور بیاندازید و بعد سمپاشی را انجام بدید .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۰۲:۰۱:۲۰

ساحل محمدی

سم کنفیدور رو به چه صورت و چند هفته یکبار باید سمپاشی کنم؟ و اینکار عصرها بهتره یا زمانیکه نور خورشید هست؟ و اینکه خود گلدان این گیاه هم رنگش زرد هست بنظرتون باید عوض شه؟ و اینکه سم از طریق ابیاری هم به خاک داده شه یا فقط روی برگ ها و ساقه ها اسپری شه؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۱:۲۹:۲۰

کارشناس شماره ۱

مقدار یک قاشق چایخوری سم کنفیدور را در نیم لیتر آب حل کنید و تمام گیاه اعم از زیر و روی برگها و سطح خاک را با دقت سمپاشی کنید.سمپاشی را در شب انجام بدید و اجازه دهید اثر سم دو سه روز برروی گیاه باقی بمونه . در مورد زردی گلدان , اگر گلدان بعلت رسوب املاح , زرد شده بهتره یا رسوبات را پاک کنید و یا اینکه گلدان را تعویض نمایید .

۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۲۳:۳۳:۰۴

ساحل محمدی

نه رسوب نیست خود گلدان گیاه زرد هست عوضش باید کرد؟ و سم رو چنبار یکبار باید اسپری بشه هفته ای هست یا روزی؟ و سم کنفیدور داخل سایتتون به شکل اسپریی هست و نوشته هر ۳ روز یکبار باید اسپری شه کدومش درست هست؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۲۳:۵۰:۰۲

کارشناس شماره ۱

رنگ گلدان اگر زرد هستش ایرادی نداره . سم کنفیدور را دوبار با فاصله ی دو هفته استفاده کنید .

۱۴۰۰-۰۲-۲۶ ۲۳:۵۵:۴۴

ساحل محمدی

اگر کامل جواب سوالاتو بدین ممنون میشم اینجوری مجبورم دوباره تکرار کنم و از تعداد سوالایی که میتونم بپرسم کم میشه، این سم کنفیدوری که تو ساییتون هست به صورت اسپری ایه بازم باید یک قاشق ازش تو یک لیتر اب محلول شه ؟ و اینکه تو توضیحاتش رده هر ۳ روز یکبار

۱۴۰۰-۰۲-۲۷ ۱۴:۳۷:۰۴

کارشناس شماره ۱

سمی که تو سایت هستش رو طبق دستوری که داده شده مصرف کنید .

۱۴۰۰-۰۲-۲۷ ۲۲:۱۰:۰۶

ساحل محمدی

پس اونیکه خودتون نوشتین حل کنم تو یک لیتر اب چیه؟ یکم باحوصله تر لطفا پاسخ بدین ممنون میشم

۱۴۰۰-۰۲-۲۷ ۲۲:۴۵:۳۵

کارشناس شماره ۱

در قسمت ملزومات سایت ، سم ایمیداکلوپراید هستش ، این همون کنفیدور هستش میتونید استفاده کنید .

۱۴۰۰-۰۲-۲۸ ۲۳:۰۵:۳۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@