پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

محدثه کاظمی

تعداد سوال: ۱

ریزش برگ ها ویژه

تعداد بازدید ۳۱۹

سلام وقت بخیر ۵سال هست که بنسای دارم اخیرا توی آبیاریش یکم بی دقتی کردم و کم آب شد و حدودا ۳ هفته پیش در عرض ۱هفته همه برگاش سیاه شدن و افتادن و الان ۴ ۵تا برگ ازش مونده،گیاهپزشک تشخیص کنه داد و مانکزوب و فن پروپاترین تجویز کرد برای سمپاشی برای ۲بار به مدت ۲ هفته. الان نصف شاخه ها جوانه ندارن ولی منعطف هستن ولی بقیه شاخه جوانه کوچیک دارن موقعیتش کنار پنجره اس ولی قبلا پرده حریر کشیده میشد و آفتاب و نور مستقیم نداشت. میخواسم یه مشاوره بدید که گیاهم از بین نره🙏لطفا هرکاری باشه بگید که انجام بدم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۶ ۱۶:۱۵:۱۳

محدثه کاظمی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۶ ۱۶:۱۷:۴۰

محدثه کاظمی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۶ ۱۶:۱۹:۰۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .آیا در این 5 سال خاک تعویض شده ؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۷ ۰۰:۲۷:۲۵

محدثه کاظمی

سلام بله فقط یکبار حدودیکسال و نیم پیش بوده

۱۴۰۰-۰۲-۲۷ ۰۰:۳۲:۰۰

کارشناس شماره ۱

خوبه .سرشاخه های خشک را قطع کنید و گلدان را در کنار پنجره ی نورگیر با تهویه ی خوب قرار بدید .هر دو هفته یکبار با کود سه بیست گیاه را تغذیه کنید تا برگهای جدید رشد نمایند .بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید . با ما از طریق همین تاپیک در ارتباط باشید و وضعیت گیاه را اطلاع بدید .

۱۴۰۰-۰۲-۲۷ ۰۰:۴۱:۳۱

محدثه کاظمی

خیلی ممنون بابت توضیحاتتون و چشم حتما بعد از تغذیه با سه بیست باز باهاتون هماهنگ میشم? فقط اینکه یعنی دیگه به سمپاشی مجدد احتیاجی نیست؟به گفته گیاهپزشک ۲بار احتیاج بود ولی برای احتیاط پرسیدم که نظر شما رو بدونم. و اینکه من هرروز با اسپری گل رو آبپاشی میکنم،مشکلی نداره این کار؟؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۷ ۰۱:۰۶:۵۹

کارشناس شماره ۱

.سم دیگه نیازی نیست استفاده کنید .زیرگلدانی را پر از سنگریزه کنید و داخلش اب بریزید و گلدان را روی سنگریزه ها قرار بدید طوری که ته گلدان با آب تماس نداشته باشه و آب فقط در زیر سنگریزه ها قرار داشته باشه .بهتره برای رطوبت رسانی براش جزیره بسازید چون اسپری کردن زیاد ممکنه دوباره باعث شیوع بیماری قارچی بشه .

۱۴۰۰-۰۲-۲۷ ۲۲:۲۰:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@