پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

كريمى

تعداد سوال: ۱

فيكوس و شامادورا ویژه

تعداد بازدید ۳۴۳

سلام وقت بخير اواخر اسفند ماه من از دوستم كه گلخونه داره يه فيكوس و دوتا شامادورا خريدم به گفته خودش كه گياها قارچ نداشتن و تا دو الى سه هفته بعد خريدش هم حالشون خوب بود فيكوس هر هفته برگ ميداد شامادورا ها هم همينطور ررگ هاى جديد باز ميكردن تقريبا از ١٥ فروردين كه من از گلخونه كود ٢٠٢٠٢٠ خريدم و بهشون دادم ١ تا ٢ قاشق چايخورى تو يه ليتر بعدش فيكوس برگاش رنگ پريده و زرد شد و بعد سياه و ريخت همينطور برگ ها شامادورا در عرض ١ هفته ٦ تا برگ ريخت از دوستم پرسيدم گفت كه قارچي شدن و بهشون قارچ كش بزن از گلخونه قارچ كش كاپتان گرفتم و طبق گفته گلخونه ٣روز يه بار اسپرى كردم رو برگاشون ٣ مرتبه و مرتبه ٤ فقط اب اسپري كردم الان يك هفته س كه درمانشون تموم شده جمعه برگاشونو با دستمال تميز كردم و ابشون دادم البته دستمال هاى جداگانه حالا فيكوس رو نگاه كردم ديدم برگش جمعه لك زرد نداشت اما الان لك هاى زرد زده دوباره من تا كى بهش قارچ كش بزنم ؟ فقط به فيكوس بزنم يا شامادورا هم ميخواد ؟ از كجا بدونم خوب شدن يا نه ؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۶ ۱۸:۲۳:۵۳

كريمى

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۶ ۱۸:۳۱:۲۹

كريمى

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۶ ۱۸:۳۱:۵۹

كريمى

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۶ ۱۸:۳۲:۲۱

كريمى

الان يه ماهه برگ جديد نداده برگاى اخرى هم لول شدن

۱۴۰۰-۰۲-۲۶ ۱۸:۳۳:۱۵

كريمى

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۶ ۱۸:۳۳:۳۹

كريمى

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۶ ۱۸:۳۵:۲۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . لطفا بفرمایید مکان نگهداری گیاهان از نظر تهویه چه وضعیتی دارد ؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۷ ۰۰:۳۵:۵۰

كريمى

توی حال پذیرایی هستن که شامادورا ها رو تازه منتقل کردم کنار پنجره . نور مستقیم بهشون نمیخوره چون جلو پنجره درخت هست و تقریبا نیمه سایه ست . ولی در روشناییش در حدی هست که لازم نباشه چراغ روشن کرد . و تا ساعت ۶ عصر معمولا چراغ روشن نمیکنیم. اما کنار پنجره هستن و در طول روز هوا بهشون میخوره . قبلا هم در گوشه دیگه ای از حال پذیرایی بودن زیر لامپ مهتابی و با پنجره یک و نیم متر الی دو متر نهایتا فاصله داشتن . اونموقع هم اگر هوا مساعد بود و خیلی سرد نبود . پنجره باز بود و هوا میخوردن .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۷ ۰۰:۴۸:۰۸

كريمى

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۷ ۰۰:۵۰:۲۹

كريمى

ولی فیکوس از شامادورا ها جدا کردم . تا امروز که همون جای اولش بود .امروز گذاشتمش تو بالکن بخاطر اینکه بهش اسپری قارچ کش مجدد زدم

۱۴۰۰-۰۲-۲۷ ۰۰:۵۲:۰۲

کارشناس شماره ۱

اگه بالکن نیمسایه است بهتره فیکوس همونجا بمونه ، کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۷ ۲۲:۲۱:۳۸

كريمى

تهران وضعیت فیکوس چطوره . همچنان قارچ کش بزنم ؟ شامادورا ها چی ؟ به شامادورا ها قارچ کش بزنم ؟ در مدتی که قارچ کش میزنم بهشون اب بدم یا نه ؟ از کجا بفهمم خوب شدن و نیاز به ادامه درمان نیست ؟ هم فیکوس و هم شامادورا رشدشون متوقف شده . چیکار کنم رشد کنن ؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۷ ۲۳:۰۵:۰۴

کارشناس شماره ۱

بهتره فیکوس را در بالکن ودر مکانی نیمسایه قرار بدید . اگر دوبار قارچ کش را استفاده کرده باشید و علائم بهبودی حاصل نشده باشه یعنی گیاه هنوز در شرایط نامناسب قرار داره . البته سوختگی و توقف رشد گیاهانتان میتونه به علت دوز بیش از اندازه ی کود باشه نه بیماری قارچی . شامادورا را در سایه ترین و خنکترین مکانی که میتونید بزارید ، قرار بدید . مدتی ابیاری را کنترل کنید و هرزمان خاک گلدان خشک بود به گیاه اب بدید .فعلا از هیچ نوع کود یا سمی استفاده نکنید . گلدان فیکوس را یک ربع در ظرف آب قرار بدید.

۱۴۰۰-۰۲-۲۹ ۰۱:۱۷:۵۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@