پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهناز گنجی

تعداد سوال: ۱

گیاه یوکا ویژه

تعداد بازدید ۳۰۱

سلام وقت بخیر من گیاه یوکا خریداری کردم متوجه شدم که روی برگاش لکه های زرد رنگ داره نوک برگشم حالت سوختی داره ممکنه قارچ داشته باشه ؟؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۷ ۱۱:۴۰:۵۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برگ های گیاه رو غبار پاشی میکنید؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۷ ۱۲:۰۲:۵۵

مهناز گنجی

تازه خریدم این گیاه رو من غبار پاشی نکردم، نزدیک پنجره غربی گذاشتم نورش خوبه ، تو روزم پنجره ها بازه تهویه هوا انجام میشه ، زیر یک هفته ست که خریدمش آبیاری نکردم تا امروز، تهرانم هستیم

۱۴۰۰-۰۲-۲۷ ۱۲:۱۳:۲۱

کارشناس شماره ۲

بله متجه شدم یک عکس از کل گلدون ارسال میفرمایید؟ روی بقیه برگ ها هم این لکه مشاهده میشه؟ نوری که به گیاه میرسه مستقیم هست؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۸ ۰۱:۳۵:۰۶

مهناز گنجی

بله روی چند تا از برگ ها هست و اینکه نورشم از فاصله ۴ متری پنجره غربی از پشت شیشه میگیره ، افتاب که مستقیم بتابه نداره .روی نوک دو تا از برگاش حالت سوختگی و پارگی داره،

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۸ ۰۸:۴۳:۳۷

کارشناس شماره ۲

گیاهتون دچار بیماری قارچی شده و برای درمان بهتره از قارچکش مانکوزب به شکل اسپری پاشی از فاصله نیم متری استفاده کنید. بعد از روز از حشره کش برای پیشگیری از بروز افت استفاده کنید. برگ ها به هیچ وجه غبار پاشی نشوند. ابیاری هر زمان سطح خاک کاملا خشک بود انجام بشه و سوراخ زهکش گلدون رو چک کنید و مطمئن شوید که باز هست. اگر سوالی بود بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۲-۲۹ ۰۰:۵۳:۳۱

مهناز گنجی

لطفا روش استفاده از قارچکش بفرمایید ؟ که چ زمانی و چند مرتبه به چ فاصله زمانی باید اسپری بشه و اینکه از فاصله نیم متری به همه جای گیاه باید اسپری کنم ؟ حشره کش هم همینطور ممنون

۱۴۰۰-۰۲-۲۹ ۰۹:۳۴:۳۵

مهناز گنجی

میتونم هم زمان کود هم بهش بدم ؟ اگه امکانش هست لطفا بفرمایید چ کودی نیاز داره

۱۴۰۰-۰۲-۲۹ ۰۹:۴۰:۳۷

کارشناس شماره ۲

برای کوددهی حتما باید اول درمان انجام بشه بعد کوددهی بهتره ۱۰ روز بعد از استفاده قارچکش از کودتقویتی استفاده کنید

۱۴۰۰-۰۲-۲۹ ۱۳:۳۰:۱۴

کارشناس شماره ۲

برای کوددهی حتما باید اول درمان انجام بشه بعد کوددهی بهتره ۱۰ روز بعد از استفاده قارچکش از کودتقویتی استفاده کنیدکود تقویتی مناسب رو براتون پیوست میکنم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20
۱۴۰۰-۰۲-۲۹ ۱۳:۳۰:۵۰

مهناز گنجی

به چ صورتی باید از قارچ کش استفاده کنم ؟هر چند وقت باید اسپری بشه ؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۹ ۱۳:۳۸:۴۷

کارشناس شماره ۲

قارچکش هر ۱۰ رز یکبار به شکل اسپری پاشی روی برگ ها و‌کمی مخلوط با اب ابیاری استفاده بشه و‌حداکثر سه بار از سم استفاده کنید. سمپاشی در فضای باز و همراه ماسک و دستکش انجام بشه

۱۴۰۰-۰۲-۲۹ ۱۳:۴۶:۱۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@