پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

آزاده خسروی

تعداد سوال: ۱

ریزش برگ ویژه

تعداد بازدید ۳۵۶

سلام،دوماه ک بونسای خریدم ،اولا ک رشد چندانی نداشته از اون موقع تا حالا بعدشم جدیدا ریزش برگ داره،بعد از کلی جستجو و مطالعه ب این نتیجه رسیدم ک قارچ داره و از مانکوزب استفاده کردم و آبیاریش رو کم کردم ، بعد از نزدیک یک هفته ریزشش بیشتر شد ،بردمش پیش گل فروشی و اونم دیدش گفت مشکلی نداره احتمالا جاش خوب نبوده و اینکه تنش چروک و برگاش شل هست گیاه تشنه ست بهش آب بده و اینکه جاش رو عوض کن ومن جاش رو عوض کردم و آب بهش دادم و حالا بعد از دو روز ریزش برگ زیادی داشته و تنش چروک شده،لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم🌹🌹

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۷ ۱۳:۳۶:۲۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر جایی که هست چقدر با منبع نور فاصله داره؟ چه اندازه اب دادید؟ و زهکش زیر گلدون باز هست؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۷ ۱۴:۳۷:۱۰

آزاده خسروی

اولین بار ک گذاشتم پشت پنجره ،آفتاب زیاد نمی‌خورد ولی نورش خوب بود ک تا لکه هارو دیدم جاش رو عوض کردم و الان ۳متر با پنجره فاصله داره ،جاش پر نورم (فقط یکی دو ساعت آفتاب صبح میخوره و بعد روشناییِ)هست ،آبیاری ۳و ۴روز یکبار ،جمعه ک بهش آب دادم دوباره امروزم بهش آب دادم چون دیدم تنش چروک،بله زهکشی داره.فقط ی موضوعی قبل از قضیه ریزشش یجورای ی روز درمیون بهش آب میدادم چون مدام تنش چروک بود بعد ک لکه افتاد روی برگهاش آبیاری کم و مانکوزب زدم بهش وجاش رو عوض کردم.

۱۴۰۰-۰۲-۲۷ ۱۴:۵۰:۰۷

آزاده خسروی

اینم عکس برگش ک تازه شروع کرده بود ب ریزش،و بعدش من آبیاری کم وجاش رو عوض کردم و مانکوزب زدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۷ ۱۴:۵۲:۴۱

کارشناس شماره ۲

بله این لکه ها در اثر قارچ بوده که نیاز به سم پاشی با مانکورب داشته و درست انجام دادید این لکه ها در اثر ابیاری زیاد ایجاد شده برای ابیاری زمان مشخص نکنید از یک سیخ چوبی کمک بگیرید و سطح خاک رو با اون چک کنید هر زمان به عنق 2 سانت خاکتون خشک بود و با فرو کردن سیخ چوبی خاک به چوب نچسبید ابیاری رو انجام بدید و حتما چک کنید که چند قطره اب اضافی از زیر گلدون خارج بشه. جابه جای محل قرار گیری گلدون باعث شوک به بونسای میشه و ریزش برگ رو به همراه داره و تا گیاه به محیط جدید عادت کنه زمان میبره اگر علایم لکه های قارچی متوقف شده و دیگه گیاهتون قارچ نداره می تونید برای تقویت گیاه کوددهی رو شروع کنید. از کود مخصوص بونسای استفاده کنید هم به شکل غبار پاشی هم مخلوط اب ابیاری و برای گیاهتون در زیر گلدونی جزیره درست کنید کمک میکنه به تامین رطوبت. چروکی تنه معمولا از تشنه بودن گیاه ایجاد میشه با رعایت این شرایط ریزش برگ ها کمتر میشه.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود بونسای protect nature کود بونسای
۱۴۰۰-۰۲-۲۸ ۰۱:۳۴:۱۲

آزاده خسروی

مرسی از راهنماییتون،دوره قارچ کشی باید چقدر و چجوری باشه برای بونسای ؟ توی طول درمانش چقدر آب بدم بهش؟ و اینکه برگاش می‌ریزه خیلی کم و کچل میشه ،آیا جایگزین میشه؟ یا اینکه بعد از سلامت گیاه باید هرس کرد فیکوس رو؟ هنوزم بعد از آب دادن تنه چروک چکار کنم؟ زیادم ک آب بدم بخاطر تحت درمان بودنش مشکل ساز میشه.

۱۴۰۰-۰۲-۲۸ ۰۱:۵۵:۰۳

کارشناس شماره ۲

خواهش می کنم دوره درمان برای قارچ برگ ها به شکل سم پاشی روز یکبار و حداکثر سه بار هست. روز بعد از استفاده اخرین دز قارچکش به گیاهتون کود بدید که تقویت بشه از کودهایی که در پیوست قرار داده شده برای فیکوس استفاده کنید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۰۲-۲۹ ۰۰:۵۰:۱۲

کارشناس شماره ۲

چروکی تنه زمان میبره تا درست بشه ابیاری و رطوبت رو به درستی مهیا کنید بعد از مدتی بهتر میشه و بله برگ هایی که لکه دارند با یک قیچی ضدعفونی شده جدا بشن بهتره

۱۴۰۰-۰۲-۲۹ ۰۰:۵۱:۱۰

آزاده خسروی

مرسی از راهنمایی خوبتون❤️❤️?

۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۱۲:۳۱:۱۸

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم موفق باشید

۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۲۳:۵۳:۳۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@