پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سید مهدی

تعداد سوال: ۲

سوال درمورد کاج ویژه

تعداد بازدید ۲۹۲

سلام عصرتون بخیر من سه نوع کاج دارم (دونوع کاج زعفرانی که سر آن زرد بودکه در سمت راست و چپ است )(و یک نوع کاج دیگر همان کاج وسطی است ) هر سه نوع کاج را در یک گلدان طول تقریبا یک و بیست متری با عرض تقریبا نیم متری کاشتم دو کاج زعفرانی (سمت راست و سمت چپ ) قبل سر آن ها زرد بود اما کمی بعد کاج سمت راست (یک عکس کوچک تر از آن در سمت راست بالا گذاشتم) زردی سرش رفته و پایین آن هم خشک شده و کاج سمت چپ(عکس کوچک تر پایین سمت چپ) هم رنگ سرش تغییر کرده و انگاره داره خشک میشه و قسمت های بغل آن و سر کاج زرد شده (زرد خشکی ) کاج وسطی(عکس کوچک تر بالا وسط ) هم پایین آن و بالاش خشک شده و یک حالتی داره که انگار کل کاج داره خشک میشه و برگ های آن زرد شده و سبز نیست و قسمت های پایینی هم برگاش زرد شده (خشک شده )وقتی آن را لمس می کنم یک حالتی خشک داره و برگ های کاج در هنگام لمس کردن خرد میشه و می ریزه هر یه کاج مخصوصا کاج وسط دارند خشک میشن گلدان در حیاط است و چند یاعتی نور مستقیم خورشید (کاملا مستقیم روی آنها می تابد ) و هفته ای دوبار آبیاری می کنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۷ ۱۷:۳۸:۴۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .کاج ها برای کاشت نباید انقدر به هم نزدیک کاشته شوند .باکسی که انتخاب کردید فقط گنجایش یک کاج را دارد .کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۷ ۲۲:۳۴:۰۷

سید مهدی

سلام عصرتون بخیر درهنگام خرید مشورت کردم گفتند که در این گلدان می توان سه کاج کاشت و با مشورت ایشان کاج را کاشتم من در تهران(منطقه) ساکن هستم

۱۴۰۰-۰۲-۲۸ ۱۵:۱۸:۳۰

کارشناس شماره ۱

زمانی که هوا گرم میشه عدم وجود فاصله ی کافی بین درختان باعث میشه که گرمای حاصل از نور خورشید به اونها آسیب بزنه . بهتره ساقه های خشک را هرس کنید چون بهرحال دیگه به حالت اولیه برنمیگردند .

۱۴۰۰-۰۲-۲۹ ۰۱:۲۰:۵۵

سید مهدی

سلام صبحتون بخیر به غیر از هرس کردن شاخه های خشک برای جلوگیری از خشک شدن تمامی کاج ها باید چه اقدامات دیگری انجام دهم ؟ تا هم خشک نشوند و تقویت شوند ؟ و ایا باید کاج ها را مجددا در گلدان های جداگانه بکارم

۱۴۰۰-۰۲-۲۹ ۰۷:۳۰:۰۶

کارشناس شماره ۱

برای تقویت میتونید از کود آهن ماهی یکبار استفاده کنید و در اول بهار زمانی که هوا خنکه ، یکبار بهش اوره بدید . سعی کنید گلدان در کنار دیوار و از این قبیل قرار نداشته باشه و در اطراف گیاه فضای خالی به اندازه ی کافی وجود داشته باشه .در اوایل پاییز و اوایل بهار یکبار بهش سم قارچ کش بزنید .

۱۴۰۰-۰۲-۲۹ ۲۳:۵۱:۱۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@