پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه کوهرو

تعداد سوال: ۱

باسلام تقریبا چند ماهی هست که تنه بنسای من خشک شده والان دیگه پوک شده البته یک سمت تنه این مشکل رو داره سمت دیگه سالمه راه حلش چیه که خوب شه ؟ ویژه

تعداد بازدید ۳۳۱

برگ‌های همون سمت که خشک شده کاملا ریخته

۱۴۰۰-۰۲-۲۹ ۰۹:۵۹:۱۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای تشخیص دقیق تر عکس گیاه را ارسال بفرمایید

۱۴۰۰-۰۲-۲۹ ۱۳:۲۷:۵۳

فاطمه کوهرو

اوکی حتما

۱۴۰۰-۰۲-۲۹ ۱۳:۳۶:۳۳

فاطمه کوهرو

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۹ ۱۷:۴۵:۳۸

کارشناس شماره ۲

چقدر به گیاهتون اب میدید؟ و چقدر با نور فاصله داره؟

۱۴۰۰-۰۲-۳۰ ۰۰:۱۰:۲۷

فاطمه کوهرو

خاکشو چک می‌کنم اگه خشک باشه بهش آب میدم قبلا اصلا نور نمیخورد ولی چند وقتی هست که پشت شیشه گذاشتم نور میخوره

۱۴۰۰-۰۲-۳۰ ۰۰:۱۸:۰۵

کارشناس شماره ۲

نور مستقیم بهش ندید نور خوب غیر مستقیم میخواد و خاکش که تا عمق یک سانت خشک شد ابیاری کنید الان چروک شدن تنه از گرما، کم ابی و رطوبت پایین رخ داده به برگ هاش غبار پاشی میکنید؟ از کود خاصی استفاده کردید؟

۱۴۰۰-۰۲-۳۰ ۰۰:۲۵:۴۱

فاطمه کوهرو

قبلا برگ‌هاش رو بااسپری غبار پاشی می‌کردم ولی برگ‌هاش لکهای زرد روشون افتاد ترسیدم دیگه غبار پاشی نکردم ،یه کود بود از گل فروشی گرفتم گفتم تنش اینجوری شده اسمشو الان خاطرم نیست پیداش کنم بهتون میگم

۱۴۰۰-۰۲-۳۰ ۰۰:۳۵:۰۰

کارشناس شماره ۲

بله غبار پاشی اگر زیر نور انجام بشه و از فاصله نزدیک باعث لکه برگی میشه بهتره برای تامین رطوبت از درست کردن جزیره در زیر گلدون استفاده کنید و ماهیانه حتما از خود تقویتی مناسب بونسای استفاده کنید ابیاری هر زمان سطح خاک خشک بود انجام بشه و‌چک کنیدزهکش زیر گلدون باز باشه و چند قطره اب اضافی از زیر گلدون خارج بشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود بونسای protect nature کود بونسای
۱۴۰۰-۰۲-۳۰ ۱۲:۲۷:۴۲

فاطمه کوهرو

بله چشم فقط این کارا رو انجام بدم خوب میشه تنه بنسایم

۱۴۰۰-۰۲-۳۰ ۱۳:۱۳:۰۶

کارشناس شماره ۲

ببینید اینکه ساقه به حالت اولیه برگرده خیر کلا وقتی گیاه اسیبی بهش وارد میشه چه فیزیکی چه از طریق بیماری و افت و تغییری در شکل ساقه و برگ رخ میده اون برگ و ساقه به حالت اولیه برنمیگرده فقط با رعایت شرایط میتونید از پیشروی بیماری و مشکل جلوگیری کنید

۱۴۰۰-۰۲-۳۰ ۲۳:۵۱:۰۲

فاطمه کوهرو

ممنون بابت پاسخگوییتون ?

۱۴۰۰-۰۲-۳۱ ۰۰:۰۸:۱۰

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۰-۰۲-۳۱ ۱۲:۳۶:۱۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@