پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نسترن

تعداد سوال: ۲

آفت گل حسن یوسف ویژه

تعداد بازدید ۳۷۵

سلام ببخشید من یه گل حسن یوسف دارم یه کمی حالت پژمرده گرفته و ساقه هاش یه آفتی شبیه پنبه زده. میشه لطفا راهنمایی بفرمایید باید چه کاری انجام بدم‌تا خوب شه؟🥲 پشو پنجره نگهش میدارم آفتاب کامل رو دریافت میکنه. هرروز غبار پاشی انجام میدم و هفته ای یکبار آبیاری

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۱ ۱۰:۳۰:۳۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بله افت شپشک اردالود هست در مرحله اول با اب و مایع ظرفشویی رقیق اسپری کنید و با یک دستمال مرطوب پاک کنید بعد نیاز به سم پاشی داره با سم کنفیدور کاملا برگ هارو اسپری کنید تهویه محیط مهمه توی پیشگیری از این افت اگر سوالی بود بفرمایید

۱۴۰۰-۰۳-۰۱ ۱۴:۵۳:۳۸

نسترن

ممنونم از پاسخگوییتون. ممکنه ب گلدان های دیگه هم سرایت کنه؟ اگر سرایت کرده باشه این سم کنفیدور برای گلای دیگه هم مناسبه؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۱ ۱۵:۰۲:۱۷

کارشناس شماره ۲

بله شپشک معمولا به گیاهان کناری منتقل میشه حتما گلدون رو قرنطینه کنید و برای پیشگیری بهتره به گیاهان کناری هم اسپری کنید فقط در مرحله اول حتما از مایع ظرفشویی رقیق و اب استفاده کنید و باقی مانده شپشک هارو از روی گیاه با دستمال پاک کنیدو بعد ازاون سم پاشی انجام بشه سم پاشی در فضای باز انجام بشه.

۱۴۰۰-۰۳-۰۱ ۲۳:۴۸:۱۸

نسترن

ممنون از پاسخگویی خوبتون. من میخواستم بدونم این که این برگ‌گیاه من حالت سوختگی گرفته و یا اینکه کم رشد میکنه هم‌میتونه مربوط به این آفت باشه یا از چیز دیگست؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۱۷ ۲۰:۰۲:۴۳

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر این برگتون قارچ‌داره باقارچکش اسپری کنید و سوالات مربوطه رو در تالار گیاهان مربوطه مطرح بفرمایید لطفا

۱۴۰۰-۰۳-۱۹ ۱۰:۴۲:۳۷

نسترن

ممنونم چون اسم گلمو نمیدونستم اینجا پرسیدم خیلی شرمنده

۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۱۵:۳۹:۱۲

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم گیاهتون دراسنا هست گیاهانی که براشون تالار تعریف نشده میتونید در تالار سایر گیاهان مطرح بفرمایید

۱۴۰۰-۰۳-۲۴ ۰۰:۱۳:۳۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@