پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهدیه شکاری

تعداد سوال: ۱

شل شدن برگهای فیکوس با تغییر خاک و گلدان ویژه

تعداد بازدید ۸۷۳۷

سلام و عرض ادب.منحدود یک سالو نیم پیش یک فیکوس خریدم که چند ماه اول خیلی رشد عالی ای داشت و برگهای جدید میداد ولی به یکباره رشدش متوقف شد و روی چندتا از برگها لک های قهوه ای ایجاد شد که با قارچ کش لک ها متوقف شد.گلدان قبلی بصورت استوانه ای و بلند بود که حدود 3 هفته پیش گلدون رو کوچکتر کردیم و ریشه رو شستیم و خاکش رو هم عوض کردیم.از فردای تغییر خاک و گلدون برگها به سمت پایین افتاده و نوک گل که غنچه برگ جدید بود که یکسال ازش گذشته و باز نشده بود به رنگ قهوه ای و حالت سوخته شده.ممنون میشم راهنماییم کنید که باید چکار کنم.ورمی کمپوست .خاک برگ.خاک معمولی.کود حیوانی خاکهای جدید تعویض گلدونمون بود.ابیاری هم قبلا چون گلدونش عمیق بود خیلی زیاد اب نمیدادم که از زیر گلدون خارج بشه ولی قبل تعویض گلدون حالش خوب بود

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۱ ۱۰:۴۳:۲۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ریشه ها حالت نرمی داشتند؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۱ ۱۴:۴۸:۳۰

مهدیه شکاری

خیر ولی رنگ ریشه ها قهوه ای تیره بود و مشخص بود ریشه ی جدیدی نداشت .منظورم از ریشه جدید ریشه های سفید مانند هست.

۱۴۰۰-۰۳-۰۱ ۱۵:۰۴:۵۸

کارشناس شماره ۲

بعد از تعویض گلدون تا چند روز نهایتا یک هفته بیحالی برگ ها طبیعیه ولی بیشتر ازاون نشونه یک مشکل هست زهکش زیر گلدونتون باز هست؟ تا اندازه ای اب میدید که چند قطره اب از زیرش خارج بشه؟ فاصله گلدونتون با منبع نوری چقدر هست؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۱ ۲۳:۴۵:۵۲

مهدیه شکاری

از ترس اینکه خراب نشه زیاد بهش اب ندادم .یعنی امکان داره بخاطر کم ابی باشه؟الان تقریبا ۳ هفته از تعویض گلدون گذشته که به همون حالت مونده.کنار بالکن گذاشتم که نورش تقریبا خوب هست.لازمه داخل تشت پر اب بزارمش؟یا قلمه بگیرم ازش ؟اینکه ریشه هاش قهوه ای تیره باشه جز ایراداتش به حساب نمیاد؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۰۰:۰۵:۵۴

کارشناس شماره ۲

تیرگی ریشه اگر همراه نرم شدن و لزجی نباشه خیر ولی بله میتونه از کم ابی باشه یک تشت اب 15 دقیقه بزارید زیر گلدون و ابیاریشو منظم انجام بدید بهش 45 روز یکبار اسید هیومیک بدید و وضعیتشو چند رو پیگیری کنید ببینید تغییری میکنه؟

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۰۰:۲۸:۰۹

مهدیه شکاری

سلام خسته نباشید .من حدود یک هفته گیاه پیتوس خریدم که برگهای پهن و قوی ای داره ولی روی برگها انگار حالت سوختگی و حالت دون دون دیده میشه که عکسش رو ارسال میکنم.حدود ۳متر از پنجره فاصله داره و پنجره در طول شبانه روز باز هست .ابیاری هم هر وقت خاکش خشک باشه به اندازه ای که اب از زیر گلدونی خارج بشه اب میدم بهش.وسطش قیم داره که موقع خرید فروشنده گفت هر روز باید مرطوبش کنید.تقریبا هر روز خزه هارو خیس میکنم و روی گل هم غبارپاشی میکنم.تو این یک هفته یبار اب دادم بهش چون خاکش مرطوبه.ممنون میشم راهنماییم کنید که اینها علائم قارچ هست یا طبیعیه

۱۴۰۰-۰۳-۱۳ ۰۰:۲۳:۰۰

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر باشه لطفا سوال مربوط به پتوس رو در تالار مربوطه مطرح بفرمایید کارشناسان در اسرع وقت پاسخگو سوال شما هستند ممنونم

۱۴۰۰-۰۳-۱۳ ۱۲:۳۱:۵۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@