پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ملک

تعداد سوال: ۱

7 سال است یک گیاه بن سای دارم . دوسال قبل شروع به زرد شدن و ریزش برگ کرد با تعویض گلدان و خاک کمی بهتر شد. چند ماه قبل تعداد زیادی کرم خاکی در گلدان بود مجدد خاک را تعویض کردم. شروع به جوانه زدن کرد و برگهای قوی و سالم در اورد الان مدت سه ماه است که تقریبا دیگر برگها کاملا زرد و حتی برگهای کوچک زرد می شوندو می افتند و نمیدانم دیگر چه کنم . و ویژه

تعداد بازدید ۴۲۳

مبلغ را پرداخت کردم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۱ ۱۳:۵۳:۱۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر ابیاری به چه شکل هست؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۱ ۱۴:۴۳:۴۳

ملک

هفته اي يكبار روزانه دو سه نوبت اسپري رو شاخه و برگها

۱۴۰۰-۰۳-۰۱ ۱۶:۱۸:۱۹

کارشناس شماره ۲

ترکیب خاکتون چی هست؟ تازگی جاشو تغییر ندادید؟ با منبع نوری چقدر فاصله داره؟ از کود خاصی این مدت استفاده نکردید؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۱ ۲۳:۲۴:۲۹

ملک

خاك رو به اسم خاك بونساي ميخرم فاصله ١/٥ متري از پنجره جنربي، نور كافي دارد ولي افتاب مستقيم نمي خورد كود مخصوص بن ساي هميشه استفاده كرده ام و حديد نيست

۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۰۷:۵۷:۴۷

کارشناس شماره ۲

بله ابی که بهش میدید فقط به شکل اسپری پاشی هست؟ از برگ ها عکس واضح تر میفرستید؟ لکه برگی دارند؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۲۳:۳۲:۱۳

ملک

خير هفته اي يكبار هم به خاك گلدان اب ميدهم برگ ها لكه دارند

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۴ ۲۲:۴۰:۵۷

کارشناس شماره ۲

گیاهتون هم دچار کمبود مواد غذایی هست هم دچار افت شده برگ ها کمی چسبناک هم هستند؟ کود بونسای رو چند روز یکبار میدید؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۵ ۰۰:۱۷:۵۷

ملک

نه برگ ها چسبناك نيستند كود را دو ماه قبل بهش دادم به نظرتان راه حلي هست كه در خانه درمان شود يا ببرم كلينيك بن ساي؟ اگر كاري بايد انجام دهم لطفا بفرماييد

۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۲۰:۴۷:۲۷

کارشناس شماره ۲

ببینید کوددهی بونسای باید منظم انجام بشه فقط مشکلی که هست در عکس ارسالی خاکتون هم خاک مناسبی به نظر نمیاد و به نظر بیشتر ترکیب خاکتون شن هست برای جلوگیری از تنش بهتره خودتون خاک رو‌تعویض نکنید همین خاک نامناسب باعث میشه گیاه مواد غذایی هم نداشته باشه بعد از تعویض خاک اولین ابیاری با اسید هیومیک انجام بشه که کمک کنه به تنش های جابجایی

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۰۳-۰۸ ۰۰:۰۰:۲۳

ملک

اسيد هيوميك را از سايت تهيه ميكنم . براي تعويض خاك گلدان جايي را معرفي ميكنيد لطفا ؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۸ ۰۹:۴۶:۱۹

کارشناس شماره ۲

از گلفروشی های منطقه یا بازار گل میتونید تهیه کنید

۱۴۰۰-۰۳-۰۸ ۱۲:۲۶:۳۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@