پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا حبیبی

تعداد سوال: ۳

سیاه شدن ساقه شمعدانی ویژه

تعداد بازدید ۸۲۲۳

سلام من یه گل شمعدانی داشتم که خیلی سرحال و پر از گل بود ولی مدتیه ساقه ش سیاه شده برگ و گل جدید میده ولی ریز و تراکم گلها کم هست مثل روز اولش نیست، این گل تو بالکن هست و نور غروب رو دریافت میکنه و آبیاری هم هروقت خاک خشک بشه انجام میدم ممنون میشم راهنماییم کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۱ ۱۵:۱۱:۳۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا بفرمایید آیا ساقه همراه با سیاه شدن حالت پوکی یا پوسیدگی هم داره ؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۰۰:۳۷:۵۷

زهرا حبیبی

نه ساقه سفت هستش فکر میکنم تازه این اتفاق افتاده و رشدش هم کمه، گل میده ولی ریز و با تراکم کم هستش

۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۰۰:۴۳:۰۰

کارشناس شماره ۱

کود هم بهش میدید ؟ خاک گلدان چه ترکیبی داره و کی تعویض شده ؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۰۱:۱۰:۱۹

زهرا حبیبی

بله کود گلدهی یک مرتبه دادم تقریبا یک هفته پیش، خاک گلدون همونی که خریدم هستش تعویض نکردم یعنی همون خاکی که خود گلخونه ریخته بوده

۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۰۱:۳۲:۲۱

کارشناس شماره ۱

بهش کود سه بیست بدید .هر دو هفته یکبار ، یک قاشق چایخوری در یک لیتر آب حل کنید و متناسب با سایز گیاه بهش بدید . حتما اجازه بدید بین دو آبیاری خاک گلدون خشک بشه و از آبیاری بیش از اندازه خودداری کنید .آبِ زیرگلدانی را همیشه خالی کنید . چند وقته این گیاه پیش شماست و آیا تا بحال هرس انجام داده اید ؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۰۱:۳۶:۵۰

زهرا حبیبی

سه ماهه دارمش، نه هرس نکردم، ببخشید صبح ها ساعت 7تا8 آفتاب داره بعدازظهر ها از 6 تا زمانی که کاملا آفتاب غروب کنه، این نور مناسبش هست؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۰۱:۴۰:۰۶

کارشناس شماره ۱

اگر این ساعات نور مستقیم باشه خوبه چون در این ساعتها شدت نور خورشید تقریبا زیاد نیست .فعلا با کود سه بیست هر دو هفته یکبار تغذیه اش کنید .اگر خاکش نامناسبه و یا املاح اب روی سطح خاک رسوب کرده بهتره خاک را تعویض کنید . پاییز سرشاخه ها را هرس کنید تا گیاه قوی شده و در بهار پرپشت تر شود .

۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۰۱:۳۸:۳۷

زهرا حبیبی

ممنون از راهنماییتون

۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۰۶:۴۱:۲۵

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۲۳:۳۹:۳۲

زهرا حبیبی

ببخشید من یه سوال دیگه هم داشتم، گل سانازم شرایط نوریش مثل همون شمعدونی هستش که گفتم، یعنی 7تا8 صبح و5به بعد غروب آفتاب مستقیم داره، ولی گلم خیلی ضعیفه برگاش با فاصله س برگ جدید نمیده گلم نمیده، آبیاری هروقت خاکش خشک شد انجام میدم، کود سه بیست و گلدهی هم دادم ولی فرقی نکرده، ممنون میشم این رو هم جواب بدین

۱۴۰۰-۰۳-۰۴ ۰۰:۰۴:۴۳

کارشناس شماره ۱

ساناز به نور مستقیم خورشیددر تمام روز نیاز داره

۱۴۰۰-۰۳-۰۴ ۰۰:۱۱:۲۴

زهرا حبیبی

سلام گل سانازم داره از بین میره خیلی ضعیف شده، حتی کود هم بهش دادم ولی هرروز برگهاش خشک میشن و میریزن نور مستقیم غروب رو دریافت میکنه خاکش هم خاک باغچه هست میشه راهنماییم کنید

۱۴۰۰-۰۳-۱۸ ۰۰:۵۱:۴۴

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر گزاشتیدش تو آفتاب مستقیم و در هوای آزاد ؟؟؟ لطفا عکس گیاه را ارسال نمایید

۱۴۰۰-۰۳-۱۹ ۱۳:۴۳:۲۲

زهرا حبیبی

نه تو آفتاب مستقیم نیست، توی تراس هستش که نور غروب از ساعت 5بعدازظهر بهش میتابه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۰ ۱۷:۱۷:۵۳

کارشناس شماره ۱

ساناز به نور بیشتری نیاز داره .نور غروب براش کمه حداقل باید از صبح تا حدود ساعت ۵ افتاب کامل دریافت کنه .

۱۴۰۰-۰۳-۲۱ ۰۰:۱۹:۰۷

زهرا حبیبی

تراس ما نورگیر نیست، اگر ببرم روی پشت بوم چطور اونجا نمیسوزه؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۱ ۰۰:۴۹:۲۵

کارشناس شماره ۱

چون تراس نورش کم بوده ممکنه با قرار دادن در نور زیاد یکدفعه دچار سوختگی بشه بهتره ببرید پشت بام اما چند روزی در جایی قرار بدید که فقط نور صبح تا ظهر رو دریافت کنه بعد که به نور عادت کرد میتونید بهش تمام روز افتاب کامل برسونید .بهتره برای اینکه گیاه سریعتر جوانه بزنه ، سرشاخه ها رو هرس کنید

۱۴۰۰-۰۳-۲۱ ۰۸:۵۶:۲۹

زهرا حبیبی

سلام، گل سانازم که توی سوالات قبلی گفتم داره خشک میشه، با تغییر مکان حالش بهتر شده وشروع کرده به جوانه زدن و برگ جدید دادن این یعنی اینکه جاش خوبه؟ یعنی شرایطش مطلوبه؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۰۵:۳۳:۵۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر بله .خداروشکر

۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۰۷:۲۷:۳۱

زهرا حبیبی

سلام خسته نباشید، من یک گل یوکا دارم که یک ماهه آوردمش خونه، نورش مناسبه و هروقت خاکش خشک شد آبیاری انجام میدم، چند روزی هست که نوک یکی از برگهاش زرد شده و لوله شده، میشه بگین علتش چیه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۳:۵۲:۰۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر . یوکا به هوای تازه نیاز داره و اگر محیط مدام گرم و سرد بشه یا ابیاری کم انجام بشه و تهویه خوب نباشه برگها زرد و حالت لوله ای میشن

۱۴۰۰-۰۴-۰۲ ۰۱:۴۹:۴۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@