پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

بلوچی

تعداد سوال: ۴

لش شدن برگ های گیاه انجیری ویژه

تعداد بازدید ۵۳۱

برگ های گل انجیری من به یک سمت گلدون لش و خوابیده شد جوری که یک طرف دیگه گلدون کاملا خالی از برگ هست,برگ ها همه لوله و بدون شکاف هستن برگ های پایینی خیلی ‌پژمرده انگار آب توشون نیست،کنار پنجره که آفتاب غیر مستقیم داره نگهداری میکنم و وقتی حدود دو سانت از سطح خاک خشک میشه آبیاری میکنم جدیدا چند روزی هم هست روزی یک بار برگ هاش رو آب پاشی میکنم ولی حال گیاهم خوب نیست

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۰۰:۲۷:۴۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . لطفا بفرمایید در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید و خاک گلدان چه بافتی داره ؟ خیلی سبک ، سفت و سنگین ، یا متوسط ؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۰۱:۱۴:۴۶

بلوچی

حدود دو لیوان آب میریزم تقریبا کامل خیس بشه و خاکش متوسط هست شبیه به خاک باغچه نه زیاد سفت و سنگین نه سبک که آب نگه نداره توی عکس خاک و برگ که چقدر بی حاله و برگ های پایینی هم شروع به زرد شدن کردن مشخص هست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۱۷:۱۱:۴۵

کارشناس شماره ۱

دو لیوان اب خیلی براش کمه .بهتره گلدان را نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه در ظرف اب قرار بدید به صورتی که تا نیمی از گلدان ، در آب قرار داشته باشه .برگها خیلی دیر سرحال میشن نگران نباشید .فقط آبیاری را بیشتر کنید .اگر خاک گلدان خیلی سفت و متراکمه و آب به سختی پایین میره بهتره با اضافه کردن کمی خاکبرگ انرا اصلاح کنید .

۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۰۱:۴۸:۰۴

بلوچی

قرار دادن گلدان در ظرف آب رو یک بار انجام بدم یا در طول هفته این کار رو انجام بدم ؟چند بار؟ وایا برگ ها که همگی به یک طرف گلدون کشیده شدن هم به همین دلیله و با انجام این کارها درست میشه مشکلش؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۱۴:۳۹:۵۷

کارشناس شماره ۱

یکبار انجام بدید از اون به بعد به گیاه آب بیشتری بدید .بله حالش خوب میشه فقط زمان نیاز داره .برگهای جدید که رشد کردند میتونید برگهای قدیمی و آسیب دیده را به مرور حذف کنید

۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۲۳:۴۸:۳۸

بلوچی

سلام وقتتون بخیر حال گل برگ انجیری من کامل خوب شده و رو به رشد هست ، فقط نمیدونم چرا فقط از یک سمت رش میکنه یک طرف گلدان خالی و طرف دیگه در بار شده؟ و اینکه آیا میتونم الان قلمه بگیرم و به شکل؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۹ ۱۶:۲۰:۴۹

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .خداروشکر .بله میتونید قلمه بگیرید . قلمه ی ساقه به همراه برگ که ریشه ی هوایی هم داشته باشه .قلمه را در گلدان دیگری ریشه دار کنید بعد به این گلدان و به قسمت‌های خالی اضافه کنید

۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۰۰:۵۱:۳۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@