پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه خمسه

تعداد سوال: ۹

افتادگی برگهای شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۴۴۵

سلام. وقت بخیر. من شفلرام رو حدود دوساله که دارم. اول خیلی کوچیک بود. خداروشکر تو این مدت رشدش خیلی خوب بود و بزرگ شد و برگهای جدید خیلی زیادی داد. چندماهی بود که با وجود آبیاری و کوددهی و شرایط محیطی قبلی هیچ برگ جدید نمیداد. یه مقدار کوچیک هم ریشه از زهکش گلدون بیرون زده بود. بنابراین خاک و گلدونش رو عوض کردم و یک سایز گلدون بزرگتر براش گذاشتم. موقع تعویض خاک هم ریشه ها رو سعی کردم که لخت نشه و با خاک قبلی که اطرافش بود به گلدون جدید منتقل کردم. ولی تو این یک هفته چندتا از برگهاش آویزون شدن. ممنون میشم راهنماییم کنید که چیکار کنم؟ گلدونم نزدیک پنجره شمالی هست. نور غیر مستقیم عالی داره و همونجور که گفتم رشدش خیلی خوب بوده. تهویه هم کاملا مناسبه چون نزدیک پنجرست و در جریان گردش هواست. عکسش رو خدمتتون ارسال میکنم. چندتا شاخه کوچیکش برگهاش حالت افتاده پیدا کردن.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۱۷:۲۵:۲۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر آیا بعد از تعویض گلدان گیاه را سیراب کردید ؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۰۱:۵۷:۵۳

فاطمه خمسه

بله. کاملا.

۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۱۱:۴۰:۵۶

کارشناس شماره ۱

از چه خاکی استفاده کردید ؟ سبک ؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۴ ۰۱:۲۴:۳۵

فاطمه خمسه

بله. خاک بسته بندی مخلوط کوکوپیت، پرلیت، پیت ماس و ورمی.

۱۴۰۰-۰۳-۰۴ ۱۶:۵۴:۲۸

کارشناس شماره ۱

ترکیب خاک مناسب نیست .شفلرا به خاکی با بافت متوسط نیاز داره و باید حتما در ترکیب خاکش خاک باغچه وجود داشته باشه .کوکوپیت و پرلیت نیاز نیست تو خاک باشه و ممکنه برای گیاه مشکل ساز بشه .بهتره از ترکیب خاکباغچه و خاکبرگ و ورمی کمپوست استفاده کنید .

۱۴۰۰-۰۳-۰۵ ۰۰:۵۹:۲۱

فاطمه خمسه

این خاکی هست که براش استفاده کردم. ترکیباتش رو کامل نوشته. عوض کردن مجدد خاکش هم که درست نیست. چه راهکاری پیشنهاد می کنید؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۵ ۰۹:۰۱:۲۹

کارشناس شماره ۱

میتونید خاک گلدان را تا جایی که میتونید بردارید و رویش دوباره ترکیب خاکِ مناسب بریزید .البته اگر حال گیاه بدتر شد ناچار به تعویض خاک هستید .

۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۱:۱۲:۳۵

فاطمه خمسه

خیلی ممنونم از راهنماییتون. میتونه این حالت فقط یه شوک کوچیک از عوض شدن خاک و گلدونش باشه؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۱۲:۰۱:۰۱

کارشناس شماره ۱

بله ممکنه ، اما شوک یا تنش حاصل از جابجایی باید طی یک هفته تا ده روز برطرف بشه و سرشاخه ها باید شادابی خود را به دست بیارن .

۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۰۱:۲۱:۴۷

فاطمه خمسه

خیلی ممنونم از توضیحات و راهنماییتون.

۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۱۰:۱۲:۳۷

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۱۹:۴۳:۵۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@