پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نوشین اسدییان

تعداد سوال: ۴۳

محبوبه شب ویژه

تعداد بازدید ۳۲۵

با سلام و احترام یک گلدان گیاه محبوبه شب راتهیه کردم وبا توجه به اینکه ریشه هایش گلدان را پر کرده بود و کمی بیرون زده بود گلدان را با گلدان بزرگتر تعویض کردم و خاک اضافه کردم اصل خاک دور ریشه بیشتر خاک رسی بود. از وقتی به خانه اوردم برگهای پائینی شروع به زرد شدن کرده و برگهای نوک ساقه تغییر شکل داده اند حالتی مثل خورده شدن و لوله شدن. این گلدان را پشت یک پنجره پرنور جنوبی گذاشته ام و چندین ساعت در روز هم در بالکن برای تهویه باز می شود. لطفا در مورد علت بیماری و مشکل راهنمایی فرمائید.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۱۶:۳۳:۳۷

نوشین اسدییان

این شاخه ای که برگهایش تغییر شکل داده بودند را از پایین بریدم این هم عکس کامل گلدان

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۱۶:۳۶:۰۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . محبوبه شب گیاهی مناسب فضای آزاده و نمیشه اونرو در محیط داخلی نگه داشت . بهتره گلدان را به تراس منتقل کنید . مشکل برگها هم به احتمال زیاد بعلت نامناسب بودن محیط ایجاد شد با توجه به شیوع آفات در فصل بهار بهتره بعد از منتقل کردن گیاه به تراس ی‌بار با سموم حشره کش گیاه را سمپاشی کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم مالاتیون (Malathion) سم حشره کش
۱۴۰۰-۰۳-۰۴ ۰۱:۵۵:۳۵

نوشین اسدییان

آیا سمپاشی با هر سه نوع که نامبرده شده باید انجام شود؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۴ ۰۸:۲۴:۵۴

کارشناس شماره ۱

نه فقط یک مورد کافیه .هر کدوم که در دسترس بود استفاده کنید

۱۴۰۰-۰۳-۰۵ ۰۱:۰۵:۳۰

نوشین اسدییان

من علاقه زیادی دارم که یک گل خوشبو در منزل داشته باشم و فروشنده این گل را معرفی کرد. حال که شما می فرمائید نگهداری در منزل امکانپذیر نیست آیاگیاه گلدار دیگری می شناسد که گل بسیار خوشبو بدهد و بتوان انرا در منزل نگهداری نمود؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۵ ۰۷:۰۹:۳۵

کارشناس شماره ۱

سانسوریا ها وقتی بالغ میشوند گل میدهند و گلها بسیار معطر هستند .بعضی از انواع ارکیده مثل ارکیده سیمبیدیوم قرمز ، معطر است و رایحه ی بسیار دلپذیری دارد .

۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۱:۲۲:۵۲

نوشین اسدییان

سلام وقت بخیر من محبوبه شب را به تراس منتقل کردم و سمپاشی کردم. از محل هرس شروع به رشد کرده و ظاهر برگهای تازه بنظر طبیعی میاد ولی برگها از پایین شروع کردند به زرد شدن. گیاه خیلی زود تشنه میشه و هر روز آب می دهم. آیا آفتاب مستقیم هم نیاز داره؟ البته چند روزی که زیر آفتاب مستقیم بود علیرغم آبیاری ،برگها می افتادند و روزی دو بار به آبیاری نیاز پیدا می کرد.و من به سایه منتقل کردم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۱۶ ۰۹:۲۱:۱۲

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر زردی برگها بعلت گرما و تشنگی گیاه هستش . ابیاری را در اوقات گرم ، صبح ها و شبها انجام بدید و در هر نوبت گیاه را سیراب کنید .میتوانید برای تامین رطوبت برای گیاه جزیره بسازید .از آب دادن به گیاه در اوقات گرم خودداری کنید و سعی کنید نوبتِ صبح را در زمانی که هوا هنوز گرم نیست انجام بدید .

۱۴۰۰-۰۳-۱۶ ۱۸:۳۵:۰۹

نوشین اسدییان

سلام و احترام در ارتباط با کامنت مربوط به کراسولا محبوبه شب راهم که در بالکن گذاشتم همچنان مریض احوال است تاکنون دو بار گیاه را هرس کردم و شاخه های مشکل دار را بریدم ولی دوباره برگها بسیار کمرنگ و بیمارگونه بنطر می رسند. گفتم چون در کنار کراسولا نگهداری می کنم شاید شرایط مشکل زا به هم مربوط باشند.هردو تاکنون به دور از اشعه آفتاب بودند ولی با مایل شدن نور خورشید و نزدیک شدن به فصل پاییز به ناچار در معرض آفتاب هم خواهند بود.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۹ ۱۲:۲۵:۰۴

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .خاک محبوبه شب از این خاکهای بسته بندی مخصوص گلهای آپارتمانی و سبکه ؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۹ ۱۷:۲۴:۵۳

نوشین اسدییان

خاک را همونجا در بازار گل اضافه کردند ولی همانطوری که گفتید خاک را در حالیکه مرطوب بود امتحان کردم وقتی با دست فشرده کردم خاک براحتی هز هم جدا می شد و خیلی متراکم نمی شد یعنی احتمالا سبک است

۱۴۰۰-۰۵-۲۹ ۲۰:۲۸:۳۵

کارشناس شماره ۱

میتونید خاکش رو تعویض و از خاکباغچه استفاده کنید . محبوبه شب خاکی که کوکوپیت داشته باشه رو دوست نداره . بعد از تعویض خاک تمام برگهاش رو بزنید تا دوباره برگ جدید بزنه .

۱۴۰۰-۰۵-۲۹ ۲۱:۴۹:۲۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@