پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سلنا کاظمی

تعداد سوال: ۲

خشک شدن برگایی که تازه جوونه زده ویژه

تعداد بازدید ۳۲۰

سلام من تقریبا ۳ ماه پیش گلدون ماداگاسکارمو عوض کردمو یه خرده بزرگ تر .حالا الان یک ماهه برگایی که تازه جوونه زده از سر سیاه میشن و میریزن چند تا از برگای خودشم زرد میشن .خاک گلدونو خاک کاکتوس ریختم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۴ ۱۲:۳۴:۰۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر رطوبت محیطتتون به چه شکل هست؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۴ ۱۴:۲۱:۲۱

سلنا کاظمی

هفته ای یه بار قبلا به اندازه ی یک لیوان ولی الان به قدری که از پایین بیرون بزنه

۱۴۰۰-۰۳-۰۴ ۱۴:۵۵:۰۵

کارشناس شماره ۲

به گیاهتون غبار پاشی هم انجام میدید؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۵ ۰۰:۰۳:۲۶

سلنا کاظمی

یعنی آب بدم؟شاید ماهی یه بار

۱۴۰۰-۰۳-۰۵ ۰۹:۵۸:۳۱

کارشناس شماره ۲

خبر بخاطر لکه های روی برگ فکر کردم غبار پاشی میکنید چون اگر هم غبار پاشی قرار باشه انجام بشه باید از فاصله یک متری اینکارو انجام بدید که لکه های بزرگ اب روی برگ قرار نگیره ولی میتونید رطوبت محیطتتون رو با قرار دادن یک ظرف اب کنار گیاهتون تامین کنید دمای محل نگهداری چقدر هست؟ برگ ها حالت چسبناک نیست؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۵ ۱۲:۰۵:۴۹

سلنا کاظمی

بله برگا یه خورده چسبناکه .داخل خونس روبه روی نور خونم شمالیه کرج هستیم .میشه یه خورده راحت تر بگید من متوجه نمیشم

۱۴۰۰-۰۳-۰۵ ۱۳:۰۰:۳۵

سلنا کاظمی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۵ ۲۲:۲۷:۲۵

کارشناس شماره ۲

بله حتما ببینید برگ هایی که چسبناک هستند در اثر ایجاد افت یا حشره ایجاد شده که همین افت از شیره گیاه تغذیه میکنه و باعث میشه گیاه ضعیف بشه و همین ضعیف شدن باعث سوختگی و ریزش برگ میشه پس اول باید افت درمان بشه که برای اینکار از،سم دیازینون استفاده کنید که حشره کش هست و نیازه کمی به برگ ها اسپری کنید البته با فاصله نیم‌متری و‌کمی همراه اب ابیاری به گیاهتون بدید.سم پاشی در فضای باز انجام بشه برای تامین رطوبت گیاهتون میتونید یک ظرف رو‌پر از اب کنید و‌کنار گلدونتون قرار بدید با تبخیر اب ظرف کناری رطوبت گلدونتون تامین میشه چون نخل ماداگاسکار با اینکه از نخل ها هست ولی نیاز رطوبتی بالایی داره چون بومی مناطق ماداگاسکار که مناطق گرم و‌مرطوب بوده هست. اگر سوالی بود بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon)
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۰:۰۸:۳۱

سلنا کاظمی

من از این دو تا دارم می تونم استفاده کنم؟بعد اینکه این گل چقدر اب میخوادو به فاصله ی چند روز .واینکه این گل اگر بیرون از خونه باشه ایرادی داره؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۱۱:۱۴:۱۰

کارشناس شماره ۲

هر دو این حشره کش ها تا حدی موثر هستند فقط حتما تا در فضای باز استفاده بشه خصوصا دورسبان یاهمون کلروپیرفوس همراه ماسک و دستکش طبق دستور سم روز بسته سم پاشی کنید

۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۲۳:۵۸:۰۳

سلنا کاظمی

بعد اینکه این گل چقدر اب میخوادو به فاصله ی چند روز .واینکه این گل اگر بیرون از خونه باشه ایرادی داره؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۰۰:۱۵:۰۲

کارشناس شماره ۲

به نور متوسط تا خوب از پشت پنجره با فاصله ۴۰ سانتی یا پشت پنجره های جنوبی نیاز داره پس بهترین محل براش این مکان ها هست برای ابیاری نخل ماداگاسکار هرزمان سطح خاک به عمق سه سانت بود ابیاری کنید و‌تا اندازه ای بهش اب بدید که‍ چند قطره از زیر گلدون خارج بشه نه بیشتر که ریشه ها دچار پوسیدگی نشن

۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۰۰:۲۲:۱۴

سلنا کاظمی

ممنونم

۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۰۰:۳۱:۵۰

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۲۳:۵۶:۳۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@