پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

دانشي

تعداد سوال: ۱

زرد شدن ساقه بامبو ویژه

تعداد بازدید ۳۹۲

سلام، من سه شاخه بامبو دارم كه هم رشد دارن و هم ريشه ها سالم اند، به طور ناگهاني سه روز متوجه زرد شدن وسط ساقه ها شدم، ساقه ها هنوز سفت هستن و هيچ مواد تقويتي يا اب با كلر رو بهش اضافه نكردم، چه بايد كرد؟ اگه نياز به قارچ كش داره دقيقا چه نامي داره و چه شركتي؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۴ ۲۱:۵۵:۲۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر این قسمت نرم هم هست؟عکس برگ هارو هم ارسال میفرمایید

۱۴۰۰-۰۳-۰۵ ۱۲:۰۳:۰۲

دانشي

من ذكر كرده بودم توي پيغام قبلي كه ساقه ها سفت هستن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۵ ۱۴:۰۰:۵۸

کارشناس شماره ۲

بله به گیاهتون کود خاصی میدید؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۰:۱۲:۰۸

کارشناس شماره ۲

قارچکش زمانیکه ساقه یا ریشه ها نرم شده باشه یا لکه برگی ایجاد شده باشه توصیه میشه زردشدن تنها میتونه علامت کمبود مواد غذایی یا اسیب فیزیکی به اون قسمت ساقه باشه

۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۰:۱۳:۲۸

دانشي

اخه برگ جديد داره و رشد ميكنه، امكانش هست تنگي دهانه گلدون مانع جريان هواي كافي بين ريشه ها عاملش باشه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۰:۲۰:۵۵

کارشناس شماره ۲

الان با عکسی که ارسال کردید بیشتر مشخص شد گیاهتون کمبود عناصر غذایی داره برگ ها رنگ پریده شدن بامبو چون در اب هست حتما نیاز به مواد غذایی به شکل خود مایع داره که بتونه نیازغذاییشو تامین بکنه.شما میتونید از،کود های مخصوص بامبو و‌کود مایع اهن براس استفاده کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع آهن protect nature
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۲:۲۰:۱۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@