پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شادی

تعداد سوال: ۲

اگزالیس ویژه

تعداد بازدید ۲۳۳

سلام گیاه اگزالیس من الان یک ماه هست که یه سری از برگاش نقاط زرد زده و برگ های جدید هم از خارج شروع به زرد شدن کردن. و یه سری برگها هم از محیط شروع به خشک شدن کردن.من هفته ای یکبار اب میدم و پشت پنجره با نور غیر مستقیم هست اما بی حال شده.. و یه سری حشرات ریز هم توی خاکش و اطرافش هست. ممنون میشم راهنمایی کنید.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۵ ۰۹:۳۶:۴۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر از لکه های برگ یک عکس زوم ارسال میفرمایید

۱۴۰۰-۰۳-۰۵ ۱۲:۰۱:۵۰

شادی

حالش خیلی خوب بود زمستون. الان ۱.۵ ماه هست خوب نیست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۵ ۱۲:۰۹:۳۶

کارشناس شماره ۲

بله این علایم قارچی شدن برگ ها هست غبار پاشی برگ رو‌متوقف کنید برگ هایی که لکه دارند با قیچی ضدعفونی شده جدا کنید با قارچ‌کش پنوکونازول اسپری کنید سم‌پاشی از فاصله نیم متری و در فضای باز انجام بشه

۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۰:۱۵:۱۸

کارشناس شماره ۲

حشرات خاک شبیه پشه سیاه هست؟ سوراخ های زهکش زیر گلدون باز هست؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۰:۱۶:۰۹

شادی

گیاه رو از بالا ببرم و ساقه باقی بمونه؟و یکبار ضدقارچ کافیه؟بله زیر گلدون سوراخه. بله یه سری حشرات ریز مشکی که پرواز میکنن مثل مگس. چقدر زمان میبره خوب شه به نظرتون؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۱۳:۱۲:۱۹

کارشناس شماره ۲

برای حشرات اگر مقدارشون کم هست از چسب های زرد کشاورزی استفاده کنید که کمک میکنه به کنترلشون و کمی دارچین سطح خاک بریزید اگر مقدارشون بالا بود نیاز به سمپاشی با دیازینون دارند

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon)
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۲۳:۵۹:۲۶

کارشناس شماره ۲

قارچکش رو‌دوبار به فاصله ۹ روز اسپری کنید از فاصله نیم متری و فقط برگ هایی که لکه دارند و جدا کنید و ساقه بمونه گیاهتون رو ازبقیه گیاهان جدا کنید چون قارچ‌میتونه به گیاهان مجاور هم سرایت کنه

۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۰۰:۰۰:۳۶

شادی

ممنونم، سم رو روی خاک اسپری کنم؟ از چسب چطور باید استفاده کرد؟ ببخشید حاشیه بعضی از برگها هم خشک شده، نورش زیاد بوده؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۰۰:۰۶:۵۱

کارشناس شماره ۲

نور زیادورطوبت کم براش جزیره درست کنید تا رطوبتش تامین بشه سم رو هم به برگ ها اسپری کنید هم در خاک بدید. سم پاشی در فضای باز انجام بشه حتما

۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۰۰:۱۴:۰۴

کارشناس شماره ۲

چسب زرد رو بعد از تهیه در کنار گلدون قرار میدید خودش جاذب حشرات ریز هست به شکل زیر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۰۰:۱۵:۴۴

شادی

ممنونم از توضیحات کاملتون. عذر میخوام چطور جزیره درست کنم؟ و علت خشک شدن محیط بعضی از برگ ها چی هست؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۰۰:۳۵:۵۹

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم جزیره به این شکل هست که در زیر گلدونی چند سنگ قرار میدید و تا ارتفاع نصف سنگ ها اب میریزید و‌گلدونتون رو‌روی سنگ ها قرار میدید و‌هرزمان اب تبخیر شد دوباره اب اضافه کنید فقط اب تا حدی نباشه که با انتهای زیر گلدونی در تماس باشه به شکل زیر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۲۳:۵۴:۵۸

کارشناس شماره ۲

خشکی محیط بدلیل اب و‌هوای منطقه و استفاده از وسایل گرمایش و سرمایش میتونه باشه که خودتون میتونید با جزیره یا دستگاه های بخور سرد این کمبود رطوبت رو تامین کنید

۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۲۳:۵۶:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@