پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

راضیه رمضانیان

تعداد سوال: ۴

بی حال شدن بن سای ویژه

تعداد بازدید ۱۸۸۷

سلام گیاه من بی حاله ریزش برگ نداره کلی هم جوووه و شاخه تازه میزنه ولی برگاش اویزونن اب پاش میزنم اب که میره رو برگا یه تار عنکبوت کوچیکی زیر بعضی برگها میبینم بعضی برگها که تازه در میان روش نقطها یا لکه های قهوه ای داره. ممنون میشم راهنمایی کنین

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۹:۵۸:۳۴

راضیه رمضانیان

این تار عنکبوت خیلی ریزن نمیتوننم عکس بگیرم حس میکنم یه جونورای خیلی ریز سفید اینجوری تار میتنن و اینم اون لکه هایی که گفتم رو برگا از بدو بوجود امدن داره. لطفا راهنماییم کنین این گل هدیه کسیه که دیگه ندارنش ممنون میشم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۱۰:۱۹:۱۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر تارهای عنکبوت بخاطر وجود افت کنه تارعنکبوتی هست که گیاه رو ضعیف میکنه حتما باید از کنه کش استفاده کنید کنه کش آبامکتین رو طبق دستور توصیه شده روی بسته سم دوبار به فاصله ۹ روز اسپری کنید

۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۱۱:۰۶:۲۹

راضیه رمضانیان

چشم میخرم این سم رو و اسپری میکنم. علت قهوه ای در اومدن برگ ها هم از ابتدا برای همین موضوع افت عنکبوتی هست؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۲۲:۱۳:۱۴

کارشناس شماره ۲

افت میتونه گیاه رو ضعیف کنه و برگ ها حالت عادی نداشته باشند ولی هر لکه ای بخاطر کنه نیست لکه های برگ های جدید به چه شکل هستند میتونید عکسشونو ارسال بفرمایید

۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۰۰:۰۵:۰۷

راضیه رمضانیان

عکس برگ هایی که لکه قهوه ای داشت رو فرستاده بودم تو کامنت دوم اون کنه کش که فرمودین رو پیدا نکردم به جاش از دیازینون (سولفات اتروپین) داره میشه استفاده کرد ؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۹ ۲۲:۲۰:۱۸

کارشناس شماره ۲

ببینید سم کنه کش برای آفت کنه تار عنکبوتی اختصاصی در هست ولی سم دیازینون هم میتونه اثر داشته باشه برگ های گیاهتون رو هم با یک پنبه و الکل پاک کنید بهتره و سم پاشی دوبار با فاصله ده روز انجام بشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon)
۱۴۰۰-۰۳-۰۹ ۲۳:۱۳:۱۶

راضیه رمضانیان

سلام این برگاهیی که جون تر در میان لک قهوه ای دارن و خیلی نازکتر از برگهای قدیمی هستند چند بار عکس لک قهوه ای رو فرستادم.گلفروشی گفتم بهم بنومیل داد گفت قارچه. الان استفاده کنم براش؟ اون بی حالی گیاه هنوز هست ولی بهتر از قبله

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۸ ۱۳:۰۸:۰۳

راضیه رمضانیان

لک های رو برگ ها و نازک بودنشون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۸ ۱۳:۱۴:۱۸

کارشناس شماره ۲

نازک شدن برگ گیاه هم در اثر قارچ و‌هم افت ایجاد میشه با توجه به افت کنه تارعنکبوتی حتما اول اقدام به کنترل افت کنید بعد یکبار سم پاشی با مانکوزب انجام بشه به هیچ وجه با بنومیل انجام ندید این سم قارچکش منسوخ شده و جایگزین اون مانکوزب هست و تهویه محیط بالا باشه از طرفی دو هفته بعد برای تقویت گیاه از،کودهای تقویتی مخصوص بونسای و‌کوداهن استفاده کنید چون گیاهتون در اثر افت ضعیف شده و‌برگ ها حساس شدن

کود بونسای protect nature کود مایع آهن protect nature کود بونسای قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۰۵:۰۶:۳۰

راضیه رمضانیان

ابامکتین و مانکزوب رو استفاده کردم بهتر شد اما سر برگاش حالت سوختگی پیدا کرده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۸ ۲۱:۰۵:۲۹

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر این سوختگی بخاطر کمبود رطوبت محیطه کاری برای بالا بردن رطوبتش مثل جزیره، دستگاه بخور سرد یا غبار پاشی با فاصله انجام میدید؟

۱۴۰۰-۰۶-۰۸ ۲۳:۱۲:۵۸

راضیه رمضانیان

سلام وقتتون بخیر. با راهنمایی های شما گلدونم یکساله خیلی رشد و پر برگ شده.الان داره چندتا برگاش زرد میشه و اون سوختگی بر اثر کمبود رطوبت داره ایجاد میشه. بنظرتون الان تایم یا نیاز به تعویض گلدون یا هرس هست.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۲۲ ۲۰:۴۹:۵۸

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر ببینید الان چون هوا خیلی گرم هست زمان مناسب تعویض گلدون نیست مگر در شرایط اضطراری زرد شدن چند برگ قدیمی طبیعی هست ولی اگر بیشتر شد یا در برگ های جدید هم دیده شد مشکل هست و لازه بررسی بشه و زیر گلدونتون رو چک کنید ببینید ریشه ها از انتهای گلدون بیرون اومده؟

۱۴۰۱-۰۴-۲۲ ۲۲:۴۱:۲۹

راضیه رمضانیان

سلام وقت بخیر.من نگاه کردم از زیر گلدون ریشه زده بیرون. و اینکه برگ های کوچک دارن زرد میشن. ممنون میشم راهنماییم کنید.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۲۵ ۱۵:۰۳:۳۱

کارشناس شماره ۲

دقیقا مشکل تنگ شدن گلدون برای گیاه هست لازمه گیاه رو به گلدونی با یک سایز بزرگتر منتقل کنید

۱۴۰۱-۰۴-۲۵ ۲۳:۱۱:۵۹

کارشناس شماره ۲

اولین ابیاری با قارچکش دومین ابیاری با اسیدهیومیک سومین ابیاری با اسید امینه جهت کاهش تنش

کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide) کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۱-۰۴-۲۵ ۲۳:۱۲:۵۶

راضیه رمضانیان

در مورد جاش که باید عوض بشه چون رشد کرده ولی یعنی به نظرتون علت زرد شدن برگهاش از کمی جاست؟ من فکر کردم از تغییرات هوای داخل خونست چون از وقتی اسپیلت روشن کردیم به خاطر گرما، این اتفاق داره میفته.قبلا دما همیشه ثابت بوده و بدون کولر و اسپیلت

۱۴۰۱-۰۴-۲۶ ۰۰:۳۱:۵۲

کارشناس شماره ۲

ببینید زرد شدن برگ پایینی چندتا علت داره که لازمه همشون بررسی بشه کم شدن جای رشد ریش کمبود نیتروژن( در اثر کوددهی کم) ابیاری زیاد و‌بسته بودن زهکش گلدان و البته تنش دما یکباره سردوگرم شدن

۱۴۰۱-۰۴-۲۶ ۲۲:۵۳:۱۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@