پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سارا تاجريان

تعداد سوال: ۲

حشره و لكه هاي زرد ویژه

تعداد بازدید ۴۷۲

سلام من يك گياه دراسناي پرچمي صورتي دارم خاك و گلدونش رو عوض نكردم از وقتي گرفتم. موقع آبياري تو زيرگلدونيش چنتا هزارپا ديده بودم الان زير يكي از برگاش تخماي ريز گرد بهم چسبيده شفاف ديدم دوتا حشره هم ديدم كه زير برگا حركت مي كردند عكس حشره رو مي فرستم ولي خيلي واضح نيست ي عكس از نت پيدا كردم كه شبيه همين حشراته روي برگاي گياهمه همچنين روي برگها هم لكه هايي ايجاد شده نوك برگاش هم حالت سوختگي داره من زمانيكه خاكش خشك ميشه آبياريش مي كنم جاش هم روي پايه مقابل پنجره ي جنوبي هست كود هم بهش كود سه بيست دارم و ي بار هم هيوميك اسيد الان چيكار كنم كه حشراتش از بين بره و لكه ها هم ديگه ب وجود نيان، از طرفي هم نگران بقيه ي گياهاني هستم كه كنار اين بودن ممكنه حشرات به اونا سرايت كرده باشه؟ در اين صورت چيكار كنم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۱۴:۳۹:۲۵

سارا تاجريان

من گياه پتوسم كه كنار اين دراسنا بود رو بررسي كردم ديدم پشت برگش از همون حشره هست ، عكسشو ارسال كردم تو كامنت قبلي ي سري عكسا نيومد اونم را هم ضميمه كردم من نگران گياهانم هستم مي ترسم همه شون آلوده شده باشند حالا بايد چيكار كنم? ميشه لطفا جواب منو زودتر بديد؟!

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۲۲:۱۲:۵۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .تمام گیاهانتون رو یکبار با سم حشره کش مخصوص گیاهان مثل دیازینون یا مالاتیون یا سوین سمپاشی کنید . تخم های حشره را قبل از سمپاشی از روی گیاه کاملا پاک کنید و بعد سمپاشی را انجام بدید .سمپاشی را در خارج منزل و در مکانی سایه انجام بدید . خشکی نوک برگهای دراسنا میتونه بعلت نامنظم بودن و یا ناکافی بودن ابیاری یا کمبود رطوبت و گرم و خشک بودن محیط باشه .در هر نوبت آبیاری چقدر اب در گلدان دراسنا میریزید آیا آب اضافی از ته گلدان خارج میشه ؟

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم مالاتیون (Malathion) سم حشره کش
۱۴۰۰-۰۳-۰۸ ۰۱:۰۶:۴۳

سارا تاجريان

ممنونم از پاسخگويي چنتا سوال دارم: *الان براي هزارپاهايي ك تو گلدون دراسنا هست و لكه هاي روي برگاش چيكار كنم؟ آيا خاكشو عوض كنم؟ **كلا در مورد آبياري گياهانم اين سوال رو دارم كه به چه ميزان بايد آب بدم چون وقتي آب مي دم سطح خاك خيس ميشه اما آبي از ته گلدون خارج نميشه حتي گلدونايي كه زهكشي دارن و كفش پوكه ريختم و از خاك برگ بسته بندي مخصوص گياهان آپارتماني استفاده كردم هم موقع آبياري آبي از زير گلدون خارج نميشه ميزان آب دادن من كمه؟! ***من براي تشخيص زمان آبياري ي سيخ چوبي جوجه داخل خاك گلدون فرو مي كنم يك دقيقه مي ذارم بمونه بعدش درميارم از رطوبت و خاكي كه به چوب چسبيده تشخيص مي دم گياه احتياج به آب داره يا نه، اين راه درسته؟ ****سم رو آيا بايد با آب رقيق كنم و به ساقه و برگ گياهانم بزنم يا بايد به خاك اسپري كنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۸ ۱۱:۱۶:۳۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

هزارپاها و حشرات داخل خاک با کم کردن رطوبت و سمپاشی با سمومی مثل دیازینون از بین میروند .برای لکه ی برگها بهتره ابتدا رگهای آسیب دیده را جدا کنید .بعد گلدان را د مکانی با نور ملایم قرار لدید .اگر برگهای جدید که رشد میکنن دوباره دچار لکه شوند باسم قارچ کش گیاه را سمپاشی کنید البته با بهبود شرایط محیطی مشکل رفع میشه و دیگه نیازی به سمپاشی با قارچ کش نیست . برای آبیاری اکثر گیاهان آپارتمانی باید اجازه بدید بین دو آبیاری خاک گلدان خشک بشه و بعد گیاه را سیراب کنید .بیرون نیامدن اب اضافی از ته گلدان میتونه بعلت اب کم ، و یا نامناسب بودن زهکش خاک باشه البته با توجه به اینکه گیاهتون نوک برگهاش هم حالت خشکی داره ، ابی که در گلدان میریزید کم هستش . بله تست رطوبت خاک که انجام میدید کاملا درسته . بله سم باید با اب رقیق بشه معمولا یک قاشق چایخوری از سم در یک لیتر آب . برای از بین بردن حشرات خاک سم رو روی خاک بریزید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم مالاتیون (Malathion) سم حشره کش
۱۴۰۰-۰۳-۰۹ ۰۱:۵۷:۵۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@