پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۱

پتوس مرمریم لکه های قهوه ای داره و نوک برگاش سوخته ویژه

تعداد بازدید ۱۵۴۶

سلام خسته نباشیدمن پتوس مرمری ۱ ماه پیش خریدم همون موقع که خریدم یه ذره نوک برگاش سوخته بود اوردم خونه به کم بیشتر شده و روی بعضی برگ هاش له های قهوه ای شکل هست اسپری قارچ کش زدم رو برگ هاش سم قارچ کشم بهش دادم براش جزیره درست کردم و تهویه خوبی داره نورم میخوره این خشکی نوک برگ ها و لکه های قهوه ای مال چیه غبار پاشیم عصرا انجام میدم برگای جدیدم که در میاره یه ذره حالت بریده شدن داره

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۱۸:۱۳:۴۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر نحوه ی ابیاری به چه صورته و لطفا بفرمایید آیا پیش آمده که گیاه ساعاتی از روز ( به دلیل مشغله ی کاری اعضای خانواده ) در محیط کاملا بسته قرار داشته باشه ؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۸ ۰۱:۲۳:۳۱

کاربر

ابیاریش هر وقت که خاک خشک بشه و با یه سیخ چوبی داخل خاک میکنم اگه خاک بهش نچسبید ابیاری میکنم ۵یا ۶ روز ..کنار پنجره هست و همیشه پنجره باز میکنم که تهویه داشته باشه و داخل محیط بسته نیست

۱۴۰۰-۰۳-۰۸ ۱۳:۳۵:۰۲

کاربر

برگای جدیدیم که در میاره به این صورته تمام گیاه هم‌گشتم برای شپشک یا هر چیز دیگه ولی چیزی پیدا نکردم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۸ ۱۳:۳۸:۳۵

کاربر

و یه سوال دیگه که داشتم میخواستم خاک پتوس و لیندا و بابا ادم عوض کنم از چه نوع خاکی باید استفاده کنم ممنون

۱۴۰۰-۰۳-۰۸ ۱۳:۵۴:۰۵

کارشناس شماره ۱

به گیاهتون یکبار سم حشره کش بزنید . برای لیندا و باباآدم مخلوطی از خاکبرگ و خاکباغچه و کمی ورمی کمپوست و برای پتوس خاک برگ مناسبه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم حشره کش
۱۴۰۰-۰۳-۰۹ ۰۱:۵۹:۵۸

کاربر

ممنون?

۱۴۰۰-۰۳-۰۹ ۱۰:۱۱:۴۱

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۳-۱۰ ۰۰:۵۷:۵۷

کاربر

سلام خسته نباشید عزیز چرا ریشه هوایی های پتوسم داره خشک میشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۱۴ ۱۳:۰۱:۳۰

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .روی سطح خاکتون املاح آب رسوب کرده و این رسوبات برای گیاه مضر هستش بهتره لایه ای از سطح خاک را بردارید و خاک تازه جایگزین کنید . به گیاهتون کود هم میدید ؟

۱۴۰۰-۰۳-۱۵ ۰۰:۴۵:۳۰

کاربر

۱ ماه پیش کود جلبک دریایی دادم ولی تازگیا قارچ کش دادم

۱۴۰۰-۰۳-۱۵ ۰۲:۰۰:۵۹

کارشناس شماره ۱

لایه ای از سطح خاک را بردارید و به جاش خاک تازه ( بافت خاک و ترکیباتش مانند خاک قبلی باشه ) بریزید . نیازی به کود جلبک نیست اگر خاکتون ضعیف باشه با کود سه بیست ماهی یکبار تا اواخر تابستان تغذیه اش کنید

کود NPK 20-20-20 کود برگ دهی کود NPK 20-20-20
۱۴۰۰-۰۳-۱۵ ۱۶:۳۳:۱۹

کاربر

سلام خسته نباشید علت چروک شدن ساقه پتوس چیه

۱۴۰۰-۰۳-۲۸ ۱۳:۱۷:۵۳

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .کم ابی ، گرمای زیاد محیط و بیماری قارچی و باکتریایی ، و مشکلات ریشه ای ، باعث چروک شدن ساقه ی پتوس میشه ، وضعیت گیاهتون الان چطوریه ؟ چه اقداماتی روش انجام دادید ؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۸ ۲۳:۰۳:۱۶

کاربر

خاکشو عوض کردم پر از هزارپا بود الان باید چیکار کنم ممنون

۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۰۰:۲۹:۰۹

کارشناس شماره ۱

چون خاک رو تعویض گردید نیازی به سمپاشی نیست اپا اگه بازم هزارپا دیدید با دیازینون سمپاشی کنید چون اگه تعدادشون زیاد باشه به ریشه اسیب میزنند .

حشره کش دیازینون Diazinon
۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۰۰:۳۵:۴۳

کاربر

هر وقت خاکش خشک میشه بهش اب میدم خاک مرطوبه اب نمیدم واسه گرمای محطیم بیشتر موقع ها کولر روشنه و نزدیک کولر نیست تهویه هم داره چون کنار پنجره هست بهش قارچ کشم دادم قبل اینکه خاکشو عوض کنم و روی برگاش اسپری قارچ کش زدم وقتی خواستم خاکشو عوض کنم یه پوسیدگی ریشه دیدم که بریدمش

۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۰۰:۳۶:۲۴

کارشناس شماره ۱

خوبه . فعلا از هیچ نوع سم یا کودی استفاده نکنید .فقط ابیاری و تهویه و دما رو کنترل کنید تا گیاه سرحال بشه .کوددهی زیاد یا استفاده ی زیاد از سموم میتونه به گیاه اسیب بزنه مخصوصا تو فصول گرم .

۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۶:۲۷:۲۳

کاربر

ممنون بابت راهنمایی

۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۹:۴۳:۴۸

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۲۳:۵۹:۲۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@