پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

هاشميان

تعداد سوال: ۱

قارچ در گلدان بنجامين ابلق ویژه

تعداد بازدید ۱۱۷۷

باسلام، من چند ماهي است كه گلدان بنجامین ابلق خريداري كردم و همه نکات رعایت شده فقط نورش میدونم در فاصله ۳ متری از پنجره با نور شمالی است و فکر کنم کمه، خیلی خوب برگدار شد ولی گاعی خیلی کم برگ های سبز تازه در امده با اسپری کردن می افتادن و همچنین در عرض یک شب برای انجام اسپری روزانه دیدم از اسپری روز قبل تا الان نصف گلدان برگ ها پژمرده شده پ آویزون شدن و یک قارچ در حاشیه گلدانم در اومده من باید چیکار کنم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۸ ۱۱:۱۱:۵۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر قارچ در عکس ارسالی مشخص نیست ولی حتما کامل از گلدون خارجش کنید چون با تغذیه از مواد خاک گیاهتون رو ضعیف میکنه و برای ریزش نور گیاهتون به چه شکل هست؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۸ ۱۲:۱۱:۰۱

هاشميان

قارچ در خاك گلدان و چتر رنگ قهوه اي داره كمي بادقت مي تونيد ببينيد، ريزش هم به صورت برگ هاي سبز و حتي تازه درآمده هستش كه مي ريزن انگار سست هستن و با اسپري هم گاها مي ريزن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۰۸ ۱۲:۵۶:۳۷

کارشناس شماره ۲

بله در این عکس کاملا واضح هست در صورت رطوبت بالای خاک این قارچ در اومده و حتما از خاک خارج کنید خودش به عنوان بیماری محسوب نمیشه ولی برای رشد از مواد غذایی خاک استفاده میکنه و باعث میشه مواد غذایی ریشه گیاهتون کم بشه هرچند روز یکبار اب میدید؟ سوراخ زهکش زیر گلدون باز هست؟

۱۴۰۰-۰۳-۰۹ ۰۰:۰۸:۴۲

هاشميان

بله سوراخ زهكش باز هست و من هر ١ شنبه و ٥ شنبه اب جوشيده خنك شده ميدم و هر روز اسپري ميكنم

۱۴۰۰-۰۳-۰۹ ۰۰:۵۴:۰۶

کارشناس شماره ۲

اسپری پاشی از فاصله یک متری و نیم انجام بشه و هرزمان سطح خاک به عمق دو سانت خشک بود بهش آب بدید باید جایی قرار بدیذ که نور خوب غیر مستقیم بهش برسه گیاهان ابلق نور بیشتری نیاز دارند و در صورت کمبود نور برگ ها ریزش پیدا میکنند

۱۴۰۰-۰۳-۰۹ ۲۳:۰۰:۱۶

هاشميان

ميشه بفرماييد الان كه اينجور بي حال شده چجوري بايد درستش كنم مكمل خاصي لازم داره؟ روي خاك هم يكم دون دون هاي سفيد بود كه اب ريختم ديگه ميست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۱۸ ۲۲:۱۶:۱۹

کارشناس شماره ۲

سطح خاک مثل شوره بود؟؟؟ با آب شیر گیاهتون رو اب میدید؟ و بفرمایید کود خاصی تازگی استفاده نکردید؟

۱۴۰۰-۰۳-۱۹ ۱۰:۳۶:۴۱

هاشميان

كودش تغييري ندادم و بله مثل شوره روي خاك بود من اب جوشيده خنك شده ميدم و هفته اي دوبار اب داده ميشه و اين هفته سفر بودم يكبار اب دادم و اومدم ديدم اينجوري شده چيكار كنم

۱۴۰۰-۰۳-۱۹ ۱۲:۳۷:۳۰

کارشناس شماره ۲

برای ابیاری از اب جوشیده استفاده نکنید اگر املاح اب منطقه بالا باشه وقتی جوشیده میشه املاحش بیشتر میشه و باعث شوره خاک میشه. بهتر از اب بیات استفاده کنید که ابی هست که ۲۴ ساعت راکد بمونه کلرش میپره البته اب تصفیه خیلی بهتره و مصرف بالای کود و خاکی که مدتی تعویض نشده هم میتونه باعث شوره سطح خاک بشه

۱۴۰۰-۰۳-۱۹ ۲۲:۴۶:۰۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@