پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهدیه سیدرضایی

تعداد سوال: ۱

سلام روزتون بخیر من یه گیاه کروتون دارم دو ماه پیش گلدونش رو عوض کردم برگهاش رو به پایین افتاده از بالا تا پایین و گیاه اصلا شاداب نیست مدتی صبر کردم اما فایده نداشت موقع تعویض گلدان تمام موارد رو رعایت کردم چند روزی هست اطراف گلدان میشه ریز سیاه میبینم میشه لطفا راهنمایی کنید ویژه

تعداد بازدید ۲۱۴

سلام روزتون بخیر من یه گیاه کروتون دارم دو ماه پیش گلدونش رو عوض کردم برگهاش رو به پایین افتاده از بالا تا پایین و گیاه اصلا شاداب نیست مدتی صبر کردم اما فایده نداشت موقع تعویض گلدان تمام موارد رو رعایت کردم چند روزی هست اطراف گلدان میشه ریز سیاه میبینم میشه لطفا راهنمایی کنید

۱۴۰۰-۰۳-۰۹ ۱۷:۰۶:۰۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا عکس گیاه را ارسال کنید متشکرم

۱۴۰۰-۰۳-۱۰ ۰۱:۳۰:۲۲

مهدیه سیدرضایی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۱۰ ۰۴:۵۵:۱۸

کارشناس شماره ۱

عکس ارسال نشده لطفا از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ عکس را به همراه نام کاربری ارسال کنید

۱۴۰۰-۰۳-۱۱ ۰۱:۴۴:۳۳

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۱۱ ۱۳:۴۷:۴۱

کارشناس شماره ۱

پشه ها رو با سم دیازینون از بین ببرید .مقدار یک قاشق چایخوری از سم را داخل یک لیتر آب حل کنید و روی خاک اسپری کنید . لابه لای برگها و زیر برگها هم اگه اثری از آفت حشره است میتونید محلول سم را روی گیاه هم اسپری کنید . آیا به گیاه هوای تازه میرسونید ؟ آبیاری به چه میزان و با چه فاصله ی زمانی انجام میشه ؟

۱۴۰۰-۰۳-۱۱ ۱۳:۵۰:۳۶

مهدیه سیدرضایی

ممنون از راهنماییتون آبیاری دو بار در هفته با فاصله سه روز گیاه نزدیک درب تراس قرار داره که مرتب باز و بسته میشود

۱۴۰۰-۰۳-۱۱ ۱۴:۰۶:۳۳

کارشناس شماره ۱

کروتون نسبت به جابجایی هوا خیلی حساسه بهتره گلدان را از کنار درب تراس بردارید و در مکان دیگه از که پرنور باشه بزارید .اگر میتونید تو تراس براش سایه بان درست کنید که خیلی بهتره ، چون نیمه ی اول سال رشد بهتری تو هوای آزاد میکنه ، در هر نوبت ابیاری ، آب از زیر گلدان خارج میشه ؟

۱۴۰۰-۰۳-۱۱ ۱۴:۱۸:۵۶

مهدیه سیدرضایی

بله آب مقداری از زیر گلدان خارج میشود بهتر نیست شاخه کوچیک بغلش ازش جدا بشه؟

۱۴۰۰-۰۳-۱۱ ۱۴:۵۰:۱۰

کارشناس شماره ۱

نه اینطوری تقارن گیاهتون به هم میخوره و اون ساقه ی بزرگتر کج میشه .اگه میخواهید گیاه را هرس کنید بهتره ساقه ی بزرگتر را همطراز با ساقه ی کوچکتر قطع کنید و قلمه را دوباره در اب یا خاک ریشه دار کنید .از محل قطع ، جوانه های جانبی بیدار میشوند و گیاهتون پرپشت تر میشه . چون در عکس بیحالی گیاه زیاد واضح نیست ، بهتره گلدان را نیم ساعت در ظرف آب قرار بدید تا تشنگیِ احتمالی ِ ریشه ها ، برطرف شود . اگر با اینکار گیاه سرحال نشد باید محل نگهداری گلدان را تغییر بدید .

۱۴۰۰-۰۳-۱۲ ۰۱:۲۶:۵۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@