پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سمیرا بهاری زاده

تعداد سوال: ۱

قاشقی ویژه

تعداد بازدید ۲۴۹

سلام.روی برگهای گیاه قاشقی من لکه های قهوه ای کوچک مثل سوختگی افتاده بود و بیحال و پژمرده شده بود.قارچکش زدم و با قارچکش آبیاری کردم. بهتر شده صخامت برگها هم بیشتر شده و برگها صاف شدن ولی تمام برگهای جدیدی که درآورده پزمرده و ضعیفن و با اشاره ای می ریزن. آبیاریم زیاد نیست یعنی ۳ سانت سطح خاک خشک میشه بعد اب میدم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۱۰ ۲۱:۱۹:۲۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .خاک گلدان کوکوپیت پرلیت هستش ؟ در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۰-۰۳-۱۱ ۰۲:۰۰:۰۳

سمیرا بهاری زاده

بله هربار حدود ۱ لیوان آب میدم. وقتی که سطح خاک خشک شده. البتهفکر کنم اب دهی کم بوده چون فواصل قبلا ۲ هفته یکبار بود و الان تقریبا ۵ تا ۷ روز یکبار هر موقه که ۵ سانت سطح خاک خشک میشه.این لکها هم دیگه زیاد نشدند ولی برگهای کوچیک تازه ش شل شده و می افته

۱۴۰۰-۰۳-۱۱ ۰۲:۰۳:۵۵

کارشناس شماره ۱

وقتی داخل خاک گلدان کوکوپیت و پرلیت وجود داشته باشه تشخیص زمان ابیاری یه کم سخت میشه چون کوکوپیت در سطح خیلی زود خشک میشه در حالی که در عمق هنوز رطوبت کافی ، وجود داره . بهتره تست رطوبتِ خاک را با سیخ چوبی انجام بدید و اگر خاک رطوبت کم ( نیمه خشک)داشت اقدام به ابیاری گیاه نمایید .بهتره در هر نوبت ابیاری به اندازه ای در گلدان آب بریزید که مطمئن شوید به ریشه ها اب ِ کافی رسیده است . مدتی ابیاری را کنترل کنید و وضعیت گیاه را از طریق همین تاپیک اطلاع بدید .متشکرم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20
۱۴۰۰-۰۳-۱۲ ۰۱:۱۷:۳۳

سمیرا بهاری زاده

سلام گل قاشقی من شرایطش خیلی بهتر شده. جوانه هاش رشد کرده و برگها سرحال شده.اما سانسوریا شمشیریم با اینکه پاجوش هم داره اما چروک و دور برگها حالت سوخته داره. فکر کردم عمق گلدونش زیاده، هفته قبل نصف گلدون رو پوکه معدنی ریختم و دوباره کاشتمش.و با قارچکش و حدود ۶۰۰ سی سی آبیاریش کردم. البته ابی از زیر گلدون خارج نشد. احتمال داره مقدار اب کم بوده؟ قطر و عمق گلدون ۳۰ هست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۵ ۲۳:۱۵:۵۱

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر خداروشکر که قاشقی وضعیت اش خوب شده . بله عمده ترین علت چروک شدن برگهای سانسوریا ابیاری کم هستش از چه خاکی استفاده کردید ؟

۱۴۰۰-۰۴-۰۶ ۰۰:۲۱:۴۷

سمیرا بهاری زاده

خاک برگ هست با به چیز دیگه مخلوطه.خود گلخونه دار داد. برای اینکه خاک نصف پایینی گلدون خیس می موند و نیمه بالایی که ریشه های گیاه توش بود ، خشک می شد، حجم خاک رو با پوکه جایگزین کردم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۰۶ ۰۰:۳۰:۴۷

کارشناس شماره ۱

اگه خاک گلدون خیلی سبک باشه در زمان ابیاری ریشه ها نمیتونن اب کافی دریافت کنن بهتره خاک سانسوریا بافتش کمی متوسط باشه ، وقتی برگها چروک میشن با ابیاری کافی و منظم به حالت قبل برمیگردند .

۱۴۰۰-۰۴-۰۶ ۰۸:۰۹:۴۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@