پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا

تعداد سوال: ۱

بیحالی گل قاشقی ویژه

تعداد بازدید ۷۲۵

گل قاشقی من بیحال شده و ساقه هاش شل شدن.حدود ده روز از تعویض گلدون میگذره.هر سه روز یکبار اب میدم و نور از پنجره جنوبی ساعت ۷ بعدازظهر میگیره.بعضی وقتها اشعه مستقیم خورشید اون زمان میگیره چون پنجره باز میکنم و پرده کنار میزنم.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۱۱ ۱۹:۵۲:۳۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .از چه خاکی براش استفاده کردید ؟

۱۴۰۰-۰۳-۱۲ ۰۱:۵۹:۳۳

زهرا

نمیدونم.تصویری میزارم شاید خاکش قابل تشخیص باشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۱۲ ۱۲:۴۷:۵۰

کارشناس شماره ۱

تو عکس که خاکش ظاهرا کوکوپیت نداره . در هر نوبت آبیاری ، چقدر آب در گلدان میریزید آیا آب از زیر گلدان خارج میشه ؟

۱۴۰۰-۰۳-۱۳ ۰۰:۰۴:۰۹

زهرا

ترکیب خاکش کوکوپیت و پیت ماس هست.امروز به توصیه ی برادرم خوب سیرابش کردم طوری که اب از زیر گلدون خارج بشه و اب زیرگلدونی رو دور ریختم.ایا ممکنه از کم ابی بوده باشه؟اینجور سیرابش کردم،با توجه به فصل تابستان،سه روز اینده دوباره همینجور ابیاری انجام بدم؟اسپری اب چطور؟

۱۴۰۰-۰۳-۱۳ ۰۰:۳۶:۳۸

کارشناس شماره ۱

بله از کم ابی هم میتونه باشه اما چون پیتماس و کوکوپیت از یک طرف اب زیادی را در خود نگه میدارند و از طرفی با آبیاری ِ معمولی ممکنه آب کافی به ریشه نرسانند ،چون کوکوپیت و پیتماس بافتی دارند که باید چند دقیقه ای در اب باقی بمانند تا اب را جذب کنند .وقتی خاک گلدان ،کوکوپیت و پیتماس داره با آبیاری ِ معمولی فقط سطح خاک خیس شده و از بعضی نقاط ، آب از زیر گلدان خارج میشه در حالی که بیشتر حجمِ خاک ، خشک ، باقی میمونه ، برای آبیاریِ گلدانی که این ترکیب خاک را دارد بهتره زمانی که خاک گلدان کاملا خشک شد ، گلدان را چند دقیقه ای در ظرف آب قرار بدید طوری که گلدان تا نیمه ، در آب قرار داشته باشد ، زمانی که رطوبت از لایه های زیرین ِ خاک ، به سطح خاکِ گلدان رسید ، میتوانید گلدان را از آب خارج کنید و آنرا در زیرگلدانی قرار بدید ، آبِ اضافی در زیرگلدانی را هم خالی کنید و نگزارید باقی بماند . تا نوبتِ آبیاریِ بعدی ، خاک ی که این ترکیبات را دارد باید کاملا خشک شود ، بطوری که وقتی گلدان را بلند میکنید سبکیِ آن را احساس کنید .

۱۴۰۰-۰۳-۱۳ ۰۱:۵۳:۵۷

زهرا

ممنون.چه خاکی مناسب تره تا نگران ابرسانی به ریشه ها نباشم؟

۱۴۰۰-۰۳-۱۳ ۱۸:۳۸:۴۳

کارشناس شماره ۱

خاکی با بافت متوسط و زهکشی مناسب . ترکیبی از خاکباغچه و خاکبرگ و ورمی کمپوست و کمی پوست برنج ( سبوس )خاک خوبی هستش .

۱۴۰۰-۰۳-۱۴ ۰۳:۲۱:۵۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@