پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

shirin sadeghi

تعداد سوال: ۴

گیاه برگ بیدی ویژه

تعداد بازدید ۲۶۵

سلام خسته نباشید من این گیاه برگ بیدی رو تازه آوردم خونه قبلا خوب بهش رسیدگی نشده بود من ساقه های خشک رو جدا کردم حالا میبینم برگاش دارن خشک میشن اصلا شادابی نیست رو گیاه باید چیکار کنم؟ 10 سانتی خاک خشک شدنی آب میدم ولی آب که میدم میمونه روی خاک دیر نفوذ میکنه

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۱۲ ۱۸:۴۶:۵۲

shirin sadeghi

همچنین روی یکی از برگ ها این تورعنکبوت هست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۱۲ ۱۸:۵۱:۴۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .برای احیاء این گیاه باید چند کار انجام بدید . ۱- خاک را تعویض و از خاک سبکتری استفاده کنید ۲- گیاه را هرس کنید به صورتی که دو تا سه بند روی گیاه باقی بماند و بعد گلدان را در معرض نور مستقیم قرار بدید . ۳- ساقه هایی که هرس کردید را در اب یا خاک سبک ریشه دار کنید. ۴- نور کم محیط ، خاک و ابیاری نامناسب باعث ضعیف شدن گیاه میشه . پس بهتره این دو فاکتور را حتما مدنظر قرار بدید . ۵-هرس مداوم علاوه بر پرپشت تر شدن گیاه میشه ، باعث قوی شدن گیاه هم میشه پس سعی کنید با هرس کردن گیاه را قوی نگهدارید .هرس فقط در فصول بهار و تابستان انجام بشه . ۶- برگ بیدی به هوای تازه نیاز داره بهتره اگر تراس دارید گیاه را از بهار تا اواسط پاییز در تراس نگه دارید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود برگ دهی
۱۴۰۰-۰۳-۱۳ ۰۰:۲۵:۳۹

shirin sadeghi

خیلی ممنونممممم???

۱۴۰۰-۰۳-۱۳ ۱۰:۰۷:۰۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۳-۱۴ ۰۳:۲۳:۰۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@