پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

حسین کاظمی

تعداد سوال: ۱

ریزش برگهای گل بونسای و قهوه ای رنگ شدن آنها ویژه

تعداد بازدید ۵۲۳

سلام وقتتون بخیر باشه.میخواستم بگم که من ۱ ماهی میشه که گل بونسای خریدم حدود ۲ هفته وضعیتش خوب بود ولی از وقتی که گلدونش رو تو گل فروشی عوض کردم برگهای سبزش مریزن و بیشتر برگهاش هم قهوه ای رنگ شده و روزی ۸ تا از برگهاش میریزن.من خیلی دوسش دارم و نمیخوام از دستش بوم.لطفا راهنماییم کنین.براش سم بردوسیف هم خریدم ولی فعلا جواب نداده.ممنون میشم راهنماییم کنین.🙏🙏🙏

۱۴۰۰-۰۳-۱۴ ۱۳:۰۴:۰۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیربرای تشخیص دقیق تر یک عکس از،گیاهتون ارسال بفرمایید

۱۴۰۰-۰۳-۱۴ ۱۳:۰۹:۳۷

حسین کاظمی

ممنون میشم از لطفتون

۱۴۰۰-۰۳-۱۴ ۱۳:۴۲:۰۳

حسین کاظمی

من یه عکس فرستادم براتون.

۱۴۰۰-۰۳-۱۴ ۱۳:۴۵:۵۳

کارشناس شماره ۲

عکستون اینجا لود نشد اگه ممکنه به واتسپ این شماره ارسال بفرمایید ۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸

۱۴۰۰-۰۳-۱۴ ۱۶:۰۰:۰۷

حسین کاظمی

سلام خسته نباشین.من به اون شماره واتساپ عکس گل رو فرستادم ولی فعلا جواب ندادن.ممنون میشم به ایشون اطلاع بدین تا به سوال ما جواب بدن.با تشکر فراوان

۱۴۰۰-۰۳-۱۴ ۱۸:۲۸:۴۰

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۱۴ ۲۳:۳۶:۳۴

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر بله هم عکس ها هم پیامتون دریافت شد گیاهتون به لکه برگی قارچی دچار شده البته که سم بردو برای کنترل بهضی بیماری های قارچی مثل سفیدک مناسب هست ولی برای این لکه برگی سم مانکوزب بهتر جواب میده و شما گفتید لکه های سفید مربوط به سم هستند؟ همه لکه ها؟ در عکس ارسالی چندجا مثل حالت لکه های پودری سفید بود؟ ایا از نزدیک هم اینطور هست یا خیر لکه سم هست و در عکس واضح نیافتاده و سوال بعدی سوراخ زهکش زیر گلدون شما باز هست؟ و یک نکته دیگه اصلا سم و مه پاشی رو از فاصله نزدیک انجام ندید که قطرات اب اینطوری بزرگ روی برگ قرار بگیره باید حداقل از فاصله نیم متری و با یک مه پاش انجام بشه به شکل پودری اب پاشیده بشه

۱۴۰۰-۰۳-۱۴ ۲۳:۴۰:۳۳

حسین کاظمی

تمام لکه های سفید مربوط به سم بردوسیف هست که با آبپاش بهش زدم.الان مشکل اصلی اینکه روی برگهاش خال قهوه ای میفته و رفته رفته اون خالهای قهوه ای بزرگ میشن و برگهاش میریزه. سوراخ زه کشی گلدون هم بازه.الان راه چاره چیه.ممنون میشم از راهنماییتون.

۱۴۰۰-۰۳-۱۴ ۲۳:۴۷:۲۱

کارشناس شماره ۲

بله اون لکه های قهوه ای قارچ هستند که ایجاد میشن و در اثر قرار گرفتن اب روی برگ ها و بالا بودن رطوبت قارچ ایجاد میشه و وقتی شما غبار پاشی رئ ادامه میدید گسترش پیدا میکنن فعلا باید غبار پاشی رو متوقف کنید و برای تامین رطوبت گیاهتون با توجه به زهکش خوبی که داره براش جزیره درست کنید و تا متوقف شدن لکه ها فعلا غبار پاشی برگ رو انجام ندید و از سموم قارچکش ترکیبی مانکوزب که براتون لینکشو میزارم استفاده کنید سه بار حداکثر استفاده بشه و با فاصله نیم متری اسپری بشه حتما با سم پاشی که نازلش حالت مه پاش داره و قطرات اب بزرگ روی برگ نمیمونه بعد از 48 ساعت هم با یک دستمال نیمه مرطوب برگ هارو پاک کنید تهویه محیط هم خوب باشه بعد از توقف رشد لکه ها غبار پاشی برگ از فاصله یک متری با اب تصفیه رو میتونید انجام بدید و برای تقویت بونسای بهش ماهی یکبار اسید هیومیک و کود مخصوص بونسای هم بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود بونسای protect nature کود مایع هیومیک اسید protect nature کود بونسای قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۳-۱۵ ۰۱:۰۷:۱۷

حسین کاظمی

ببخشید اونوقت نحوه استفاده از اون سم مازنکوب و اون ۴ تا دارویی که عکسشون رو برام فرستادین رو میشه توضیح بدین که چجوری استفاده بکنم. و آیا اینکه من اونارو تو تبریز میتونم پیدا کنم یا سفارش بدم برام ارسال کنین؟؟و اینکه از این داروها تا کی استفاده بکنم؟منظورم همون سم مازنکوب و اون ۴ تا دارویی که عکسشو فرستادین.ممنون از راهنماییتون.

۱۴۰۰-۰۳-۱۵ ۰۴:۴۱:۲۷

کارشناس شماره ۲

بله میتونید سفارش بدید دستور سم روی بسته نوشته شده بسته به اینکه شما از چه مارک سم خریداری میکنید میتونه مقدار مخلوط کردن سم با اب متفاوت باشه مثلا سموم ما یک قاشق چایی خوری با یک و نیم لیتر اب توصیه میشه البته لازمه حتما زمان مصرف ظبق دستور نوشته شده استفاده کنید و سه بار به فاصله ۷ روز به برگ های گیاهتون با فاصله اسپری کنید و کمی،هم همراه اب ابیاری بدید اسید هیومیک هم ماهی یکبار طبق دستور رقیق سازی روی بسته درست میکنید و همراه اب ابیاری به گیاهتون میدید کود تقویتی بونسای هم اگر تا حالا ندادید اول ماهی یکبار بعد از دوماه که گیاه عادت کرد دو‌هفته یکبار به گیاهتون بدید

۱۴۰۰-۰۳-۱۵ ۱۲:۲۲:۳۵

حسین کاظمی

بی زحمت تمام سموم و داروهایی که گفتین قیمتشون و هزینه ارسالشون رو بگین.اگه مقدور بود سفارش بدم بفرستین.واینکه چند روزه به دستم میرسه.چون اینجوری که پیش میره فک کنم یه هفته ای گیاه بمیره.ممنون از لطفتون.

۱۴۰۰-۰۳-۱۵ ۱۲:۴۴:۴۶

کارشناس شماره ۲

برای اطلاع از شرایط سفارش محصولات به واتسپ این شماره۲۱۵۸ ۵۶۴ ۰۹۳۷پیام دهید

۱۴۰۰-۰۳-۱۵ ۱۴:۰۸:۰۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@