پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه اصغریان

تعداد سوال: ۱

برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۵۴۸

با سلام وقتتون ب خیر ۳ روزه که لکه های سیاه روی دو تا از برگ های برگ انجیری افتاده قبلا ی مدت چند تا برگش از نوک برگ به سمت ساقه زرد شد و افتاد و تقریبا یک ماهه که این مشکلش برطرف شده و از جهت آبیاری هم خاک ش آب زیادی در خودش نگه نمیداره و خیلی زود آب از ته گلدون میریزه بیرون ممنون میشم راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۱۴ ۱۹:۲۷:۰۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا بفرمایید گیاه از نظر نور و تهویه در چه محیطی قرار داره؟ لطفا یه عکس از نمای کلی گیاه ارسال کنید متشکرم

۱۴۰۰-۰۳-۱۵ ۰۰:۴۹:۵۱

فاطمه اصغریان

از نظر تهویه و نور شرایط خوبی داره هم نور کافی داره و هم اینکه داخل اتاق تهویه مناسب داره سرعت رشد این لکه های سیاه خیلی بالاس دیروز روی برگ دوم لکه به سختی دیده میشد ولی در عرض چند ساعت دو لکه دیگه روی همون برگ افتاد که به سرعت سیاه شدن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۱۵ ۰۹:۴۰:۵۰

کارشناس شماره ۱

اگه پنجره تون جنوبی باشه . شدت و گرمای حاصل از نور خورشید میتونه باعث سوختگی بشه . غبار پاشی یا ابیاری رو در چه ساعاتی از روز انجام میدید ؟

۱۴۰۰-۰۳-۱۵ ۱۷:۲۶:۱۲

فاطمه اصغریان

پنجره به سمت غرب هستش غبارپاشی خیلی کم انجام میدم چون اوایل که برگ ها زرد می‌شدن به گلفروش که مراجعه کردم گفت که اصن غبارپاشی انجام ندم تا ی مدت آبیاری هفته ای یک بار عصر ها انجام میدم ببخشید برگ های لکه دار رو جدا کنم؟ دائما لکه های روی برگ ها پیشرفت میکنن و من نگران برگ های دیگه هستم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۱۵ ۱۹:۱۳:۰۹

کارشناس شماره ۱

بله برگهای الوده را جدا کنید و یکبار بهش سم قارچ کش بزنید .اگر بعد از ده روز باز هم برگها الوده شدند سمپاشی را تکرار کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۳-۱۵ ۲۳:۵۹:۳۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@