پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مائده حسنپور

تعداد سوال: ۲

نخل ماداگاسکار ویژه

تعداد بازدید ۲۸۱

سلام ،نخل من در راه پله و پایین پنجره قرار داده وپنجره باز نمیشه،در طول چند روز سه تا برگ زرد شدهانگشت دوم رو داخل خاک گلدون میبرم و اگه خاک خشک بود آبیاری میکنم. الان برای درمان زردی برگ ها باید چیکار کنم ، البته حدود دو هفته پیش سر چند تا از برگ ها سیاه و خشک شده بود.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۳۰ ۱۳:۳۵:۳۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر .نخل ماداگاسکار در فصل رشد به هوای تازه و نور زیاد و آبیاری کافی نیاز داره . نخل شما بعلت تهویه ی نامناسب محیط دچار این مشکلات شده بهتره اگر تراس دارید گلدان را تا زمان خنک شدن هوا در تراس نگه دارید و بعد از خنک شدن به داخل اتاق در کنار پنجره ی نورگیر قرار بدید . متوجه آفت یا چیز غیر عادی در گیاه نشدید ؟.اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۵-۳۰ ۲۳:۰۷:۱۳

مائده حسنپور

یعنی اگر در طول روز در آفتاب باشد ،اشکالی نداره؟ سه تا ریشه هم از زیر گلدون اومده بیرون ،موردی داره؟

۱۳۹۹-۰۵-۳۱ ۱۰:۱۵:۵۴

کارشناس شماره ۱

اشکالی نداره نخل تو فصل رشد به نور مستقیم نیاز داره البته چون گیاه شما تو محیط سربسته بوده ممکنه بردن زیر آفتاب به یکباره باعث سوختگی برگها بشه بهتره اول نخل رو تو هوای آزاد و در محلی سایه آفتاب قرار بدید به طوری که فقط آفتاب صبح رو دریافت کنه بعد کم کم به نور زیاد عادت بدیدش . اگر ریشه ها از زیر گلدان بیرون زده میتونید گلدانش رو با یک سایز بزرگتر تعویض کنید .

۱۳۹۹-۰۵-۳۱ ۲۲:۴۴:۲۷

مائده حسنپور

خیلی ممنون از راهنماییتون

۱۳۹۹-۰۶-۰۱ ۰۶:۳۸:۱۶

مائده حسنپور

سلام ،من امروز متوجه یک بریدگی یا زخم روی نخلم شدم و اطراف همون هم صورتی رنگ شده و کمی نرم،باید چیکار کنم، لطفا راهنمایی کنید

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۱۶ ۱۷:۵۴:۳۲

کارشناس شماره ۱

سلام از خاک درش بیارید و ریشه رو بشورید و برام عکس بفرستید

۱۳۹۹-۰۶-۱۶ ۱۸:۳۶:۳۸

مائده حسنپور

خراب نشه، خیلی دوستش دارم

۱۳۹۹-۰۶-۱۶ ۱۸:۴۳:۰۷

کارشناس شماره ۱

نگران نباشید .گیاهتون خودش در حال پوسیده شدن هست باید ببینیم میشه جلوی پوسیدگی رو گرفت و گیاه رو نجات داد یا خیر ؟

۱۳۹۹-۰۶-۱۶ ۱۹:۰۳:۲۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@