پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهره

تعداد سوال: ۵

زرد شدن یکی از برگهای مانسترا بعد از حدود یک ماه تا یک ماه و نیم ویژه

تعداد بازدید ۴۸۵

سلام ببخشید من حدود یک ماهه و نیم هست گلدون برگ انجیری خریدم الان دیدم یکی از برگاش زرد شده باید چکار کنم جمعه بهش آب داده بودم الان چک کردم دیدم خاکش خشک دوباره اب دادم. مشکل از کجاست و راه حل چیست؟ باید ببرمش؟

۱۴۰۰-۰۳-۱۸ ۱۱:۰۴:۰۷

زهره

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۱۸ ۱۱:۲۰:۲۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا بفرمایید سوراخ زهکش زیر گلدونتون باز هست؟ و توی این مدت بهش کود خاصی دادید

۱۴۰۰-۰۳-۱۹ ۱۰:۳۳:۴۹

زهره

بله بازه. بله حدود ۱۲ روز پیش کودا دادم

۱۴۰۰-۰۳-۱۹ ۱۰:۵۹:۳۹

کارشناس شماره ۲

میفرمایید چه کودی بوده و چه مقدار ؟

۱۴۰۰-۰۳-۱۹ ۲۲:۴۰:۱۷

زهره

۱ قاشق چایخوری در ۱/۵ لیتر

۱۴۰۰-۰۳-۲۰ ۱۰:۳۶:۲۰

کارشناس شماره ۲

کود سه بیست دادید؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۰ ۱۲:۱۰:۱۷

زهره

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۰ ۱۳:۴۳:۳۴

کارشناس شماره ۲

بله این کود سه بیست هست به گیاهتون کود کلات اهن هم بدید زردی برگ در اثر کمبود عناصر پیش میاد که یکی از علت های اصلی کمبود اهن هست هر 45 روز یکبار فقط به گیاهانی که برگ سبز دارند کود اهن بدید و ابیاری هر زمان سطح خاک یک سانت خشک شد اب بدید تا اندازه ای که چند قطره از زیر گلدون خارج بشه حتما که مطمئن بشید زهکش گلدون باز هست

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع آهن protect nature
۱۴۰۰-۰۳-۲۱ ۰۰:۲۵:۰۶

زهره

ممنون از راهنمایی تون فقط اینکه الان تو فصل گرما تقریبا هفته ای دو مرتبه آب بدم؟ تعدادی از برگها هم سرشون حالت سوخته و قهوه ای پیدا کرده این میتونه از چی باشه؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۲:۱۶:۲۶

زهره

البته لبه ساقه ها هم همینطور قهوه ای و خشک و سوخته شده که من اون لبه ها رو هم به این شکل جدا می کنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۲:۲۲:۵۱

کارشناس شماره ۲

منظورتون از قسمت های خشک ساقه این قسمت هایی هست که های لایت کردم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۲:۵۶:۲۴

زهره

نه پایینی که فکر کنم ریشه هوایی گیاهه ولی بالایی درسته و شبیه اون تو گیاه که من جدا کردم و همچنین لبه برگها که جدا کردمشون

۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۳:۰۰:۱۹

کارشناس شماره ۲

دقیقا همینو میخواستم بگم این قسمت ها ریشه هوایی گیاه هست که نباید قطع بشه اون پشتی هم ریشه هوایی هست . برگ هاتون به چه شکل بریده شده عکس اون قسمت بریده شده رو بفرستید لطفا

۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۸:۱۳:۰۲

زهره

نه فکر کنم من هم اشتباه متوجه شدم اون بالایی هم ریشه هوایی بود منظور من لبه نازک ساقه ها هست که تیرست و لبه برگ ها که جدا کردم

۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۸:۳۰:۵۰

کارشناس شماره ۲

لبه برگ ها در اثر خشکی و همینطور بیماری های قارچی سیاه و قهوه ای میشه که برای جلوگیری از این حالت رطوبت محیط رو بالا ببرید و قارچکش استفاده کنید در عکس ارسالی این دو حالت مشاهده نشد با توجه به اینکه خودتون قیچی کردید یا جدا کردید دقت کنید جدا کردن قسمت های الوده برگ حتما با وسیله ضدعفونی شده انجام بشه و بعد از اینکار حتما اون قسمت برگ با قارچکش مانکوزب سم پاشی بش چون میتونه محل ورود باکتری و قارچ ها باشه

۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۰۱:۰۶:۲۳

زهره

سلام مجدد. من الان دیدم گیاهم که یه جوانه زده بود اون جوانه سیاه شده و من که دست زدم راحت کنده شد این از چی میتونه باشه؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۴ ۱۴:۴۳:۳۴

زهره

فقط یه سوال دیگه اینکه کود اهن رو به کدوم از این گیاهان میشه داد؟ لیراتا سانسوریا و پتوس ساده و مرمری کاج مطبق برگ قاشقی ابلق فیتونیا آگلونما

۱۴۰۰-۰۳-۲۴ ۱۴:۵۴:۳۹

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر جوانه همین گیاه برگ انجیری تون سیاه شد و افتاد؟

۱۴۰۰-۰۳-۲۴ ۲۳:۲۷:۲۹

کارشناس شماره ۲

کود اهن برای گیاهانی که برگ سبز دارند میشه ماهی یکبار استفاده بشه ولی برای گیاهان ابلق یا گیاهان برگ رنگی استفاده نشه

۱۴۰۰-۰۳-۲۴ ۲۳:۲۸:۴۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@