پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۱

گل سانسوریا ابلق ویژه

تعداد بازدید ۷۶۷

سلام خسته نباشید من یک سالی هست یه سانسوریا ابلق هدیه گرفتم سه ماه پیش گلدونشو عوض کردم الان خیلی برگاش بی حال و حالت لوله ای داره و اصلا سرحال نیست پاجوش هم که اصلا نزده آبیاری هر یک هفته یکبار یه لیوان آب بهش میدم دم در ورودی هم گذاشتمش میشه راهنمایی بفرمایید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۱۸ ۱۹:۰۵:۵۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر گیاهتون به شدت تشنه است .یک لیوان اب برای گلدان و گیاهی با این سایز بسیار کم هستش .خاک گلدان چه ترکیبی داره ؟ خاکبرگ یا کوکوپیت پرلیت ؟

۱۴۰۰-۰۳-۱۹ ۱۹:۴۴:۰۹

کاربر

سلام خسته نباشید سه ماه پیش خاکشو عوض کردم گلخانه ترکیبی از خاک برگ و کوکوپیت زد البته یه تقویتی مثل ورمی هم بهش اضافه کرد تقریبا هفته ای یکبار بهش آب میدم منزل ما رطوبت زیادی نداره ولی نورش فکرمی‌کنم کافی باشه دم در ورودی هست بعد از تعویض خاک یکبار بهش قارچ کش دادم و یکبار هم دوماه پیش سه بیست دادم ولی اصلا سرحال نیست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۳-۱۹ ۲۱:۲۵:۳۹

کارشناس شماره ۱

بهتره ابیاری (مخصوصا در فصول گرم ) زمانی انجام بشه که خاک گلدون خشک شده باشه .میتونید خشکی خاک گلدون را با قرار دادن سیخ چوبی در خاک تست کنید .اگر بعد از بیرون اوردن سیخ چوبی ذرات خاک به سیخ چسبیده باشه نیازی به ابیاری نیست در غیر اینصورت گیاه را سیرآب کنید . چون گیاه دچار تنش آبی شده ، برای رفع تشنگی گیاه میتوانید گلدان را به مدت نیم ساعت در ظرف اب قرار بدید تا گیاه سیراب شود .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 20-20-20
۱۴۰۰-۰۳-۲۰ ۰۱:۲۳:۲۴

کاربر

میشه بفرمایید برای اینکه پاجوش بزنه و برگ جدید بده چی باید بهش بدم؟ و اینکه جای گلدان رو عوض نکنم ؟ خونه ما رو به قبله هست و گلدان من دم در ورودی آیا از نظر دمایی جای مناسبی هست؟ چون با باز و بسته شدن در ممکنه تغییر دما صورت بگیره و اینکه مشکلش فقط بی آبی هست ؟ خیلی نگرانم که گلم از بین نره ممنون از شما

۱۴۰۰-۰۳-۲۰ ۰۹:۱۵:۱۱

کارشناس شماره ۱

برای پاجوش دهی میتونید از کود فسفر بالا استفاده کنید ۱۰-۵۲-۱۰ npk کود مناسبی هستش .کوددهی را از بهار تا اواخر تابستان هر دو هفته یکبار انجام بدید چون سانسوریاتون ابلق هستش بهتره در جایی قرار داشته باشه که کمی به پنجره ی نورگیر نزدیکتر باشه تا برگها رنگ خودشون رو حفظ کنند . در فصل بهار و تابستان مانعی نداره کنار درب ورودی باشه البتا باید مراقب باشید که به برگها صدمه ی فیزیکی ، آسیب نزنه ، اما در پاییز و زمستان بهتره مکان نگهداری اش رو تغییر بدید و کنار درب ورودی نباشه . با کنترل ابیاری حال گیاهتون بهتر میشه اما این ، نیاز به زمان داره .گاهی اوقات حدود دوماه بعد از کنترل آبیاری ، گیاه شادابی خودشو به دست میاره .سعی کنید برگها رو تمیز نگه دارید و نگزارید گرد و غبار روی برگها باقی بمونه .برای تمیز کردن برگها از دستمال نخی نمدار استفاده کنید .

۱۴۰۰-۰۳-۲۰ ۱۵:۵۳:۰۴

کاربر

خیلی ممنون از راهنماییتون ? تشکر میکنم

۱۴۰۰-۰۳-۲۰ ۱۶:۰۹:۱۱

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۳-۲۱ ۰۰:۱۹:۳۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@